Bisikletle Uludağ'da kar keyfi Şubat ayı içinde yapılacaktır

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
Böyle başladık

(link)

Bisiklet sporuna gönül veren spor ve doğa tutkunu olup değişik bir organizasyonda benlikleri ile bir bütün olup zorlu bir tırmanış için bizlerle birlikte pedal çeviren tüm dostlarıma ve İstanbul-Ankara ve Bursa guruplarının buluşması ile sabah saatlerinde başlayan tırmanış kimi yerlerde asfalt kimi yerlerde buz ayrıca üst kısımlarda kar üstünde ve tehlikeli olmasalarda varlıkları ile bizi titreten kuçu kuçu dostlarımızında katılımı ile keyif içinde sağ-salim noktaladık.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

İniş esnası ise harkulade geçti diyebilirim inanın o kadar zorlanmamıza değdi, inişteki kontrollü ve heyecanlı sürüşlerimizle uçarcasına yolun tadını çıkardık yine yaparmısın diye sorsalar -evet yaparımmmmmm derim hemde hiç tereddüt etmeden.
yeni turlarda heyecanları yaşamak adrenallerimizi yükseltmek adına görüşmek üzere diyorum sevgi ve saygılarımla

böylede bitirdik.

(link)
(link)

Bisikletle Uludağ’da Kar Keyfi Şubat 2009 tarihinde yapılacaktır.

Günü birlik olacak gezimiz bu sefer’de ULUDAĞ çıkışımız oteller bölgesi olarak son nokta olacaktır.

Tahmini 34km lik asfalt ama oldukça dik bir yokuş bizleri bekliyor.tabii bu çıkışın inişinide tehlikeli ve kontrol gerektirdiğini söylemeye gerek yok.

önceki gezimizden notlar
sabah 06:00 çekirgeden başlayan tırmanış
saat 10:30 - 11:00 oteller bölgesine varış olarak normal ve bol molalı bir tempo ile sürdü.
bu tırmanışımız hava koşulları göz önüne alınarak yine en az 4 saat sürecektir.

yol boyunca belki ihtiyaç olmaz ama belirteyim bolbol buz gibi kaynak suları mevcut olmakla birlikte
yol üzerinde alış veriş için büfe tarzı yerlerde bulunmaktadır.

Oteller bölgesinde zaten heryer lokanta olduğunuda hatırlatıp fazla yüke gerek olmadığını açıklıyayım.

ulaşım için İstanbul bölgesi olarak bize her noktada yardımcı olan Velespit’ten Alperen arkadaşımız bu yılda isteğimizi kırmıyarak 11 personel ve bisiklet taşıyıcısı mevcut olan Land Rover Jeep’leri ile bizleri tırmanış başlangıç noktasına kadar götürüp getirecektir.

Velespit’in aracı ile yapılacak olan ulaşımda yapılan harcamaların toteli kişi başına bölünecek olup bu miktar 35-40 tl.arasında olacaktır.

evet dostlarım ben varım diyorsanız keyif dolu dakikalar geçirmek istiyorsanız buyrun turumuza

Dostlukların pekiştiği bilgilerin paylaşıldığı yeni bir etkinlikte buluşmak dileğiyle Avrupa yakası pedal gurubu..

bekle bizi koynunda barındırdığın bembeyaz karlar ile Uludağ.

Scudo

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
turumuzun daha güzel olması ve emniyetli geçmesi adına (geçen yılda uyguladığımız) bir kaç madde hazırladık

Katılım koşulları

a-Mtb bisikleti olacak

b-Lastikleri iklim şartlarına uygun olacak

c-34 km’lik dik bir tırmanma olacak kondisyon gerektirir

d-İklim şartlarına göre giyim olacak

e-Gurubu tehlikeye atacak veya tehlikeye zemin hazırlayacak hal ve hareketlerde
bulunulmayacak

f-Normal bir çıkış temposu olup guruptan ayrılınmıyacak ve gurup lideri eşliğinde hareket
edilecek (gurup lideri bursa ekibinden olacak)

g-Ulaşım ücreti ve yemek v.s. gibi unsurları herkes kendisi karşılayacaktır

h-Haberleşme için ekipte telsiz ve İlk yardım için Malzemeler bulunacaktır.

