Bisiklette ışık sevenler

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
Merida speeder 900 (2017) bisikletimi yükseltme dışında aksesuarlarla da besledim. Işıkların gece performansı kamera da gerçeğe yakın olmasa da bu şekilde oldu. Kanalımda ki diğer videoda da yükseltilmiş hali var

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle güle güle binin. Yanlış yaptığınız bir noktada sizi uyarmak isterim ışık standartları arkadan ve önden gelen sürücülerin gözlerini almayacak, görmelerini etkilemeyecek şekilde olmalı. Bu ışıkların hepsini yaktığınızda elbette trafikte göze batarsınız ama görmesine engel olacağınız bir sürücününde açık hedefi haline gelirsiniz. Özellikle gözlük kullanan biri olarak kalitesiz gözlük camlarının ışık yansıtmalarından çok daha fazla etkileneceğini göz önünde bulundurursak naçizane tavsiyem 1-2 tanesini yakarak trafikte yol almanız.

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
@trainspotting35
Teşekkür ederim.Dediklerinizi aynen uyguluyorum merak etmeyin.Düşük mod da çok ışık kullanıyorum.Saatlerce gidiyor.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.527
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İlginç bir çalışma olmuş. Ben şahsen bunu trafikte kullanıp milleti kendime kötü konuşturmam. Bu ne biçim iş dedirtmem dikkatleri bu kadar da üstüme çekmem.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@ahmetd79
Neden bir iki tane çok kaliteli ışık yerine sayısız düşük modda ışık ?

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence Aşırı israf gereksiz tek knog yada tek nebula zaten fazla fazla yetiyor. 1 seneden falza knog r70 im var 1km mesafede gözüktüğünü söylüyorlar. zaten kendini belli ediyor tek bir knog bu kadarı fazla

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
@BerkEvren
Işıkların hepsi kaliteli. Sık şarz etmeyi sevmiyorum.Yeterli aydınlatma istiyorum.Tek ışıkla yeterli aydınlatma kısa pil ömrü oluyor. Çift ışık orta mod kullanmaya başladım. Sonra 4 ışık düşük mod derken bu hale geldi. Fakat uyumlu ve simetrik olduğundan reel de görenler bu kadar tepki vermiyor. Ben seviyorum hepsinden önemlisi de bu benim için.
Hepsini full açıp kimseyi rahatsız ettiğim yok. Mesela yeşilköy sahilde küçük knog lardan ön arka birer tane en düşük de açıyorum. Tatlı bir uyarı oluyor

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Selam Ahmet. Işıklarının hepsi bilinen markalar ve iyi ürünler. Işıkları düşük modda kullanıp süre olarak tasarruf sağlaman güzel bir düşünce. Çoğu arkadaşımıza olay abez gelmiş gördüğüm kadarıyla. Zevkler ve renkler tartışılmaz diyorum. Kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yap. Sürücü ve yayalara tehlike teşkil etmediği sürece sorun yok. Işıkların bir kısımını söküp çantada yedek olarak bulundurabilirsin. Aksesuardan ziyade donanıma da yatırım yapabilirsin. Artık bence ışıkla alakalı bir yükseltme vs yapma derim. Selamlar :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmetd79

Zevk için kadro rengi değiştirmek nasıl israf olmuyorsa bu durumda da israf söz konusu olmamalıydı. ;) Hem sadece zevk için de değil, teknik bir açıklaması da mevcut.

Bisikletiniz yalın haliyle bile çok güzel. Kişisel dokunuşlarınız olması çok daha güzel. Keyifli sürüşler.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İsteyen istediğini yapar buna kimse karışamaz arkadaşın da dediği gibi tercih meselesi, ha ön ışığı direk yayaların gözüne tutarsın o ayrı.
Emin olun trafikte seyreden insan kılığında dolaşan bir takım varlıklara -hayvan demiyorum tepki çekebilir- karşı iyi olmuş bence.

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
@volkan ismail
Teşekkür ederim volkan kardeşim. Bisiklet varken satıp yenisini almak bile israf. Yani duruma bu gözle bakarsak hobilerimizden de vazgeçelim. Her şey israf özellikle bu zamanda. Sigaram içkim yok buna harcıyorum.
Fakat ben her eleştiriye açığım ve düşüncelere saygılıyım. Tüm bisikletçileri seviyorum

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Muhteşem hocam renk katıyorsun foruma. "Işıklı Merida"

Ön ve arka aydınlatma olarak ne tavsiye edersiniz şarjlı ve hafif olacak tabi görülebilirliği iyi olması gerek konunun uzmanı olduğunuzu düşünerek soruyorum.

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
@Mhmm@
Sağolun hocam allah razı olsun
Bir çok ışık denedim gördüm araştırdım. Bütçe meselesi bunlar ama arka için son aldığım MOON NEBULA 2 bunu tek geçerim. Fakat türkiye de klasik eski nebula vardı. Wiggle dan yol+vergi olmasına rağmen uyguna aldım. Flaş modlarını ekonomik yapmışlar. Birde gündüz flaşı var saatlerce gidiyor.

Ön için tam şudur diyebileceğim bir ışık yok. Ön ışık bir çok kablosuz km saatinin çalışmasını durduruyor.Işık ile km saatine mesafe koymak gerekiyor. Yada daha teknik şeyler...
Düşük bütçe de plus marka el fenerine benzeyen model performans ve pil ömrü olarak ideal.İleri seviye için de yurt dışı siteleri öneririm. Aliexpress lümen değerlerini abartıyor. Wiggle,bikeinn,bike24 sitelerini öneririm

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı