bisikletliler dernegi kuruldu...

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
(link)

BİSİKLETLİLER DERNEĞİ TÜZÜĞÜ

Derneğin Adı ve Merkezi

Madde 1 - Derneğin Adı: “Bisikletliler Derneği” dir.
Derneğin merkezi İstanbul’dadır.
Dernek, yurt içinde ve yurt dışında şube açabilir.

Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı

Madde 2 - Dernek, Bisiklet konusunda sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan ulusal ve uluslar arası kişi ve kuruluşlarla işbirliği yapmak ve benzer kurumları arası yardımlaşmayı sağlayıp destek vermek bisiklet yolları yaptırmak, park yerleri yaptırmak, Yeni projeler geliştirmek, Eğitim faaliyetlerinde bulunmak, Ulusal ve uluslararası yarışlar ve gösteriler düzenlemek, başarılı çalışmaları ödüllendirmek, gerektiğinde ayni ve nakdi yardımlar yapmak amacı ile kurulmuştur.
(link)
bisikletliler derneginin resmi sitesi pazartesi günü tam olarak yayına başlayacaktır .
buradan tüm bisiklet camiasına hayırlı ugurlu olsun. Allah utandırmasın.

Scudo

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
İnşallah emeklerinin karşılığını alırlar.Ayağınızdan pedal eksik olmasın...

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Teşekürederim sagol şu benim polarıda haledelimn yaaa bir ara :D

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Hayırlı olsun.
Başarılar.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
çok güzel bir haber!! :)
Vatana millete hayırlı olmasını dilerim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çok güsel yaa bunu ilerletirsen abi bi cafe felan da açarıs valla orda bulşmalar kaynaşmalar felan:p

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Uzun zamandır üzerinde çalışılmakta olan dernek Prof. Dr. Orhan Kural, Prof Dr. Yaman Barlas, Doç Dr. Kevser Üstündağ, Hakkı Süha Terzibaşıoğlı, Dr. Aylin Çiftçi, Em. Alb. Fikret Kaplanoğlu, Tuncay Kürükçü, Dr. Demokan Akkoyun gibi 18 kurucu üyenin girişimi ile kuruldu.
Dernek Bisikletin sivil toplum yapılanmasındaki eksikliği gidermek için oluşturuldu.

Demokratik ve katılımcı bir oluşum hedefleyen dernek ilk adımını attı.
Çok Yakında (link) sitesinden seslenecek olan dernek pek çok ilke imza atacaktır.

Logosunda Bisiklete dikkat çeken dernek,
"DiKKAT BiSiKLET ÇIKABİLİR" trafik işareti ile bisikletlilerin en büyük sorunu olan trafikte bisikletin yok sayılması konusunu ilk sorun olarak görüyor ve logoları ile Dikkat bisiklet çıkabilir mesajını tüm Türkiyeye duyurarak öncelikle bu konuya dikkat çekecektir.

Kurucular pek çok yeni proje ile 2008 de bisikletlileri mutlu edeceklerini belirttiler.
Binlerce bisikletliyi üye yapmayı hedefleyen dernek Asli ve Fahri üyelikleri kabul edecektir.
Asli üyelikler için 60.00YTL giriş ücreti ve aylık 5.00YTL aidat alınırken, Fahri üyelikler için ücret alınmayacaktır.

Derneğin Geçici yönetim kurulu :
Başkan : Murat Suyabatmaz
Başkan yard: Dr. Aylin Çiftçi
Muhasip üye: Müh.Bülent Yamaner
Üye : Engin Kilercik
Üye : Müh.Emre Durmuş
Üye : Kerem Erbek
Üye : Burcu Kahraman
İletişim : bilgi@bisikletliler.org

• Beğen
Tepkiler: hasan mehmet yalı

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Sizi gerçekten tebrik ediyorum böyle dernekler açıldıkça bisiklet yaygınlaşacaktır..!!

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Acaba Bisiklet sevenler derneği devam ediyor mu ? Sanki bu derneği onun yerine kurulmuş ya da onun güncellenmesi gibi algıladım ?