Bisikletli ölümleri dursun 20 mart pazar

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Mayıs 2013
Başlık
26
Mesaj
832
Tepki
913
Şehir
İstanbul-Maltepe
Bisiklet
Focus
Selamlar herkese,

Birçoğumuzun bildiği gibi geçenlerde Sabiha Gökçen yolunda lisanslı sporcu Cenk Sanşan kamyon çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir.

Bu sebepten dolayı maalesef ki yine ''Bisikletli Ölümleri Dursun'' eylemi yapılacaktır.
Etkinlik detaylarına
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
adresinden ulaşabilirsiniz.


-----Bilgi-----
Detaylar:
12:00 : Caddebostan Migros'un yanında (Balıkadamlar Kulübü önünde) buluşma

12:30 : Yola çıkış... Sahil ana yolu üzerinden Dragos'a doğru sadece en sol şeridi açık bırakacak şekilde yavaş tempoda sürüş (yaklaşık mesafe 9km.)

13:30 : Dragos'ta 2013 yılında hayatını kaybeden Zihni Şahin arkadaşımızın kazasının meydana geldiği noktada Cenk Sanşan, Zihni Şahin ve hayatını kaybeden tüm bisikletliler için saygı duruşu; Cenk Sanşan'ın hayatını kaybettiği nokta olan Sabiha Gökçen Havalimanı kavşağına gidecek olan grubu uğurlama (yaklaşık mesafe 22 km.), ana grubun Bağdat Caddesine doğru geri dönüşü

14:30 : Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal bölgesinde bisikletlerimizle birlikte yere yatma eylemi ve basın bildirisinin okunması (sadece sol şeridi motorlu araç trafiğine açık tutacağız)

15:00 : Göztepe Parkında turun sona ermesi (dileyenlerle birlikte toplu halde Kadıköy'e sürüş)
-----Bilgi-----
 

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Mayıs 2013
Başlık
26
Mesaj
832
Tepki
913
Şehir
İstanbul-Maltepe
Bisiklet
Focus
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #2
Selamlar yeniden.

Taksim'de bugün yaşanan üzücü durum sebebiyle eylem tarihinde değişiklik olacaktır. Detaylı bilgi için etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz.
 

Kudret Kurtcebe

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Ocak 2009
Başlık
482
Mesaj
36.060
Tepki
49.073
dostum fatih, olay sonrası bir hareket olmadı,benim fikrim şu,madem burda bir platform var kaybettiğimiz arkadaşlarımız için ve bağdat caddede sarı minibüs ,taksi ve araç terörüne karşı demokratik hakkımızı kullanalım,bunun izni validen alınacak ise gönüllü arkadaşlar validende izin alabilirler,tabi uslüp önemli,kadıköy yakasında tüm bisikletseverler adına konuşmak lazım ,biz bir dernekte değiliz,sadece bisikletli ulaşım platformu için çaba gösterecek gönüllü kişileriz.
ilerde bup dernekleşir ise tabi mükemmel olur.
 
Yukarı Alt