Bisikletlilere saygı yok!

Scudo

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
maalesef bunların çoğunu ülkemizin büyükşehirlerindeki bisikletliler her gün, her dakika yaşıyorlar. ingiltere'de de çekilen bu tip görüntüler çok var, o arkadaşlar istanbul'da bisiklete binmeye kalksa 2. günün sonunda kafalarına sıkarlar :)

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Videonun sonundaki araç sürücüsüne yakası açılmamış, galiz küfürler sıraladım. :evil: Aynı şekilde bir kaza da ben geçirmiştim çünkü.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Facebook ta az önce izlemiştim bu video yu. Bazıları gerçekten şöför değil kasap sanki.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende sevmiyorum püskletle yolda malak malak gidenleri kenardan gidin kardeşim snaki altınızda araba var geçen birine sinir oldum verdim yanında eksoz sesi adam korktu altına işiye işiye giti :D yeahhhhh

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdullah Cimis

madem öyle korkuların var binme kardeşims ende zorla püskülete ne biniyon kıcına taytı çekiyon ben utanırım ya apış arası sıkışmış felan yuh :D ben 25 kere kazandım fransa turnu abem ben peter sağanım bambino

Can_517

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
Full dikkatli kontrollü olmalı. Gerektiğinde karşı tarafın hatasını sindirmeli, beladan uzak durmalı. konu ülkemize uzatılırsa yaya/bisiklet/motosiklete özgü değil otomobille de dillatli olmak gerekli.

• Beğen
Tepkiler: emrahozkan

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Trafikte is sizde bitiyor bence onu anladim artik yavas gitmeyeceksin(30 km altina inmeden) arkadas en sag serit ortadan gidicen donuslerde mutlaka el isareti ile sınyal vericeksin genelde uymayan gormedim suana kadar ara sokaklarda dikkatli olacaksin elin frende olacak genel olarak bendr korkuuordum artik bi kulama kulaklik cok az ses 4.-5.seviye disardaki konusmalari duyacak sekilde trafikte gidiyorum eskiden zevk almazdim ama artik trafikte gitmeyi seviyorum aralardan bidr yol bisikleti ve en onemlisi kask kiyafetin olacak seni daha iyi seciyorlar saygi duyuyorlar sporcu havasi herhaldr :)

Samsung Galaxy S2 Telefonumdan Tapatalk Kullanarak Gönderildi.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Can_517

Karsi taraf hata yapacak ben susacagim yok oyle birsey en ufak hatam olsun Ben direk adamdan ozuru mude diliyorum ama gelip o hata yapacak ben susacam yok oyle birsey ne olduysa zaten susmaktan oldu su ulkede....

• Beğen
Tepkiler: Can_517

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
Erzurmda hiç saygı yok .Bugün ben yokuşa aşşağı iniyorum park halindeki araba yarısını çıkarmış adam bana bakarak hala çıkıyor arada 2 metre var.Allahtan sol şeritte araba yoktu(Önde iki adet lamba flaşör olarak ta açktı)

• Beğen
Tepkiler: Snr U

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@sabihavni

daha bugün kampüste (Atatürk üniversitesi) fen edebiyatın karşısında ki otoparkın önünde biri ile atıştım hayır normalde atışmamda lavuk üstüme kırdığı yetmiyor birde hiçbirşey yapmamış gibi davranıyor gittim yanına sağına soluna bakmadığına göre aynaları kullanmıyorsun gerek yok kır at dedim başladı tartışma...

• Beğen
Tepkiler: sabihavni

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Sadece bisikletlilere değil şöförlerin yayalara da, bir şöförün diğer şöföre de saygısı yok. Aslında kimsenin kimseden trafikte saygı beklemesine gerek yok herkes kurallara uyarsa sorun çıkmaz. Sorun kurallar uymamaktan, acele etmekten, öne geçme telaşından kaynaklanıyor.

esaderen

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Giant
işlek bir yoldaydım bugün riske atmamak için arabalara yol veriyorum . bir abimiz durdu buyur genc adam bisikletlilere saygımız var dedi çok hoşuma gitti :)

• Beğen
Tepkiler: Yasin Yücel

Can_517

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
@Onur Gunes

Onur bey, belliki atara atar gidere gider etik yaşayan çok kararlı çok onurlusunuz. Ama memleket manyak dolu. Konuya bence iktisadi yaklaşın. gelir gider dengesinde gider daha çok sa boşverin gitsin fazla gurur cilde zarar. Sonunda sakatlanabilir, hayatınızı kaybedebilir geride göz yaşı kalır, haklı halde mahkemelik olursunuz konforunuz düşer zaman kaybınız olur hiç yoksa sinirleriniz bozulur.Zarar ettiğinizle kalır yaşam devam eder. Sağlıklız insanlardan uzak durmalı.

