Bisikletle Yaptığım Kaza (Hala şokundayım)

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul trafiğinde artık ekipmansız ve iyi bir bisikletle trafiğe çıkmayacağım.Bisiklet 10 15 km hız yapınca pedal boşluyor.İlk olarak cadde de yanımdan yüksek hızla vito geçti ordan yırttık.Sonra yaklaşık 200 m yokuş indikten sonra ışıklarda kırmızı ışık yandı.Sağ kenara geçtim.Ve yeşil yanınca diğer arabalarla birlikte geçiyorken en sağdan gitmeme rağmen minibüs sıkıştırdı ve gidona tosladı.Galiba biraz yamulma var.Elcikler yırtıldı.Ekipmanlarını değerini anladım.Artık 4 ay yol bisikleti ve ekipmanları alana kadar bisiklete ara veriyorum :).Hafta sonları decathlonda bisiklet deneyeceğim artık.Tekrar söylüyorum : '' EKİPMANSIZ BİSİKLETE BİNMEYİN.DUYARSIZ SÜRÜCÜLER KAYNIYOR ORTALIK.''

Scudo
Tepki
11
Burada da minibüsler öyle hayvandan farkları yok. Bisikletle en sağdan hızlı şekilde gitmeme rağmen arkamdan korna çalıp gaza yüklenip beni geçmeye çalışıyorlar. bindikleri zırha güvenleri sonsuz. yavaşlayıp yol veriyorum tabi bende. bu kadar terbiyesiz insanlar var

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Soner Sarihan

Anlaşılmayacak bir durum yok.Minibüs geldi bana en sağdan gitmeme rağmen tosladı :).Ama tabii yan yana paralel gidiyorken gidona çarptı.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sıkıştırdı yani. Elinizde kamera kaydı olsaydı ilerideki ilk trafik ekibine şikayet edip minibüsü çevirtebilirdiniz. Kasıt varsa, savcılığa suç duyurusunda bulunabilirdiniz. Kaza mahallinde mobese kamerası varsa hala şikayetçi olabilirsiniz. Daha kötüsü de olabilirdi, geçmiş olsun.

İstanbul'da kask kamerası şart.

Not: Aklıma gelmişken, asla sağa yapışarak gitme. Sağda daima kendine bir kaçış alanı bulundur. Trafikte pozisyon alma konusu "etkin sürüş" ve "defansif sürüş" taraftarları arasında tartışmalı bir konu olsa da, benim fikrim şu: Trafiğe ayak uydurabiliyorsan, görünürlüğünü üst düzeyde tutmak kaydıyla araç gibi sağ bandın ortasından git (birincil sürüş pozisyonu), trafiğe ayak uyduramıyorsan risksiz yerlerde araçların seni geçebileceği kadar sağa yanaş (ikincil sürüş pozisyonu) Kenarla aranda mümkünse 1m bırak, fakat hiç bir şart altında asla 0.5m'den az bırakma. 0.5m'den daha az bırakmak zorunda kalırsan in ve yürü veya kaldırıma çık. İkincil sürüş pozisyonundayken dahi, araçların seni geçmesinin riskli olacağı yerlerde sağ bandı ortalayarak işgal et (geçemesinler, veya sol banttan geçsinler) fakat abartma. Trafiği bloke etme durumu uzayacak gibiyse inip kaldırıma çıkmayı tercih ederim. Bu son kısım "etkin sürüş"çülerin hoşlarına gitmiyor ama burası Pistanbul... :)

• Beğen
Tepkiler: S26

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Araclarla ayni yolda, yol genis olmadigi takdirde gitmek surmek tehlikeli ulkemizde. Ve surekli arkayi kollamak lazim. Minibus geldiginde vs en saga yanasip kaldirima ayagi koyup gecmesi beklemek gerekiyor demekki aetik. Iyice zivanadan cikti hepai. Yanimdaki en yakin is arkadasim bile yolda bisiklet surenlere uyuz oluyorum yolda karsima mumkun lse cikma diyebiliyorsa ki bu adam egitimli bir insan. Bizlerin daha cok yol katetmesi gerekiyor. Gecmis olsun

• Beğen
Tepkiler: zemheriiflahı

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun.Bende tam anlamadım.Vito geçerken nerdeydiniz en sağ-orta-sol.Işıklarda minibüs en sağdamıydı .

esaderen

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Giant
bende okuldan eve giderken geçen gün adamın birisin 100 km nin üstünde kısacık yolda basmış geliyo balık sırtındada yavaslamamıs az kalsın vuracaktı

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Öncelikle geçmiş olsun,başınıza bir kaza gelmemesi sevindirici,

Ancak devlet gerek bisiklet,gerekse diğer spor dallarına önem vermeden,üzgünüm bu tür tatsız durumlarla karşılaşacağız,hem yayalar,hem de biz bisikletçiler sürekli risk altındayız..

