Bisikletler için özel ayakkabı var mı?

geloturikidakka

Daimi Üye
Kayıt
1 Kasım 2014
Mesaj
207
Tepki
182
Şehir
Fethiye
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Merak ettiğim bir konu var bugün bisiklet sürerken yağmur başladı eve girdim tekrar işim çıktı dışarı çıkarken spor ayakkabı yerine botları giydim. Ve farkettim ki bayağı bir fark ediyor. Botlarla daha rahat suruyorum yani pedala daha rahat basıyorum. Önceki spor ayakkabı idi sanki pedala tam hakim değilim onda.

Ha bu arada bot Harley Davidson içinde de cycling yazıyo soruyu sorma sebebim bu aslında. Düz pedal için ayakkabı mevcut mu bu bit da inun için mi ?
 
Scudo

Özhan Akgöğ

Forum Demirbaşı
Kayıt
22 Temmuz 2010
Mesaj
549
Tepki
972
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Diğer
Düz ayakkabı modelleri Oğuzhanın gönderdiği gibi mevcut. Fakat normal spor ayakkabı adidas-nike vb gibi markaların da tabanı sert modellerini tercih edebilirsiniz. Ayakkabı tabanı ne kadar sert olursa yani esnemezliği artarsa o kadar rahat edersiniz. Yürüyüş veya koşu ayakkabısı gibi rahat modeller bisiklet için hiç de rahat olmuyor :)
 
  • Beğen
Tepkiler: geloturikidakka

geloturikidakka

Daimi Üye
Kayıt
1 Kasım 2014
Mesaj
207
Tepki
182
Şehir
Fethiye
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
@özhan akgöğ Hii evet galiba ondan çünkü botun tabanı baya bi sert. Bi dahaki sefere ona göre bi ayakkabı alayım bari çok rahat çünkü bu. @Oğuzhan Y. Ayakkabılar güzelmiş alınabilir cinsten. Büyük ihtimal ayni tabanin sert olması mantığına dayanıyor
 
Yukarı Alt