Bisikletli Turlarda, Eriyen Asvaltın Dış Lastiğe Verdiği Zarar

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
* Yazın Türkiye'nin sahil şeridini bisikletle turlamayı planlıyoruz. Bisikletimin dış lastiği dişli Ege-Akdeniz arasını bisikletle turlayan arkadaşlarımız Eriyen asfaltın dış lastiğe yapışması problemiyle karşılaştılar mı?

*Eriyen asfaltın dış lastiğe yapışmaması için nasıl önlem alabiliriz, hangi dış lastiği kullanmalı?

*Lastiğe yapışan zifti benzin dışında neyle temizleyebiliriz? Tecrübeli arkadaşlarımızın yardımlarını bekiyorum.

Evet yapışıyor. Yapışan zift ertesi günkü sürüşlerde yokuş aşağı inişlerde kendiliğinden çıkıyor.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben yazın öyle bir zifte battım ki,lastikleri değiştirmek,bisikletide 2 litre gazyağıyla temizlemek zorunda kaldım...

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ayhanakbuga
Yolların büyük bir kısmı sıcak asfalt olduğu için böyle bir sorunla karşilaşacağınızi sanmıyorum.
Ben ikisene önce yeni dökülmüş asfaltta 15 km yapmak zorunda kalmıştım.
Sonuç bu20160526_132125.jpg
20160526_154320.jpg
Zift bir gece gazyağında bekleyince yumuşuyor ve kolay çıkıyor. Lastik yanakları ve kumaştan kolay kolay çıkmıyor. Tur çantam hala o günün izleri mevcut.:)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bir turumda yüklü bisikletle, 23c lastiklerle vıcık vıcık ziftten geçmiştim. Lastiklerim de ince lastiklerdi, dişsizdi. Biraz zift bulaştı ama sonra kuruyup düştü. Bir zararı olmadı. Diğer turumda 32c lastiklerle defalarca geçtim, yine bir zararı olmadı. Ziftin dış lastiğe vereceği zararı düşüneceğinize, kıyafetinize ve heybelerinize verebileceği olası zararları düşünün bence.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy