Bisikletli Ulaşım Platformu ve 29 Ekim Bisikletçileri'nden Cumhuriyet Bayramı turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Sozenen tarafından paylaşıldı.

 1. Sozenen

  Sozenen Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Şubat 2015
  Mesajlar:
  157
  Beğeniler:
  411
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 2011 yılından bu yana 29 Ekim Bisikletçileri tarafından her yıl düzenlenen tur bu sene iki ayrı bisiklet turu ile bayramı coşku ile kutluyor.
  7’den 77’ye tüm bisiklet severlerin katılımına açık olan bu turun amacı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu iki tekerlek üzerinde yaşamak.
  Yavaş tempoda gerçekleşecek iki tur şeklinde olacak kutlamaların en önünde Cumhuriyet Kadını’nı temsil eden kadın bisikletçiler yer alacak. Turlar, Kadıköy Belediyesi tarafından desteklenecek ve 1. Tur öncesinde Kadıköy Belediyesi tarafından Türk bayraklı uçan balonlar ve t-shirtler dağıtılacak.
  Tur programları aşağıdaki şekilde olacak;
  1.TUR için BULUŞMA YERİ : Bağdat Cd. Göztepe 60.Yıl Parkı önü
  BULUŞMA SAATİ : 10:00
  HAREKET SAATİ : 10:30 (Protokol Tribünündeki duruma göre hareket saatinde gecikme yaşanabilir)
  GÜZERGAH : Kortej eşliğinde Göztepe Parkı’ndan hareket, Feneryolu’ndaki Şeref Tribünü önünden geçiş, Kızıltoprak’tan Caddebostan istikametine dönüş (Toplam 5 km.)
  (Google Maps linki : Google Maps)
  ————————–————————–——————-
  2.TUR için BULUŞMA YERİ : Caddebostan Sahili Migros yanı (Balıkadamlar Kulübü önü)
  BULUŞMA SAATİ : 14:00
  HAREKET SAATİ : 14:30
  GÜZERGAH : Caddebostan – Ethem Efendi Cad. – İnönü Cad. – Bayar Cad. – Kozyatağı – Şakacı Sk. – Kozzy Kültür Merkezi – Ayşeçavuş Cad. – Bağdat Caddesi boyunca Suadiye – Şaşkınbakkal – Erenköy – Göztepe – Kızıltoprak – Söğütlüçeşme – Altıyol – KADIKÖY MEYDANINDAKİ ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDE SAYGI DURUŞU ve İSTİKLAL MARŞI (Toplam 13 km.)
  (Google Maps Linki : https://goo.gl/maps/nAfskyaoUiE2)

  Haber linki: Bisikletli Ulaşım Platformu ve 29 Ekim Bisikletçileri’nden Cumhuriyet Bayramı turu
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-14_16-59-6.png
Soru böyle: "yokuşta daha iyi çıkmak için tek çözüm yokuş antrenmanı mı?" ve benim yaşayarak öğrendiğim bir cevabı var. Yıllardır beni tanıyanlar bilirler "yokuş özürlü" birisiyim. Bunda nispeten...
upload_2017-2-6_14-58-32.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
wide_tire.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....