Bisikletli turistlere saldırı

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Eskişehir'de bisikletleriyle dünya turuna çıkan iki Fransız uyruklu turisti darp ettikten sonra paralarını ve fotoğraf makinesini gasp ettikleri iddia edilen 3 şüpheli yakalandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Fransız turistler Pierre Langry ile arkadaşı Claire Carbonnel, Sarıcakaya ilçesine bağlı Düzköy civarında kamp yapmak için mola verdikleri sırada şüpheli 3 kişi tarafından darbe dilip üzerlerinde bulunan Avro, Türk lirası ile fotoğraf makinesi gasp edildi.

Yaralanan iki turist kendi imkanlarıyla Mayıslar köyüne gelerek vatandaşlardan yardım istediler. Yaralanan Fransız turistler 112 Acil Servis ekipleri tarafından Yunusemre Devlet Hastanesine kaldırıldı.

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, gasp ve yaralama olayına karışıp kaçan şüpheliler, D.Ö. (22), Ö.G. (20) ile E.G'yi (23) Bolu'nun Göynük ilçesine bağlı Gürpınar köyü Fakılar Mahallesi'ndeki evlerinde yakaladı.

Gözaltına alınan 3 şüphelinin sorgulanın devam ettiği bildirildi. Öte yandan tedavileri tamamlanan 2 Fransız turist Sarıcakaya ilçesinde belediye ait otelde misafir ediliyor.

:boese157: :boese157: :boese157: :mad: :mad: :mad:

Arkadaşlar,

bu gibi haberlerde hepimiz ne kadar üzülüyoruz herkesin malumu, ancak bu olay beni daha bir yıktı geçti. Çünkü bu gençleri evimde ağırlamış , konuşmuş sohbet etmiş ve kısa sürede ailecek çok sevmiştik.

Saldırıya uğrayan bisikletçi arkadaşlarımız için açtığım konu burada, lütfen yardımcı olmak için elimizden geleni yapalım. Ülkemizde yasadıkları bu iğrenç saldırıyı unutturamasakda acılarını biraz hafifletelim.

(link)

Scudo

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Eskişehir de yaşanmış Boluya kadar uzanmış bir olay...Eskişehir de bisiklet kullanımı üst seviye de olsada insanları şehirlerinde bu kadar bisiklet kullanımını kaldıracak durumda değil bunu da görmüş birisi olarak ekliyim

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
bu arada soner arkadaşımız avrupayı turlamış bir insan ona soralım almanyada hans yada peter gelipde gardaşım neden bisiklete biniyorsun ağzını burnunu kırarım demişmi???? işte insanla hayvan arasındaki farkı bilin arakdaşlar.

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Ya bunlar Ben Sarıcakaya'nın yanında bir köyde Bozaniç, orası benim köy ara sıra oraya gidiyorum, geçen bunları görmüştüm tandem bisikletleri vardı, valla okuyunca şok oldum ya nasıl olur böyle birşey, terbiyemi bozardım ama forumdan banlanmak istemiyorum.
İnanamıyorum ya kim yaptıysa cezasız kalmaz inşallah.
Sinirden bi tuhaf oldum şu an.