Bisikletli karanvanların veya römorkların trafikteki mevzuatı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Burak_Dingiloglu tarafından paylaşıldı.

1. Burak_Dingiloglu

Burak_Dingiloglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletlerin arkasına takılan römorkların veya karavanların trafikteki yeri nedir? Yasa bunun hakkında ne diyor? Trafik polisi çevirme yapıp ceza kesme olanağı var mı? Teşekkürler.

2. İ.Deniz

İ.Deniz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öyle bişey olacağını hiç zannetmiyorum :)

3. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Mevzuat içerisinde bisiklet römorku ya da karavanı için herhangi bir tanımlama bulunmuyor.
    Sadece yük taşıma maksadı ile kullanılan, ön tarafı kasa gibi dizayn edilmiş 3 tekerlekli bisikletler için belirlenmiş sınırlamalar var ki onların da zaten çift tekerlekli bisiklet (ve onların römorkları) ile hiçbir ilintisi bulunmamakta.

S26, YüzSürKoş ve Burak_Dingiloglu bunu beğendi.
  4. S26

S26 Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Römorkla ilgili maddelerde bisiklete dair bir ifade ben de göremedim. Bu madde ise gördüğünüz gibi römorktan bahsetmiyor.

Burak_Dingiloglu bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC1865-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
3.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
3.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...