Bisikletsiz bisikletçiler için bisiklet

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
Bisikletçiler "yaya" kaldı !

--------------------------------------------------------------------------------

Balıkesir'de yaşayan milli bisikletçiler Duygu Çokal ile Seda Öztürk, sponsor ve kulüp ararken, son Türkiye Şampiyonası'nda üçüncülük elde eden ve ardından bisikletsiz kalan Pelin Çevik ise yarışabileceği bir bisiklet arıyor.

Spor yaşamlarını sürdürebilmek için bireysel çalışmalar yürüten ve bu kapsamda Ankara'ya gelen sporculardan 19 yaşındaki Duygu Çokal, gençler ve büyükler kategorisinde milli takım forması giydiğini anımsattı.

Haberin Devamı
(link)

30 bin üyesi olan bir forum uz,bence bir fikir bisiklet firmalarının birinin öncülüğünde karınca kararınca forum olarak biz bu çocukların bisikletrerini temin edebiliriz diye düşünüyorum herkes gücü nispetinde çok değil üç beş liralık desteklerimizle bu iş çok rahat çözülür ben kendi adıma hazırım,forum yöneticileri bu konuda bisiklet firmaları ile birlikte bu işe ön ayak olursa tabiki daha iyi olur,ben üzerime düşeni yapmaya hazırım.

Scudo

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
30 küsür binlik bir forumda demekki herkes sallıyor klavye başında ahkam kesmekle bu iş olmuyor türkiyede federasyonu saymıyorum bisikletforum en çok bisiklete emek verenlerin buluştuğu adres herkes biribirinden haberdar olabiliyor,herkesin bu konuda katılmasını bekleyemeyiz forumdan on bin kişi katılsa 1 lira olsa adam başı, bu çocuklara iki tane baba gibi bisiklet yapar bir lirayı veremeyecek kimsede yoktur her halde, biz ülke olarak el ele vermeyi seven bir milletiz,hadi forum uyumayalım daha fazla geç olmadan bu çocuklara yardım edelim.FORUM YÖNETİCİLERİ SİZDE DUYUN ARTIK.

makara

Üye
Tepki
229
İsim
Mustafa Ahmet KARA
Bisiklet
Specialized
@byyurt

bende elimden geldiğince destek olmaya çalışırım , bu gençleri tanıyan birileri varsa foruma hesap numaraları gönderse bizde karınca kararınca bu hesaba para göndersek, dediğin gibi damlaya damlaya süper miktar toplarız. En iyisi varolan derneklerin çatısı altında bu işi yapmak ama umarım onlardan biri öncülük eder.

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
zaten amaç o hareketi başlatabilmek şahışlardansa dernek veya bisiklet firmalarının öncülüğünde bu işi başlatmak en doğrusu yeterki başlatalım.

Tui Lui

Daimi Üye
Tepki
487
İsim
Tuğba
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok enteresan yaa... dün gece benim düşündüğümü birileri benden önce düşünüp başlık açmış,çok sevindirici. Söylediklerinize tamamen katılıyorum, hepimiz bisiklet sporuna gönülden destek veren insanlarız .Milli sporcularımıza destek olmak;onlara yardım değil bu sporu seven insanlar için bence bir gönül borcudur.
Ülkemizdeki imkansızlıkları,bu spora hakeden değerin verilmemesi gibi çirkin gerçekleri dile getirmek kadar bunu değiştirmeye çalışmakta çok önemlidir.Ben bu konuda hepimizin duyarlı olduğundan eminim, yeterki hemen organize olmalım.Söylediğiniz gibi bir banka hesabı açıldıktan sonra tüm üyelere ulaşıp sporcularımıza bir an önce destek olmalıyız. Eminim moderatörler bu konuda daha kilit bir görev üstlenecektir, onların yardımına da ihtiyacımız olacak.

• Beğen
Tepkiler: byyurt

Bahadır ATILGAN

Daimi Üye
Tepki
515
Ben konuyu henüz yeni okudum. Kesinlikle bende varım. Fikri olanlar bizleri yönlendirebilirse iyi olur.Geçte kalmamalıyız. Sağlıcakla kalın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
konuya açıklık getirmek farz olmuş burada :) 1.si bu iş para toplayıp bisiklet almak kadar kolay bir iş değil. bisiklet alındıktan sonra, yarışlara katılım için ulaşım için harcanacak parayıda karşılamak gereklidir. yani istediğimiz ciddi sponsor desteği olan bir klüp kurmaktır. illa bisikletforum olarak bir yardımda bulunmak isteniyorsa forumun sponsoru olan delta bisiklet ile görüşülüp malzeme ve yarış giderlerini karşılayacak bir anlaşmaya varılabilir. onun dışında yapılacak olan yardımlar geçici olarak destek sağlayacaktır ve sonunda yine olay aynı şuanki duruma döner.