Ben kendi iş yerimde baktım müşteri sorunlu beladan uzak durmak için kibar yolla sepetliyorum hatta iş yerinde yoksam personelime gerekirse ufak maddi zarar olursa not edin benden gitsin yeterki düzen bozulmasın.

@Onur Gunes

Onur bey, belliki atara atar gidere gider etik yaşayan çok kararlı çok onurlusunuz. Ama memleket manyak dolu. Konuya bence iktisadi yaklaşın. gelir gider dengesinde gider daha çok sa boşverin gitsin fazla gurur cilde zarar. Sonunda sakatlanabilir, hayatınızı kaybedebilir geride göz yaşı kalır, haklı halde mahkemelik olursunuz konforunuz düşer zaman kaybınız olur hiç yoksa sinirleriniz bozulur.Zarar ettiğinizle kalır yaşam devam eder. Sağlıklız insanlardan uzak durmalı.

Ben kendi iş yerimde baktım müşteri sorunlu beladan uzak durmak için kibar yolla sepetliyorum hatta iş yerinde yoksam personelime gerekirse ufak maddi zarar olursa not edin benden gitsin yeterki düzen bozulmasın.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
it ürür kervan yürür derim ve trafikde tartışmaya girmem.
dururum ve yol veririrm, gerekirse beklerim.
sonuçta saniye hesabı yapılan yarış etabı tamamlamıyoruz.
bende haklı olsam sonuçta benim kaportam yok ve hertürlü hasara açığız.
videonun sonundaki çarpışma bir kavşakda oluyor.
kavşaklarda dururum veya en azından durabilecek bir hızda kavşağa girerim,
zira kavşak ortamında sürücüler tüm kavşağı incelerken yayalar ve bisikletliler gibi şeyleri farketmek isteselerde gözden kaçırabiliyorlar.
yol çıkışı veya kavşak olmayan yerlerde emniyet şeridinden pedalalrım olabildiğince ama
o hızla kavşağa girmem, girmeye cesaret edemem.
büyüklük bizde kalsın.
duralım, yol verelim, büyüklük bizde kalsın.
çünkü bazı durumlarda bazılarıyla tartışmak ile dağ yolunda önünüze çıkan bir inekle tartışmak arasında pek bir fark olmuyor

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
elden düşme dandik ama sağlam ve ucuz bisikletle yolda giderken zevkine böylelerin arabasına çarpıp arabalarında derin çizikler bırakmak istiyorum

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
"bisiklet yolu yoooook" diye feryat eden arkadaşlara başka arkadaşlar, "iş bisiklet yolu ile olmaz, toplumsal farkındalık ve zamanla olur" diye yanıt veriyordu. bisiklet yolu gibi bir metre genişliğinde 2 şerit arasında gidiyor bisikletli arkadaş. ülkenin avustralya olduğu belirtilmiş. ama sonuç bizim ülkedekine benzer.

dedeleri bu ülkeyi aborjinlerden kurtardığında; o ilkel kabilenin poposunda don yoktu doooon; hoş hala yol sanırım, bilemedim. hem gelip yol yapmışlar yooool. duble yol hemi de. dümdüz, kaymak gibi maşallah. ama bu ileri demokratik fevkalade gelişkin ülkede bile bisiklet algısı çok kötü. gelsinler, avrupa başkenti yok yok dünya başkenti, hatta hatta uzay başkenti angaramızdaki yolları ve bisikletliye olan saygıyı bir görsünler. nasıl da ağlarlar görünce. iki gözleri göz göz 4 çeşme olur ve gürül gürül göz yaşları sel olur konya ovası deniz olur o derece. hasetlerinden çattadanak ortalarından 5 e bölünürler.

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Ingiltere ve diger ulkelerde kask kamerasi kullanan epey insanla muhabbetim oldu. Oturup Istanbul trafigini savunmayacagim ancak Istanbul bu kadar kotu degil. Evet herkesin elinde telefon, kurallara yarim yamalak uyuluyor, tehlike var ama diger ulkelerde gorduklerimin yaninda hic birsey. Inanilmaz sira disi olaylar, tepkiler gordum. Istanbul "ortalama" kaliyor bunlarin yaninda. Bunu 1.5 senedir trafikte kullanan biri olarak soyluyorum, sadece Istanbul icin konusabilirim.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Dogru diyorsunuz can bey fazla ugrasmamak lazim bu bilincsiz toplumla ama bazi insanlar gercekten kusura bakmayin ama gerizekali gordugu halde uzerime kirma nedir bide gidiyorum soruyorum yanina sen gecicek miydin diyor yok kardes ucacaktim diyorum etraf manyak dolu :(