Bisikletli ulaşımdan alınan ücrete hayır kampanyası

BF Okuru

Üye
Tepki
2
KATLANIR BİSİKLET İLE ZAMAN KISITLAMASI OLMADAN ULAŞIM ARAÇLARINI KULLANMAK İSTİYORUZ. VE HER TÜRLÜ BİSİKLET İÇİN ÖDENEN EK ÜCRET KALDIRILSIN.

xdvtkedcNqCGeAB-800x450-noPad.jpg

Bisiklet için her şeyin yapıldığının söylendiği bir şehirde, bisiklet şehri olmak istiyoruz diyen bir belediyenin söyledikleriyle yaptıklarının zıt olmamasını istiyoruz. Katlandığında çocuk arabasından yada bir bavuldan daha küçük olan bir nesne ile ( katlanır bisiklet) neden her saat ulaşım araçlarını kullanamıyoruz? Neden bisikletlerimiz ile belirlediğiniz o saatlerle ek ücret ödeyerek Metro'ya İzban'a biniyoruz? Bavul ile büyük büyük poşetlerle en sık saatler de metro, İzban yada otobüslere binilmesi güvenlik tehlikesi yaratmıyor mu? İstanbul Türkiye'nin en fazla nüfus yoğunluğu olan kenti ve orada bisikletle ulaşım İzmir'dekinden daha kolay. Sosyal belediyecilik anlayışı ile yola çıkıp bunun tam zıttını yapan belediyemizin sesimizi duymasını istiyoruz. Bu kampanyaya bisikleti olan, olmayan herkesin destek vermesini rica ederiz. Bu kampanya ile belki yarınlarımız daha mutlu olacak. Bu kampanyanın sonucu olarak: Normal bisikletlerden alınan ek ücretin kaldırılmasını, katlanır bisikletlerle zaman kısıtlaması olmadan ulaşım araçlarını ek ücret alınmadan kullanılmasına izin verilmesidir. TEMİZ ÇEVRE, SAĞLIKLI TOPLUM, DİNÇ BİREYLER İÇİN BİSİKLETİNE KENTİNE SAHİP ÇIKMAYA SİZİ DAVET EDİYORUZ.

Kampanya ya katılmak için : (link)

Scudo

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yıllar önce motorlular köprü geçiş üçreti sebebiyle eylem yapmışlardı, sonra vergileri arttırıldı. Türkiye değişik ülke....

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
Örnek: bisiklet ile metroya bindiniz ve Karşıyaka'ya gideceksiniz. Üçyol metroda kendiniz ve bisikletiniz için 2 ücret ödüyorsunuz. Halkapınar aktarmada inip İzbana bineceksiniz ve o binişte yine kartı iki kere basıyorsunuz biri 90 dk ile ücretsiz diğeri ücretli. Yani bisiklet ile Karsiyaka'ya gitmek 6,75 TL. Biz bu soyguna, adaletsizliğe dur demek istiyoruz. kampanyaya destek olup sonra paylaşırsanız çok seviniriz arkadaşlar. her imza çok önemli

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk defa duyuyorum böyle birşey. Şaşırdım ama şaşırmamak lazım burası Türkiye. Burası Türkiye dedim ama diğer ülkelerde benzer durumda yaşananlar nedir bilmiyorum. :kötü:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yapacak bişey yok beyler ülke bu malzeme bu. Olmaz bu kampanya anlamlında yazmadım zaten ... beklemediğin yerden gol yersin bu ülkede, bilgi paylaşınca işe yarar... kolay gele...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
imzaladım ,
ayrıca,
köprü geçişi hakkımız
artı hızlı tren hakkımız,
pendik hızlı tren garına gittim sadece katlanır aldıklarını söylediler
kampanya bence her yere ulaşmalı ,ayrıca haydarpaşadan kalkan doğu ekspresinin kocaman yük vagonu var idi ,ne oldu bunlara ,çöpemi atıldı
neden hızlı trene yük vagonu ilave edilmez ,edilsinde bizde koyalım bisikletleri aynen gidelim arifiyeye
mecbur değiliz istanbulun zibidi trafiğine ,:mad::mad::mad::mad::mad:

hızlı trende bisiklete cüzzi ücret alınsın,duyduğuma göre ne kadar doğru bilmiyorum bostancıdan kalkan motorlar adalara bisiklet ücreti almakta 5 lira imiş eğerki gemilerde alıyor ise bu rezalettir .10 lira bisiklete alınıyor ise buna sadece acınır ve gülünür,

köprü meselesine çok değindim ama tık yok,köprüden bisiklet ile geçmiş idim tam ortada iki ekip otosu beni yakaladı
aslında yasak idi biliyordum ,yasağı aynen deldim ,kafamda polis kepine benzeyen kep var idi ,ve gözümde rayban gözlük beni polisler aynen polis zannettiler ,cezası 150 lira dediler bende bilmiyor ayaklarına yattım ,
gerisin geri döndüm parada vermedim.
açıkçası birinci köprüden aşağıdan yaya geçiş yolu vardır ve burası son derece emniyetlidir,durursunuz resim çekersiniz ,
bu yasağın bir an önce kalkması dileği ile ...

not -
katlanır bisikletim yok ama onları şiddetle destekliyorum ,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
katlanırdan ücret almasınlar ama normal bisiklet fazla yer kaplar
ha normal bisikletten alınıyorsa bebek arabalarından da alsınlar onlar da epey yer kaplıyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bisiklet konusunda ayrım yapmadan toplu taşımada tek bilet ile seyahati yapılabilir kılıyor. marmarayda 2 bilet sorunu var onuda çok görmüyorum doğrusu. imzaladım sizlere kolay gelsin.

hakankurt

Üye
Tepki
18
bisiklete ve bisikletliye daha fazla ayrıcalık tanıyarak sağlıklı nesiller ve temiz bir doğa bırakma düşüncesi yerine tam tersi davranılmasına anlam vermek mümkün değil.Bizim ülkemizde işler neden hep ters acaba!!
+1

• Beğen
Tepkiler: bulut

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
İzmir belediyesi ne yazık ki bisiklet konusunda İstanbul'un yanından bile geçemiyor. Attığımız maillere verilen cevaplar çok komik. İstanbul'un nufusu İzmir'in 3,5 katı ama adamlar göklerde dolaşıyorlar. Arkadaşlar kampanyanın herkese ulaşması için lütfen imzaladıktan sonra sosyal medya üzerinden paylaşmanız çok önemli.
upload_2015-6-29_12-4-36.png upload_2015-6-29_12-6-21.png

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
Kocaeli deyim ...bugün size yarın bize...bisikletli yaşama destek, her zaman her yerde...67. kişi olarak imzaladım...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu tip bisiklete ek ücret konularını çok okudum fakat başıma hiç gelmedi desem inanırmısınız?
katlanır kullanırken bisikleti her yere soktum ; metro vapur dolmuş otobüs vs vs.kimse extra bi ücret talep etmedi.
daha sonra normal bisiklete geçtim.
onu bu zamana kadar sadece vapur ve taksim tünel metrosuna bindirdim ondanda bişey isteyen olmadı.