Bisikletlerim (Pinokyo, Specialized, Trek, Gazelle)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Bisikletler harika. Ben de Gazelle'e bayıldım. :) Kim bayılmaz ki? Şehir bisikletlerinin Mercedes-Benz'i...

Ali Nihat Bey, haklısınız, ben de size duyarlılığınız için teşekkür edeceğim fakat bir şartla; noktalama işaretlerinden sonra lütfen bir boşluk bırakın. :) O boşluk olmazsa, noktalama işaretlerinin de bir anlamı olmuyor takdir edersiniz ki.

Scudo

Formicasmind

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Cannondale
Adminlerden ricam diğer açmış olduğum konuyuda buraya başlığına ekleme yapmak süratiyle eklerlerse sevinirim.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
çocukluğumda çok istediğim pinokyo bisiklet hiç benim olmamıştı :( hep uzaktan çocukları izlerdim babam bana büyüyünce alacağım derdi geçiştirirdi.. O büyüyünce dediği vakit en sonunda geldi fakat pinokyoyu almadı Beldesan Colorado 21 (daha yeni yeni 21'ler piyasaya gelmişti) vitesliyi aldı :D Ama lastikler fena 2.50 mi artık o zaman pek farkında değiliz baya bi kalındı :D Ulan ne sevinmiştim mahallede sıraya girmişlerdi tur için.. 26 janttı ve bisikletin üzerinden inince kadro bacak aramda iki ayağım yere basmaz ya kaldırıma yanaşır yada ortada inersem bi bacağım kadroda asılı kalırdı :D vay ınnıssını yaav nostalji oldu valla :)

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Pinokyoları hiç sevmem geçen gün kuzeniminkiyle giderken gidon elimde kaldı :eek:ut:

Tepki
27
Bisiklet
Kron
Bisikletleriniz harika.Keşke bende Pinokyomu nugünlere kadar taşısaydım. İlk geldiğinde ne çok sevinmiştim. Cevher marka bisikletten sonra masmavi (Cevherde maviydi) gıcır gıcır bir Pinokyom olmuştu. Vay be rahatlığa bak demiştim. Kendimi bir lord sanıyordum onu kullanırken :) O zamanlar Bmx marka bisiklete hasta idim. Arkadaşlarımda vardı ve hep imrenerek bakıyordum. Hiç Bmx bisikletim olmadı. Neyse ki abim bunu farkedip bana o zaman sarı-kırmızı renkli Cross marka bir bisiklet almıştı. Sarı plastik çamurlukları vardı. Bu sefer Bmx sahipleri bana imrenerek bakmaya başlamıştı. Çocuk olmak çok güzel birşeydi. Yazlık alındıktan sonra tutturdum MTB istiyorum diye. Uzun direnişlerden sonra markasını hatırlamadığım ilk vitesli sarı renk bir MTB aldılar. Esas bisiklet sevdam o zaman başladı ve Akçay-Turban arası neredeyse hergün turluyordum. Arabalarla elektrik direkleri arası yarış yapıyordum. Hep ben geçiyordum tabi. Çünkü direğe yakınken arkamdaki araba ile yarışa giriyordum kendimce :) Uzun seneler sonra Kron XC 500 HD aldım ve tekrar çocukluğuma döneceğim. Bu sefer mesafelerim uzun olacak :)
Ayrıca Gazelle marka bisiklet hoşuma gitti gerçekten :)

Formicasmind

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Cannondale
@Oğuz Özgenel

Oğuz bey Benim işin ilginç yanı çocukken hiç pinokyom olmamıştı. Yıllar sonra bisiklet aşkım tuttunca bir itfayeci arkadaştan satın almıştım linke göz atarsanız restorasyon aşamalarını görebilirsiniz.

(link)

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Benimde beyaz pinokyom vardı. hey gidi günler hey