Bisikletliye Çarpmaya Hakkım Var!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletli birine çarpıp bisikletli şikayetçi olmadığı için olaydan yırtan Emma adlı şahıs "bisikletlilere çarpma hakkım var çünkü yol vergilerini bile ödemiyorlar" diye yazdı. Haberin detayları aşağıdaki haber bağlantısındadır.

(link)

Okuduğumda öküz her yerde öküz dedim içimden. En gelişmiş memlekette bile bu oluyor maalesef.

Scudo

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Kayış kopmuş Erdem kardeşim...Motor boşa dönüyor maalesef...Dediğin gibi öküz her yerde öküz!

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İnsanlar maymunları bile konuşturmaya çalışıyor. Muhtemelen burada da öküze araba kullanmayı öğretmişler :) Olur böyle şeyler. Arada kaynıyo bi iki defolu mal. Tamamen fabrikasyon hatası. Pardon, yanlış canlıya ehliyet verme.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Oscar Wilde, aptallık en büyük günahtır demiş. Bu Emma denen kızın yaptığı da aynı hesap. Allah affetsin :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ali Nihat GÖRAL

Ben de ona yanıyorum. Boşa dönüp zarar vereceğine dönmeseymiş daha iyiymiş. Motoru su kaynatsın inşallah! :)

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Ahmaklık" bedava ve tüm insanlığa açık bir özellik olduğu için, isteyen herkes istediği kadar sahip olabiliyor. Sonuçları da bu kazadaki gibi ortaya çıkabiliyor. O salak ahmağın adı sanırım yanlış olmuş; "Emma" değil de, daha çok "Emo" filan olmalıymış bence... Herkes araba sahibi olabiliyor fakat, ne yazık ki herkes bir toplum içerisinde "İnsan"larla beraber yaşadığının ve toplumun tamamına saygılı davranması gerektiğinin bilincine sahip olacak, bunu kültürleştirebilecek kadar gelişmiş bir beyine sahip olamıyor.

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
soyadı "way" olduğundan mıdır acaba ? Zaten ingilizmiş, kafa tersten çalıştığı için normal gördüm. Bu arada tepkinizi dile getirmek istiyorsanız, orjinal haberi buldum. Twitter'dan arkadaşa gerekli şikayetleri iletebiliriz :)

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hanımefendi twitter hesabını kapatmış. Ulaşılamıyor kendisine. Madem bir laf ettin arkasında dur. Yada arkasında durulmayacak laflar etme. Ne deyim? Bilemedim.

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
akşam haberlerde seyrettim.
Samsunda prof. bisikletliye araç çarptı.
rahmetli olmuş.....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Beyinden yoksun olduğundan, kafası yerine çenesi çalışan insandan (!) söylediği sözün arkasında durmasını beklemek... Bir şey desek/yapsak yine biz suçlu oluyoruz sonra.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
hem arabam var vergi ödüyorum
hem de bisiklete biniyorum...

bu durumda ağzını burnunu dağıtma hakkına sahibim... :D

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
Bugün başıma gelen olay gibi sağdan ana yola çıkan kadın hiç yola bakmadan çıkmaya çalışınca bana çarpıyordu bide ben suçluymuşum gibi hadi ordan gibi kafa hareketleri yapıyordu "dur dur" dedim durmadı yemez çünkü :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@veli uşak

Genelleme yapmamak için zor tutuyorum kendimi, en azından çoğu öyle diyeyim :D

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
@Ahmet Tarık

herşeyi geçtim bizde birer aracız ve saygılı olunması gerekiyor. bi gün kendimi tutamıyacağım diye korkuyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@veli uşak

Katılıyorum. Grupla sürmenin şöyle bi avantajı var işte, geçen salı akşamı çıkmışız yola. 20 tane erkek, 1 bayan, 1 de babasının arkasında bi ufaklık :) Yol bizim, ışıklar yeşil, güzelce geçiyoruz kenardan. Sakatın teki korna çalıyor çekilin diye. Bizimkilerden biri "N'oluyo lan?" diye bağırıyor. Susuyor kalıyor adam grubu görünce :D

Dipnot: Birazdan yola çıkıcam acaba yanıma 50lik sopa mı alsam diye düşünüyorum, nefs-i müdafa amaçlı :D (Mola verince bisiklete üşüşebilirler)

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
@Ahmet Tarık

Artık o noktaya geliyoruz diymi :)

huseyin y.

Üye
Tepki
16
Allah akıl fikir versin şu mantığa bak. Medeni dediğimiz, bisikleti ve bisikletlileri önemseyen memleketlerde bile böyle tipler çıkıyor.