2.si arkadaşlarım forumdaki bu tür konuşmalardan ciddi olarak rahatsız, haber tamamen yanlış anlaşılmış, ihtiyacımız bisiklet değil, devamlılık sağlayacak bir sponsor, ki bu 3 arkadaşım türkiyedeki bisikletçiler içinde bu desteği hakeden ilk kişilerdir.

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
konunun anlattığınız şekilde olduğunu ilk okul talebeleri bile biliyor bunun farz veya sünnetle işi yok biz forum olarak iki veya üç tane bisikleti(eğer becerebilirsek)temin edersek belki başkalarıda utanıp antreman yarış vb gibi konularda sponsorluğunu üstlenebilir,yukarıda anlattığınız durum elbetteki gerçek ama onları bahane edip arkasına sığınmak gerçek değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@byyurt

öncelikle ihtiyaç olan sadece 1 bisiklet, onun dışında yarış, ulaşım, konaklama ve yedek parça giderlerinin karşılanması gerekli, ve en önemlisi bunun devamlılığı, yarını belli olmayan kişilerin gönlünden geçtiği zaman bütçesi olan bir takım değil, sponsoru olan geliri gideri belli bir takım olmak, yani sizin yapabileceğiniz bisiklet foruma sponsor firmalar olan başta delta bisiklete durumu bildirmek ve yardım için ricada bulunmak. çünkü olay burda anlatılmayacak ve haberdede anlatılmayan durumlar var. bu kızların klüpleşmesi yada profesyonel bir takımda yarışmaları gerekli, birilerinin federasyona karşı onları savunabilmesi gerekli. seda duygu ve pelin benim en yakın arkadaşlarım, bu konuyu konuşurken giderleri karşılayabileceğimi dahi söyledim fakat önemli olan doğru dürüst takım olmaktır. ve öncelikli hedefimiz budur.

ayrıca eğer gelişmiş avrupa ülkelerinde yaşıyor olsaydık dediğiniz gibi bir topluluk birisine yardım eder bu duyulur ve büyük firmalar olaya el atardı, fakat ufak bir ayrıntı burası Türkiye, siz toplanır alırsınız bisikleti, firmalar duyar, ama umurlarında olmaz, madem forum toplanıp bisikletleri aldı, tekrar toplanıp yarışlarada göndersin der. belki şimdi bi firma yetkilisi çıkıp kendilerinin öyle yapmıyacağını bisikletleri olduktan sonra yarış masraflarını karşılayacağını söyler, icraata geldiğinde hepsi kaybolur.

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
iyi güzel söylüyorsunuzda ülkemizde bisiklet klüplerini sayalım iki elin değil bir elin parmakları kadar ancak sayabiliriz,işin özeti şu bizim burada yapmak istediğimiz olay sembolik bir çalışma sembolikte olsa başaralım yarın delta bisiklet veya erdoğanlar veya X firma,ya derizki arkadaş biz bunu yaptık veya yapabildik diye konuşacak bir cümle sözümüz veya sözünüz olur benim şahsi kanaatim bu,gönül isterki bu çocuklar en iyi şartlarda sporculuk yaşamlarını devam ettirebilsinler tek amaç ve dileğimiz bu.

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@byyurt

Forum yöneticilerimizin gerekli duyarlılıkla yaklaşacağını ümit ediyoruz ..

Etrafımızda bir sürü büyük çapta bisiklet firması var bunlardan sponsorluk konusunda yardım bekliyoruz..

Sevgiler..

• Beğen
Tepkiler: byyurt
Tepki
205
@gurkankas

haklısınız delta ne ise yarıyo demi yeri geldiginde turkiyede tekim demek yetmiyo ki katılım olursa canı gonulden varım ama guzelim bisiklet firmalarımızda ellerini ceplerine atsa ne guzel olur degilmi....

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
@mustafa kemal güler

firmaların hiç birisi hakkında bu şekil söylemlere katılamıyorum sponsorluk gönüllülük işidir katılıp katılmamak o firmaların insiyafinde olan bir durum ki bu firmalar ciddi firmalar bu konuda yorum yapmak bizim işimiz değil bizim amacımız bu harekete maddi anlamda olmasa bile öncülük etmeleridir,katılacak kişilerin organizasyonunu sağlamaları bile olumlu bir durum olur.