Bisiklette çamurluk olması gereken bir şey mi?

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
Arkadaşlar ben biliyorsunuz mtb kullanıyorum. Hergün düzenli olarak bir antrenman da yapıyorum. Ankara'da hava hem çok sert hemde yağışlı. Gerçi bu sene durumu kurtardık ama seneye Allah kerim... Yağışlı günlerde bence bir çamurluk kesinlikle şart bir keresinde kulüple tur attık Bilkentte, burger king'de bir şeyler yiyelim diye girdik 8-10 kişiyiz, bizim arkadaşlar tuvalete gittiler falan neyse ben kasadayım, herkes bana bakıyor, dedim herhalde profesyonel görüyolar beni ondan. Her neyse tuvalette bir gittim surat çamur içinde. :D Belki de çamurluk olsaydı eve tertemiz gidecektim ama neden hiç kimse çamurluk taktırmıyor? Birkaç yüz gram için mi? Bence bisiklette çamurluk gerçekten gerekli bir şey... Peki ya sizce?

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
aslında gerekli bişey ama görüntüsü hoş olmadığı için bende almadım
fakat güzel görünümlü bi çamurluk bulabilirseniz alın derim :)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
omo reklamı aklına gelsin.

kirlenmek güzeldir

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
arkadaşlar yağmurlu bir günde eşofmandan montunuza kadar herşeyimiz batıyor:) suratıma montuma çamur sıçrıyor:) sonra anneden fırçayı ben yiyorum ama:)

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
bende aldım 1-2 kere taktım sonra halil arkadaşımızın dediğini fark ettim çamur cilde iyi geliyor:)

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bazı şeyler insana yaşadığını hissettirir. Yağmurda yürüyüp ıslanmak, bir yerinin kesilip acıması gibi. Bisiklete binerken üstünün başının kirlenmesi, çamur olmasıda bence böyle birşey. :D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Valla bir keresinde çamurlukla yağmurlu havada gidiyordum. Üzerimdeki ıslaklık hariç bir sorun yoktu.
Derken yanımdan geçen otobüs yerdeki çamuru üzerime boca etti :). Ben de söktüm attım çamurlukları :D.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Aynen benim yanımdan geçen belediye otobüsüydü ama şimdi yeni bir çamurluk takmayı düşünüyorum çünkü artık yağışlı havalarda trafiği daha az olan yolları tercih etmeye başladım. yazın söküp kışın tekrar takarım muhtemelen ama görüntüsü de güzel olmalı tabi...

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
arkadaşlar sizde fark etmişsinizdir. çamurluğu takınca bisiklet giyinmiş öbür türlü de çıplak gibi gözüküyor:)

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Ben de bir ara camurluk almistim fakat bir arazi inisi sirasinda fazla sarsintidan kopmustu sele borusuna baglanan klipsi :D

O gun bugundur takmiyorum, camurlandikca daha da mutlu oluyorum :)

Nasil olsa eve gelirken bisikleti yikiyorum, e kiyafetlerim de yikanabiliyor :) = kirlenmek gercekten de keyifli bir sey :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ben takıyorum halen bütün kış takılıydı, yakında iyice ısınınca çıkarırım. Çamurluk kesinlikle gerekli, yağmurda zaten fazla çıkılmasa da diğer zamanlar su birikintilerinde falan rahat oluyor...

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
bencede bu kışı kurtardım ama seneye kesinlikle alıcam bişi.
çamurluk takmamanın ikinci kötü yanı ise yağmur olmayan bir günde çamura veya su birikintisine girdiğinizi düşünün. üstünüz tertemiz... gene temiz kalması için bu sefer tekerler kuruyana kadar yavaş gitmek gerekiyor yani kısacası rahatımız kaçıyor.
bence buna değmez...

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Bence de çamurluk gerekli.Bende 'polisport' diye bi' markanın çamurlukları var.İstediğin zaman rahatlıkla çıkartıp takabiliyorsun kolayca.Bisikleti ilk aldığımda kendi çamurlukları vardı.Bi'gün arka çamurluğu biryerde düşürmüşüm,sonra ön tarafı da çıkardım.Uzun süre kullanmamıştım.Özellikle sırtınız batıyor.Gerçekten de bisiklet çamurluksuz çıplak gibi duruyor.Biraz da bunun için aldım.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

ömerözeren

İki teker
Tepki
195
İsim
Ömer Özeren
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar mtb olsun yol,tur bisikleti olsun %90 nında neden çamurluk yok?
Benim şehir tur bisikletin de arka sepet ön arka çamurluk mevcut bende sökmedim sökmekte istemiyorum açıkçası nedeni ne öğrenmek istiyorum ama?
Ve tur vs yaparken tayt giymek gerekir mi normal eşofman veya şort giyilse ne sorunlar yaşanır teşekkürler :)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Kirlenmek güzeldir. Çamur cilde iyi gelir. Ama sadece zevk için gezerken kullanmıyorum bisikleti :) Kısaca çamurluk candır ;)

Ben ÇELİK. Cemal ÇELİK.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Emre Asilar Konu hort değil, arkadaş sanırım forumda yeterince arama yapmadan yeni bir konu açmıştı, yönetici arkadaşlar da forumda kirlilik olmaması adına, konuyu halihazırda forumda var olan bu başlığa taşıdılar, hepsi bu. Ayrıca verimli olabilecek eski başlıkları değerlendirmek forum veritabanı açısından ve de bizlerin gereken bilgiye doğrudan ulaşabilmesi açısından oldukça sağlıklı bir yöntem.

ömerözeren

İki teker
Tepki
195
İsim
Ömer Özeren
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Asilar
Yeni konu açmıştım yöneticiler bu konuya aktarmış yorumumu :D

@BF Okuru
Aynen yeni konu açtım açarken de baktım ama sonuçlarda çıkmadı yönetici abiler taşımış :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Asilar

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@ömerözeren Yol bisikletinde çamurluk ağırlık ve aero dinamiği bozacağı için kullanılmaz çoğu da yakıştıramaz. Mtb de ise doğası gereği ruhuna aykırı atlayıp zıplarken stabil durmaz zaten. Tur yaparken tayt giyme zorunluluğu yok tabi ama sele rahat değilse giymek bişey kaybettirmez rahat ettirir.

• Beğen
Tepkiler: ömerözeren

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@ömerözeren Ben şehir bisikletimde kullanıyorum. Ancak yol bisikletinde kullanmıyorum. Çünkü; yol bisikletini zevk için kullanıyorum, şehir bisikletini ise ulaşım amaçlı.