Bisikletlerimin yurt tarafından atılması

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Kyk'da kalıyorum, bazamın altına sıfır bisiklet koydum, tatildeyken beni aradılar. Bisiklet koymanın yasak olduğunu bisikleti dışarı atacaklarını söylediler dedim durun ne yapıyorsunuz, kimseye zararı yok bisikletimin. Sonra ben tamam çıkarcam bisikleti dedim, beni dinlemediler ktm bisikletimin 2 tane kalın kilidini hunharca kesmişler keserken de göbeği çizmişler. Geldiğimde bisikleti dışarı koymuşlar üstüne de kestikleri testere ve kesik kilidi koymuşlar. Bisiklet ktm ultra team 29.

Diğer 2.Bisikletimi ince teker olanı depoya kaldırcaz dediler, geldiğimden beri bisikleti bulamıyorum, memurlara sordum bilgileri yok. Bisikletim kayıp şu an. Dedim ki bana madde gösterin hangi maddeye dayanarak bu işlemleri yaptınız, kyk'nın hiç bir maddesinde bunları haklı çıkartacak bir madde yok. Bugün disiplin kurulu gibi bir şey toplayıp bana ceza verecekler. 2 gündür uyku tutmuyor zaten hassas biriyim iyice psikolojim bozuldu. Hukuken yok mudur yapacağım bir şey lütfen yardım edin.

Ekte kanıt paylaşıyorum.

DSC_1017.JPG

DSC_1015.JPG

Bu da gözümden çok sevdiğim, şu an kayıp olan daha doğrusu rehin tutulan bisikletim.

DSC_0788-01.jpeg

Dosyalar

Scudo

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun oncelikle bende yurtta kalıyorum bisikleti otoparka bırakıyorum üstü kapalı.Ancak odaya çıkarmaya izin yoktu siz nasıl odanıza soktunuz bisikleti.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Cok gecmis olsun. Kamera kaydi var mi diye merak ediyorum. Eger varsa kayip olan icin savciliga polise falan gidin ya da gidecem diye tehdit edin belki mucizevi bir şekilde ortaya cikar.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Şerif Feridun
Katılıyorum sonuçta bir sözleşme imzaladığınız bu maddelere göre hareket etmeniz gerekecektir

The Best

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Ali Girişken
Bisiklet
Bianchi
Hocam öncelikle neden oraya koydunuz ?
Bunun yasak oldugunu bilmiyor muydunuz?
Kesin KYK mi yaptı?

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi bu nedir ya bisiklete el koymak nedir iyi tamam bisikleti odaya cıkartmak yasak ta sizin bu yaptığinizda yani insanlik dışı dostum sen ilk once savcılığa git ve suç duyurusunda bulun ve gerekcende hırsızlık suçlaması yap vede mala hasar suçunuda ekle cezsı neyse çeksinler ve sende bisikletine kavuş blöf filan yapma direk suç duyurusunda bulun:mad:

karadagyan

Üye
Tepki
11
Cesitli ( sadece muhalif degil yandas basın dahil ) basına mail atın haber yaptırın...savcıloga hırsızlıktan suc duyurusunda bulunun. Kyk yönetmeligini okuyun inceleyin. Avukat tutacak paraniz yoksa baroya basvurun size ucretsiz avukat ayarlayacaklardır.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
@Levent Kırça kamera kaydı var. Yurdun her yerinde var muhtemelen çıkış kapısından bisikleti çıkarırken kameraya yansımıştır.

@citk60 odanın camından soktum.

@Mustafa Zeybek çok güzel bir konuşma gerçekleştirdik müdür yardımcısı ve şakşakcıları ile gariban buldum mu eziyorsunuz tabiden. Zabıtanın garibanın ekmeğiyle oynayışından, ensesi kalına bir şey yapamamasından. Polisin teröriste, hırsıza, torbacıya kibar davranmasından; garibana gelince jobu hunharca kullanmasına kadar anlattım dinlediler. Son olarak şunu sordum ismim mafya olsaydı babamda mafya babası olsaydı bana yaptıklarınızın aynısını yine yapabilir miydiniz diye, birbirlerinin yüzüne baktılar. Dedim amerika da çocuklar okula bisikletle gidiyor, çevre dostu, zararsız; ülke sizin gibi zihniyeti bozuk insanlar yüzünden gelişmiyora kadar saydım şuan tüy gibi hafifim içimi boşalttım pişman değilim kovarlarsa kovsunlar...

