Bisikletsiz Başkent sorusu Meclis Başkanı’nı terletti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mert Kabtan tarafından paylaşıldı.

 1. Mert Kabtan

  Mert Kabtan Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.439
  Beğeniler:
  1.583
  Şehir:
  Ankara/Yenimahalle
  Seviye:
  [​IMG]

  TBMM’nin 90. yılını kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen bisiklet yarışı startı öncesinde, bir kadın bisikletçinin TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e, “Burası Başkent, burada bile bisiklet yolu yok. Kendimizi nasıl geliştirelim” diye seslenmesi soğuk duş etkisi yarattı.


  Bir an bocalayan TBMM Başkanı Şahin verecek cevap bulamayınca, “Gençlik ve Spor Genel Müdürü’ne söyleyin” diyerek topu üzerinden attı.
  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Şeref Kapısında yarışın başlamasından hemen önce yaptığı konuşmada, her türlü sporun sadece bireylerin değil, kurumların da gündeminde olması gerektiğini belirterek, TBMM’nin spor etkinlikleri yoluyla da 90. yılı kutlamayı düşündüğünü söyledi.
  Şahin, önceki başkan Köksal Toptan döneminde spor etkinlikleriyle ilgili alınan kararın uygulanacağını kaydetti.
  Kendisinin de yarışmayı arzu ettiğini, ancak yarışacak durumda olmadığını belirten Şahin, sabah yürüyüş yaptığını belirtti. Şahin, “Sabahleyin baktım, bisikletle yarışacak performans görmedim kendimde” dedi.
  Lise yıllarında Türkiye’de bisiklet yarışları düzenlendiğini ve TRT’nin yarışları naklen verdiğini belirten Şahin, sarı mayoyu çoğunlukla o yılların ünlü sporcuları Rıfat Çalışkan ve Erol Küçükbakırcı’nın giydiğini anlattı. Şahin, “Rıfat Çalışkan ve Erol Küçükbakırcı gibi sarı mayoyu giyecek sporculara ihtiyacımız var” diye konuştu.
  TBMM’nin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde 15’e yakın branşta önemli spor etkinliği düzenleneceğini kaydeden Şahin, “Bundan sonra TBMM ve spor sık sık Türkiye’nin gündemine gelecektir. Birçok yarışmada sizlerle birlikte olacağız” dedi.
  Kouşmasının ardından sporcularla ve gazetecilerle şakalaşmayı ihmal etmeyen TBMM Başkanı, bir kadın sporcunun sözleri üzerine kısa süreli bir şok yaşadı.
  Bisiklet sporunun geliştirilmesinden bahseden Şahin’e bir kadın bisikletçi, “Burası Başkent, burada bile bisiklet yolu yok. Kendimizi nasıl geliştirelim” diye seslendi. Kısa süre sessiz kalan ve ne cevap vereceği konusunda tereddüt yaşadığı gözlenen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, çareyi “Gençlik ve Spor Genel Müdürü’ne söyleyin” diyerek topu üzerinden atmakta buldu.
  Beşiktaş esprisi
  TBMM Başkanı Şahin, daha sonra, 3 kategoriden oluşan yarışları başlattı. Başlatma bayrağının siyah beyaz olduğuna işaret eden Şahin, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’na dönerek “Başkan Beşiktaşlı mı?” sözleriyle espri yaptı. Müftüoğlu ise tüm dünyada bayrağın aynı renkleri taşıdığını söyledi.
  TBMM içinde tek turdan oluşan “halk koşusuna” bazı milletvekilleri de katıldı. Master ve profesyonel sporcular ise şehir içi etabında ayrı kategorilerde yarıştı.

  Kaynak .: www.hurriyet.com.tr
   
 2. ali karagönlü

  ali karagönlü Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.063
  Beğeniler:
  709
  Şehir:
  !Denizli-Horozkent!
  Seviye:
  Haklılarda! Biz de istiyoruz!
   
  Mert Kabtan bunu beğendi.
 3. ahmet türkölmez

  ahmet türkölmez Kıdemli Üye

  Kayıt:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  374
  Beğeniler:
  319
  Şehir:
  İSTANBUL / G.O.P.
  Seviye:
  hepimiz istiyoruz ama bırazda hak vermek lazım bu tarz seyler ha deyınce yapılabılecek bır sey degıl ama tabıı bu konuda herhangı bır çalışmaya baslanmadıgını gormek de cok uzucu
   
  Mert Kabtan bunu beğendi.
 4. Halil Atalay

  Halil Atalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  637
  Beğeniler:
  644
  Şehir:
  B.çekmece, İstanbul
  Seviye:
  konu yine yanlış yere pas edilmiş, bisiklet yolu yapmak ne Gençlik spor genel müdürlüğünün nede federasyonun işi, nede sorumluluk alanı, bu iş devletin başka kurumlarının sorumluk anı konuyu bayındırlık ve iskan bakanlığı, mahalli idareler, yerel yönetimlerin sorumluluk alanı, bu şuna benziyor otomobil yarışcısısınız ama ulaşım içinde yola ihtiyacınız var, bu yol otomobil federasyonundanmı istenir ? Yoksa Bayındırlık bakanlığı kuruluşu Karayollarındanmı ?
  Bisiklet federasyonunun işi spor yaptırmak, yol yaptırmak değil, ama meclis başkanı talimat verir bayındırlık bakanlığına, ulaştırma bakanlığına plana bütçeye alınır kanunlara eklenir, bu ülkede yollar ancak böylece toptan yapılmaya başlanır.

  bunun için 10 ulaşım şurasında bazı adımlar atıldı inşallah sonu iyi olur ama hep birlikde tek vucut olmamız lazım bunun adresi belli
   
  Cycleone ve Mert Kabtan bunu beğendi.