Aracını alan yol benim sanıyor..sokak aralarında dahi yüksek hızla geçip gidiyor araç sürücüleri,bunlara dur diyen yok..

Biz bu devlet büyüklerinin mantalitesiyle,daha çok Expo'lar ve Olimpiyat'lar kaybedeceğiz..

Hayatımız pamuk ipliğine bağlı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
istanbul en büyük sorunlu şehir,,
şimdi anadolu yakada minibüs yolu var ,hasanpaşadan ta bostancıya kadar yapılan yeni kaldırımlar artık bence bisiklet yolu oldu ,çünki burayı ben kullanıyorum ,ha ,sürat yapmak yasak burada ,çünki yayalara ait kaldırım ,kimse bana bi şey demedi çünki yayalara dikkat ediyorum ve yeri gelince duruyorum, bazen 3-4 kişi yan yana yürüyor,
neden minibüs yolunda kaldırımdan gidiyorum ,bi kere sağdan giderseniz zank diye önünüze, yani bir minibüs yolcu indirmek için yanaşır ya da yoldan yolcu almak için bi anda sağa yanaşır ,evet taksicilerde aynı durumda ,artık minibüs caddesinde geriye tek bi olay kaldı o da bisiklet yolu yapmak ,hasanpaşadan bostancı istikametine doğru yol daralmaktadır ,evet orada kaldırımda gitmek tabi yayalara çarpmak demek,fakat genelinde kaldırımlar bayağı geniş oldu .ve araçlar artık kaldırıma çıkamıyor bunun nedeni 1 .5 metrede bir taşlar kondu öyle o taşlarıda kolay kolay asla sökemezler ,açıkçası minibüs yolunun kaldırımlarında yürümek bile güzel asla yorulmuyorsunuz ,bağdat caddesinin kaldırımları resmen dökülüyor,gelelim avrupa yakaya oldukça çok fazla var cango var km 2 başına düşen ,,,
şimdi dernek var dernek varda derneğin yaptırım gücü yok olsa da belediyede para yok çevre ve şehirçilik bakanlığında para yok bu alt yapıları bu kurumlar yapacak ,bir şehrin bisiklet yolunu ya belediyeler ya da en büyük kurum olarak çevre ve şehirçilik bakanlığı yapacak bu kurum ne kadar bisiklet yolları yaptı ona bakarım ,bakanlığın bütçesi ne kadar ona bakarım bakan ne dedi
bütçemizin el verdiği ölçüde,
bu ne demek ,çok fazla bisiklet yolu alt yapısı beklemeyin demek,,

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
kask olmayınca hiç kale almıyorlar kask şart.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Çağlayan

http://k1311.hizliresim.com/1h/j/um36n.jpg

Gelişmiş ülkeler de,spor dallarına yapılan yatırımlar,saymakla bitmez,işte bir örneği.

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
Ali Bey geçmiş olsun.. ekiman gerçekten çok önemli(kask-eldiven-reflektör vb..) bunun yanında bence bisiklete binmek biraz arabaya binmek gibi nasılki arabada temkinliyiz ve gözümüz 4 bir tarafta.. aynı şeklide önlemi biz alacağız ve çok dikkatli olacağız.. tekrar geçmiş olsun..

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://k1311.hizliresim.com/1h/j/um36n.jpg

bisiklet yolu sola yapılmış bağdat caddesinde sola yapılan bisiklet yoluna itiraz araba sahiplerinden gelince bisiklet yolu yalan oldu bağdatta ..

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@levent koç

Sizden tam 23 yaş küçüğüm :).Bey demenize gerek yok :).Yoldaş ya da forumdaş demeniz yeterli :).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçmiş olsun.nedir kardeşim bu dolmuş,taksi ve otobüsçülerden çektiğimiz bir rahat yokmu bunlardan.bizim burada ego durağına yanaştım durak boş bu sırada tan duraktan kaldırıma çıkacaktım anında ego otobüsü damladı son sürat üstüme sürüyor resmen ezecek beni üstelik ben haraket etmiyorum niyetim kaldırıma çıkmak bana çarpmaya santim kala durabildi egocu şöför bey birde el kol sallıyor plakasını aldım ya neyse boşver dedim ama 2.sefer olursa hiç şansı yok inanın.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Satı

Yanımızda sopa mı taşısak :( ?

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Dün akşam haberlerde gördüm. Dolmuşlara kamera yerleştirilecekmiş 3er adet; biri şoförü, biri yolcular, biri de yolu görecekmiş.

Tepki
17
Dolmuşlara kamera konulacak da ne olacak?. Dolmuş şöförü kendi hatası nedeni ile kaza yaptgında "ahanda buyrun bu da kamea goruntulerı" mi diyecek? Kim seyredecek o goruntuleri aceba???