Bisikletli ölümleri dursun

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Çok zor... Anne babası kahrolmuştur. Şu kazada kamyonet sürücüsünün hiç bir suçu yok. Anne baba olmak çocuğun can güvenliğini de düşünmektir. Çocuğun bisiklet sürüyorsa başına bir şey gelmesin diye gerekirse bisikletin aksamlarını bile kontrol edeceksin. Arabaların vızır vızır geçtiği bir yerde çocuğun böyle deli fişek gibi gezmesiyle kaza geliyorum demiş zaten. Bana Bakırköy-Eminönü yapmam için 18 yaşında izin vermişlerdi o da zar zor.
Anne babası için gerçekten çok zor bir durum . Allah rahmet eylesin , annesine ve babasına Allah sabır versin.
Gelelim diğer söylediğinize. Karayolları Trafik Kanununa göre Madde 37: Bisiklet için plaka ve sürücü için ehliyet gerekli değildir. Bisikleti karayolunda sürmek için 11 yaşını bitirmiş olmak yeterlidir.
Bence bisikletli ölümlerinin sorumlularının başında yeterli seviyede güvenli bisiklet yolu sağlayamayan yerel yönetimler gelmektedir . Ailelerin sorumlulukları biraz daha sonra tartılaşacak konu sanırım.

• Beğen
Tepkiler: everhard
Scudo

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Bisiklet yolu için tamam da, karayolunda sürme ehliliği için gereken yaş sınırının 11 olarak belirlenmesi bana saçma geldi açıkçası... Burası bir forum olduğuna göre, yeri geldiğinde yasayı da eleştirme hakkım vardır sanırım. Türkiye'de 11-18 yaş arası, bisiklet sürerken bir kaza oluşmasına sebep olmayacak olgunlukta ve bilinçte insan oranı kaçtır ki?

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok üzücü, kahreden görüntüler,
Allah ailesine ve sevenlerine sabır niyaz etsin,
Ufacık bir kız çocuğu, trafikte bisikletle, olacak şey değil,
Video göründüğü kadarıyla çocuk hızlıda gidiyor :(

• Beğen
Tepkiler: Ronin45 ve Feunard

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çocuk mermi gibi gelmiş, muhtemelen de başını önce kamyona sonra asfalta vurmuş, kamyondakinin gördüğünü bile sanmıyorum, motosikletliler nasıl sağdan soldan fırlarken gözükmüyorlar, bu hızla gelen bisikleti de farketmesi çok mümkün değil. Allah sabır versin, kaskı olsa büyük ihtimalle ufak kırıklarla atlatırdı gibi. Ecel, aile için çok zor, giden küçücük can...

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kafasında kask yok gibi duruyor. En son yere bi'şeyler fışkırır gibi olmuş. Ne olduğunu tahmin etmek istemedim.

• Üzgün
Tepkiler: Can Çelik