Bisikletli tepki.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında m/yalcin tarafından paylaşıldı.

 1. m/yalcin

  m/yalcin Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2015
  Mesajlar:
  153
  Beğeniler:
  136
  Şehir:
  MUĞLA
  Adı:
  YALÇIN
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bisiklet Federasyonu 'tepki sürüşü' organize etti[​IMG]
  • [​IMG]
  • [​IMG]
  ""Trafikte biz de varız" Bisiklet federasyonu, bisikletlilerin trafikte her gün yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla, “tepki sürüşü” organize etti. "

  Sürüş, Çarşamba sabah saat 07.30’da Gönyeli Çemberi’nden başlayacak ve Başbakanlık ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda son bulacak Bisiklet Federasyonu, hafta sonu meydana gelen ve dört bisikletçinin yaralandığı olayın ardından "ortak eylem" kararı aldı.
  Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir, 20 Mayıs Çarşamba günü, sabah 07.30'da Gönyeli Çemberi'nde toplanacak bisikletçilerin, "polisin güvenliği sağlayacağı" bir sürüş ile Başbakanlık ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'na gidileceğini açıkladı. Amacın "trafikte bisikletliye saygı" konusuna dikkat çekmek olduğuınu ifade eden Adademir, "Maalesef istenmeyen bir olay yaşadık. Kabul edilebilir değil. Her gün benzer kazalar atlatılıyor" dedi. Adademir, "bisiklet yolu kültürünün" artık ülkemizde de yerleşmesi gerektiğini vurguladı. Adademir şu açıklamayı yaptı: "Bisiklet sadece bir uarış aracı değil. Biz, göreve geldiğimin günden itibaren, bisikletin aynı zamanda bir ulaşım aracı olduğunun da altını çiziyoruz. Bisiklet kullanımı hızla yayılıyor. Bisiklet kullanan insan sayısı artıyor. Maalesef, sadece spor bakanlığı değil, yol güvenliğini sağlaması gerekenler de toplumun gerisinde kalıyor. Bisiklet yolları, artık olmazsa olmaz. sadece bisikletliler değil, yayalar ve engelliler de bu yolları güvenle kullanabilirler.
  Her yeni yol projesi için adım atılırken, sadece araçların değil, bisikleti yaya ve engellilerin de ulaşımının düşünülmesi gerekiyor. Mevcut yollarda, ve yeni yapılacak yollarda artık olmazsa olmaz, bisiklet yolu ve yaya yollarının ayrılması gerekmektedir. Biz federasyon olarak göreve başladığımız günden itibaren gerekli girişimleri yaptık. Maalesef, korktuğumuz olay, başımıza geldi. İyi ki, arkadaşlarımız daha ciddi yaralar almadan olayı atlattılar." "Herkesi bekliyoruz..." Adademir, 20 mayıs Pazartesi günü, Gönyeli Çemberi'nde toplanacak bisikletseverlerin, sporcuların ve vatandaşların, Başbakanlık ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'na tepki sürüşü yapacağını açıkladı. Adademir, "Tepki verme günü geldi. Ortak bir tepki verirsek, eminim bu ülkede çağdaş trafik güvenliğine yönelik de aynı zamanda bir katkı yapmış olacağız." ifadesini kullandı. Adademir, 20 Mayıs Çarşamba sabahı, tüm bisikletçilere, "Bisikletinizi alın ve gelin, ortak tepkimizi güçlü bir şekilde verelim" çağrısında bulundu...
   
  Bahadır Gürel, serdar k ve Fatih Anıl bunu beğendi.
 2. mehmet ulaş

  mehmet ulaş Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.172
  Beğeniler:
  621
  Şehir:
  İstanbul Çengelköy
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Daha yeni fark ediyorlar geç ama güzel böyle şeyler duymak.
   
 3. saeros

  saeros Yeni Üye

  Yaş:
  28
  Kayıt:
  2 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  11
  Beğeniler:
  4
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Yavuz
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  5 metre yeşil alan yapılacağına 4 metre yapılıp 1 metresi bisiklete ayırmak ne kadar zor şu canım memleketimde.
   
  serdar k bunu beğendi.
 4. Klasikci

  Klasikci Kıdemli Üye

  Yaş:
  47
  Kayıt:
  28 Nisan 2015
  Mesajlar:
  212
  Beğeniler:
  204
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  Yavuz.O.YILMAZ.
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Yöneticileri belli bir altyapı ve kültüre sahip olamayan bir ülkede daha çok bekleriz biz saygıyı.
   
  serdar k bunu beğendi.