Bisiklette Telefon Nasıl Şarj Edilir? | Çinliler Turlarda Elektrik Problemini Çözdüler mi?

Scudo

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
geziniyo kanalından fırat bey inceledi.izleyin isterseniz.güzel birşeye benziyor

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
Dinamolarda sürtünme yok ki onlarda manyetik alan ile elektrik ğretiyor. Kaldki manyetik bile olsa extra bir yük oluşturuyor :)

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
Geziniyo'yu izledim. O da henüz tam anlamıyla kullanabilmiş değil...

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Celal Göbekçi
Nereden aldınız(mümkünse link paylaşırsanız sevinirim)? Bir de çok net okunmuyor marka model nedir?

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ASUS zenfone max kullanın. 200km turda strava ve diğer uygulamalar açıkken arkadaş i-phone7 yi 3 defa sarj etti. asus ile eve geldiğimde sarj %60da idi. molalar ile beraber 10 saatlik bir yolculuktan bahsediyorum.

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
Bende aliexpressten yine aynı firmanın dükkanından BlitzWolf 15W sipariş ettim. Mağazaya mesaj attım fiyatı düşük yazın gümrüğe takılmasın diye. Tamam hediye olarak ya da %50-60 indirimli olarak göndeririz dediler. %20 vergiden de yırttım.(Sanırım, henüz ürün gelmedi, televizyon izler gibi global tracking izliyoruz.)

• Beğen
Tepkiler: eatmc

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
@Afyon35 uzun turlarda veya kamplarda çok elzem bir şey. Suyu taşıyıp şehirden, şebekeden bağımsız kalabiliyorsunuz ama elektrik için böyke bir şeyden başka verimli bir yol yok. Taşınabilir powerbank da kullanıyorum ama; bisikletin ışıkları, telefonum, kafa fenerim, hoparlörün şarjı derken powerbank kaç gün idare edebilir ki beni?. Mutlaka kafamın bir yerinde enerji ihtiyacım beni sınırlandırıyor. Powerbankımı da alıyorum yanıma zaten.. Bu solar cihaza direkt cihazlarımı takmıyorum; çünkü güneşin seyrine göre verdiği amper değeri değişkenlik gösteriyor, cihazlarımı riske atmak istemem.. Telefonum 2 amper istiyor, hoparlörüm 1 amper, bluetooth kulaklığım 0.5 amper istiyor, özenli olmak lazım.
Gün boyu bisikletim üzerinde veya sabitsem çadırıma asıyorum power bankımı takıyorum, önce onu dolduruyorum sonra powerbankla cihazlarımı şarj ediyorum.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@mervan kızıl Çok mantıklı yapıyorsunuz direkt şarja bağlamamakla bataryanın ömrünü kısaltmaya kendimizi tehlikeye atmaya hiç gerek yok
Bu arada su taşımak yollarda size ek yük olup ağırlık yapmıyor mu soğukluğunu nasıl koruyorsunuz?

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
Tur modunda, çok yol yapma veya ağırlık ikinci planda kalıyor benim için.. 1 adet 1 litrelik, 2 adet de 0,5 litrelik kaliteli termoslarım var. 1 litrelik olanı buzla doldurup, üzerine soğuk suyu da ekliyorum. Dilediğim noktada normal suyla karıştırarak küçük termosa aktarıp, günün en sıcağında en tenha yerinde dahi soğuk suya erişebiliyorum... :) Diğer küçük termosumda da sıcak su bulunduruyorum, çay veya kahve için...

Pabioo

Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
Unutulmaması maksadıyla bu mesajı atıyorum. Elime para geçtiğinde ilk işim bundan satın almak olacak. BlitzWolf gerçekten şarj derdine deva olacak bir şey.

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
Blitzwolf 15W 110 liraya denk geldi, 10 günde elime ulaştı, 1,5 saat test ettim, yeterince hızlı şarj ediyor. Isınıyor, telefonu korumak için olan cep te ısınıyor, güneş gidince şarj etmeyi kesiyor, güneş gelince devam ediyor (ürün tanımında söz verildiği gibi). Önce powerbankı şarj edip sonra telefonu şarj etmek daha güvenli olur yine de, ısınma probleminden dolayı. Memnun kaldım, harika paketleme yapmışlar, 9$ civarı yazmışlar gümrüğe takılmadı. (ben dedim az yazın diye.) İki gün daha test edeyim arıza var mı yok mu diye, ona göre ürünü aldım deyip kapatacam aliexpress siparişini.

Tavsiye ederim, orjinal firma mağazasından alın.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar ben de uzun bir tur için blitzwolf almayı planlıyorum fakat 15 ile 20w arasında kaldım sizce 20w'ye gerek var mıdır avantajını görebilir miyim?
Sadece bisiklet turunda değil dışarda piknikte orada burada da kullanmayı planlıyorum.
15w 33 dolar yani gümrük vergisine takılmıyor
20w olan ise 50 dolar yani vergiye takılıyor yani yaklaşık 55dolar olmuş oluyor.
Sizce değer mi bu farka bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsanız sevinirim.
Sanki bana 15w daha pratik olacakmış gibi geliyor.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@eren konu satıcıya mesaj atıp fiyatı az yazmalarını isteyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: eren konu

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Mustafa Zeybek
Kurumsal blitzwolf satıcısından almayı planlıyorum bunu yapacaklarını pek sanmıyorum.
ama esas mesele 15w işimi görür mü bu kısmı 20w bisiklet üzerinde taşımak için biraz kaba geliyor bana açıkcası.
Ama şu da var 15w çöp olacaksa işe yaramayarak o zaman kaba da olsa 20w tercih edeceğim.