i-Tüm katılımcılar turdan ailelerine bilgi verecek ve yine tüm katılımcıların iletişim bilgileri
tur liderinde toplanacaktır.

k-Kask kullanılması kesinlikle gerekli olucak ve bu durumla ilgili taviz gösterilmeyecektir

Not:Herkes kendinden ve guruptaki katılımcılardan sorumlu olup,bu riskli tura nasıl sağlam başladıysak aynı şekilde bitirmek hepimizin gayesidir bunu unutmayalım

Geçen yıl yaptığımız kar keyfi maceramızdan notları bu linkte bulabilirsiniz.

(link)

sGonzales

Forum Demirbaşı
Tepki
462
Nedret süpersiniz..
Davetin için çok teşekkür ederim, biliyorsun tam benlik bişey.
Ama ne yazıkki bu aralar full çalışıyorum hafta içi ofiste hafta sonuda kadıköyde mağazaya gidiyorum. Ama o tarihe ayarlamaya çalışıcağım.

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Geçen sene gelmek isteyipte gelemeyen arkadaşlar bu sene kaçırmayın derim... Güzel hatıralar ile dolu bir gün olacak...

marule

Daimi Üye
Tepki
406
istanbul'dan kaçta yola çıkılacak belli mi? bir de akşam kaçta istanbul'da olunacak?

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
yola cumartesi gece çıkacağız pazar sabah bursada tırmanışa başlayacağız. Tahminen pazar günü akşamı 6 yada 7 gibi istanbulda oluruz...

• Beğen
Tepkiler: Taner Yavuz

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
:D:DBen çok gelmek istiyorum,ayarlamaya çalışıyorum:D:D

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@tanerxc500

geçen yıl çıkışımızı çevremde anlattığım zaman müthiş bir ilgi ile odaklanıp dinleniyordu.
herkesin hayatının sayfalarında yer almayacak,adrenalin dolu çok güzel bir etkinlik.

• Beğen
Tepkiler: Taner Yavuz

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Arkadaşlar ,anladığım kadarıyla 11 kişilik bir kontenjan söz konusu ve bu kontenjanın bir kısmı dolu!Doğru mudur?Eğer böyleyse ,bir katılım listesi yapmak gerekiyor sanırım:)
Hadi kaptan iş başına o zaman;)

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Nikocum Bursa'ya kadar yolunuz açık olsun,velespit ekibine ve gelen tüm pedalseverlere selamlar;)

çıkışta belirli tempo tutarak çıkmanızda fayda var:) 4-5 saatte çıkarsınız:D inişte daha dikkatli olmalısınız,keyifli pedallar

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

Pedalsesi İst Temsilcisi
Mert Arsan

• Beğen
Tepkiler: Volkan Bilirli

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
evet taner, velespit'in bize tahsis ettiği araç 11 kişi ile sınırlıdır.

geçen yıl kendi imkanları ile gelen ayrıca önceden gelip otelde kalmak ve bursanın tadını çıkaran arkadaşlarımızda olmuştu.

listeyi oluşturmaya başlıyalım o zaman ;)

1-Nedret Günaydın
2-Alperen
3-msd57 (mehmet sinan demir)
4-
5-
6-
7-
8-
9-
10-
11-
---------

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@sports-man

selamlar bizlerden sana dostum,bol bol adrenalin dolu resimlerle birlikte harika anılarla göneceğiz.
tavsiye ve önerilerin içinde ayrıca teşekkürler

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
listeyi oluşturmaya başlıyalım o zaman ;)

1-Nedret Günaydın
2-Alperen
4-tanerxc500(%75 geliyorum, heyecanlandım, neden?:D
5-
6-
7-
8-
9-
10-
11-

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@cagan0403

selam çağan,

geçen yıl yaptığımız gezimizle ilgili vermiş olduğum linkte,tur boyunca çekilen resimler yer almakta.
yollar belli bir kısma kadar normaldi ama daha sonra kısmi olarak buz ve kar kaplı olmaya başladı.

lastik tercihini iyi yaparsan özellikle iniş için belirtmek istiyorum sıkıntı yaşamazsın.