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
mevzuata baktığımda 1 tane yasak kelimesi ne de bisiklet ne de eşyayla ilgili cümle yokken bu yasakta nereden çıktı. Usulsüzlük davası bile açman mümkün bu adilere

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
@Bisiklet sever 93 hocam bisiklet yurtta bir yerde ama cevapsız sorularla karşı karşıyayım, bende açıkcası fazla üsttelemedim şuan bisikleti alırsam yanlış hamle yapmış olacağım gibi geliyor çünkü %100 bu bisiklette zarar gördü ve bisikleti alıp olayın kapanmasına izin vermeyeceğim.

@karadagyan hocam basına malzeme vermek kyk nın yasak maddeleri arasında. Haksız duruma düşmek istemiyorum.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@yakup3457 nerde okuyorsun yakup söyle de sana kanıtlar bulayım

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özellikle Eskişehir gibi bir şehirde böyle bir şeyi duymak üzücü. Başına bu tarz şeyler gelenler sonuna kadar gitmeli ve olayı mümkün olduğunca dillendirmeli ki benzerleri yaşanmasın.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki bisikleti yurtta nasıl nasıl soktunuz ve o şekilde kullanmaya devam edebildiniz, hiç mi yakalanmadınız? :) Ne yazıkki, bazı kültürel değerlere saygı gösterilmiyor.Bunun altında yatan bana kalırsa, sorumluluk almamak ve onlara uygun bir yer ayarlayamamaktan kaynaklanıyor.
Şöyle bir durumda var, eğer bisikletin odaya girdiğini kanıtlayamazsan, senden habersiz çıkartıldığını nasıl kanıtlayacaksın?Adamların yapması gereken, illada bisiklet kullandırmak istemiyorlarsa, sen gelene kadar güvenli bir yere alıp,sonra sana bisikletleri eve göndermek için mühlet tanımaktı ama o kadarını bile yapamamışlar anlaşılan. Konuşmalarında hakaret ve küfür olmamıştır umarım,belki onuda kayıt altına alıp,bizi şikayet edersen bizde seni şikayet ederiz diye mi sustular yoksa yaptıklarını anlayıpta mı sustular bilemiyorum doğrusu.Sen gene onları, bisikletim bulunup,verilen zarar ödenmezse bizimkiler aracılığıyla savcılığa,gerekli tüm yerlere şikayette bunacağım falan diyip biraz göz dağı vermelisin,en azından bir şansını dene derim.

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
@Raptor8 Normal de sadece ince tekeri olanı kullanıyordum, kış geldi diye kalın tekeri indirecektim. İnce tekeri bazamın altına koydum ama en ufak pislik kalmayacak kadar temizledim zararı yok yani, diğer kalın tekeri de tatilden 2-3 güne dönecem zaten deyip 2 tane kilitle masama kitledim öyle kenarda duruyor, odada kimse yok, yurtta kimse yok, bisikletin kimseye zararı yok. Cumartesi günü aradılar aynı gün öğlen olaylar olaylar... Pazartesi dönücem bekleyin dinletemedim.
Küfür yok ama küfürden beter şekilde bir tutum sergilediler. "Sen bisikleti nasıl sokarsın, senin yüzünden güvenlikçiler, temizlikçiler atılacak(vebal altında bırakma), kamera kayıtların var, sana yardım eden adam da polise verildi(adamın da başını yaktın), sen yurda bir gel hele...", adamlar sanki yurtta vatan hainliği yapmışımda öyle muamele ediyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kyk kurallarından, mala zarar verme ve personelin işini zorlaştırmadan sana kınama cezası verir onlar haklı çıkar.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Bence swni yuryfan çıkarmayı öyle yada böyle başaracaklar. Direkt olarak en yakındaki adliyeye savcılık makamına bir dilekçe ile başvur. Gerisi zaten çorap söküğü gibi gelir. Swn diaiplin cezası alırsın belki ama hırsızlık ve mala zarar verme onların adli siciline işlenir. Avukat varsa daha iyi olur.