• Beğen
Tepkiler: cagan0403

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
17 - 18 ocak tarihlerinde İDAK klübü üyesi arkadaşlarımla birlikte Uludağ büyük zirve kış tırmanışı için kar mağrasında gecelemek üzere kampta olacağız.
bu güzel etkinliğe bu sebeple gelemeyeceğim. Umarım hava çok güzel olur da biz kış zirvesini siz de oteller tırmanışını sorunsuz yaparsınız .

Tek başıma ve Bursalı dostlarla ( ben artık İznik teyim ) bol bol zorladığımız yokuşlarda hepinize kolaylıklar dilerim.

Uludağ ile ilgili ilk aklıma gelenleri kısaca aktarmak isterim

İnişte güneş kaybolduğunda ( batmasına gerek yok ağaçlardan dolayı yolun büyük bölümü gölge de kalıyor ) hava , özellikle inerken çok soğuk olabilir . Eldiven ve ayak parmaklarına dikkat. tabiki donmaz parmaklarınız ama çok çok üşür. Yüzünüz içinde bir şey kullanabilirsiniz, özellikle burnunuz için . Hava açık ve güneşli olursa , erken de inilirse hiçbir sorun yaşanmaz o da ayrı bir not.

inişte hızlanma ve diğer araçların durumuna azami dikkat edilmesi gerekir. Ben 6 şubat 2006 da inerken düşmüştüm. Buzda düşen arkadaşlar bilirler. Anlatabilecek tek cümle şu " bisiklet yolda hiçbir şey yokken ( gizli buzlanma - siyah buz da denir ) altımdan hızla alındı sanki ". Bisiklet altınızdan alınınca siz buzda yolunuza devam ediyorsunuz :)

Herşeyiyle çok eğlenceli olur umarım.

Selamlar

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
benide yazın araçta yer yoksa ben kendi imkanlarımla gelebilirim birde dönüşü bir gün sonra yapmayı düşünüyorum ben yol parasının yarısını mı vermem gerekiyor bu halde

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
Uludağ'da Kar Keyfini bize 2006 yılında yapmış olduğunuz çıkışla siz aşılamıştınız Soner ağbi ve şimdi biz bunu geleneğe dönüştümeye çalışıyoruz.

Geçen yıl yaptığımız çıkışımızdada sizin tecrübelerinize ve bilgilerinize başvurarak turumuzu sorunsuz gerçekleştirmiştik.

uludağa çıktığımızda sizi arayacağım ve aynı kar kokan buz gibi havayı soluduğumuzu söyleyeceğim.

paylaşımınız için teşekkür eder sizede sorunsuz bir kapm dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selamalar arkadaşlar; Ücret sadece tahmini yol masraflarıdır. Ekstra olarak bi para söz konusu değil. Bu sebepten aracın Bursaya gidip gelmesinde yapılacak masrafları talep etmekteyiz...

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Nedrete selamlar az önce turda söylediğim gibi ben -Ozan Güven ve Arkadaşım Yiğit Kuka tura iştirak edeceğiz:) Alperene de ayrıca selamlar en son aydos da görüşmüştük tadı damağımızda kaldı:)

1-Nedret Günaydın
2-Alperen
4-tanerxc500(%75 geliyorum, heyecanlandım, neden?
5-Ozan Güven
6-Yigit Kuka
7-R.Okyay(yüksek ihtmalle geliyor Okyay kardeşler benimki bir anlamda rezervasyon:))
8-H.Okyay
9-
10-
11-