Bisikletle tek seferde 260 km!

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Hocam yıllar sonra ilk deneyiminizde 60km yapamazsınız. Olur da yaparsanız eğer günlerce kendinize gelemezsiniz. Bence gereksiz bir girişim olur ilk deneme için. Şöyle çıkıp şehirde 5-6 km gezip, kendiniz karar verin derim ben.

Scudo

tesla42

Aktif Üye
Tepki
168
İsim
alper
Bisiklet
Lapierre
bisiklete binmeyeli uzun zaman olduysa bence hiç yeltenme.Çünkü sürekli trafikte olacaksın yorulacaksın Allah korusun dikkat dağınıklığı yaşıyabilirsin o yolculukta.Mental durumunda önemli kondisyonundan çok.benim önerim bir araca koyup geldikten sonra ufak gezintiler yapıp trafikte, eski deneyimini alman.

• Beğen
Tepkiler: merakist

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşımla 120km lik bir tur yaptık kendisi antremanlı değildi ilk defa bu kadar uzun yol gitti 35km si tırmanışdı.1648 rakıma çıktık 2 hafta oldu yeni yeni kendine gelmeye basladı.
Yani kendinizi yormadan 15km/s hız ortalamayla gidebilirsiniz.

• Beğen

anon

Daimi Üye
Tepki
253
İsim
Emir Taha KENAR
@Cem cm popoya vurmak değil mesele :) sağlam dayanıklılık gerektiren bir spor olmalı :)

• Beğen

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
sele yüksekliğini doğru ayarlamaz ve alçak kullanırsanız kasıklarınızda, dizlerinizde günlerce geçmeyen ciddi ağrılar oluşacaktır (idmanlı olsanız dahi seleyi alçak kullanmanız eklem sağlığı açısından çok zararlı). kısa mesafelerle başlangıç yapın ve bisiklet üstündeki duruşunuzu düzeltin. uzun süredir kullanmadığınız için tedirginlik yüzünden gidonu tutarken dirseklerinizi kırmaktan çekinebilir, elcikleri fazla sıkarak tutabilirsiniz. bu da kollarda gereksiz yorgunluğa, bilek-dirsek-omuz ağrılarına neden olur (hele bir de sürdüğünüz yol bozuk ve titreşimliyse). sıkıntı yaşayıp bisikletten soğumayın, kahvenizi üfleye üfleye için.

• Beğen

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@merakist Sert bir yokuş yoksa ve bir sağlık sorununuz yoksa bir sıkıntı çıkmadan gidebilirsiniz. Gözünüzde büyütmeyin. Kendinizi yormadan yani nabzınızı çok artırmayan bir tempoda sürün kabaca 4 saat sürersiniz mola vermeye falan da vaktiniz kalır. Sıvı ve gıda alımını ihmal etmeyin.

• Beğen

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
Kardeşim Ekşi'de de sordun, yapamazsın; zor, saçma ve gereksiz dedik ya.

• Beğen

zagnos

Üye
Tepki
66
İsim
Yavuz hasan
Bisiklet
Carraro
Dostum yaparsın, biraz zor olabilir ama olmaz değil rahat kıyafet giy şort yada eşofman mümkünse jel sele ve pedlı tayt kullan hızlı gideyim diye abanma düşük tempoda da olsa rahat rahat kendini yormadan eldiven gözlük kask mutlaka kullan ve en önemlisi sonraki 4 5 güne plan yapma

• Beğen

tesla42

Aktif Üye
Tepki
168
İsim
alper
Bisiklet
Lapierre
kardeş sen beni dinle bisikletini araca koyup getir.Futbolcular ,basketbolcular maçtan önce ısınma yapıyorlar herhangi bir sakatlığa maruz kalmamak için değil mi direk maça çıkmıyor.sen kendi durumunuda bilmiyorsun fiziksel ve psikolojik olarak.Sağlıklı bir tur yapmamış olursun

• Beğen

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Cem cm

En büyük ve tek sıkıntı bu olur. Yorgunluk vs, bunlar bir şekilde dinlenilip atlatılır ama sele acısı geçiştirilmez. 20 km sonra acıdan seleye oturamaz duruma gelirsiniz. Seleye alışmak uzun mesafe sürüşler için en az bir kaç haftalık acılı bir süreç gerektirir.

• Beğen
Tepki
3
İsim
Şahin Yıldız
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar ben bisiklet yolunda giderken hiçbir sorun yok her şey çok güzel fakat ne zamanki bisiklet yolu bitip, trafiğe karışınca hep tedirgin oluyorum. sürekli pedal çeviremiyorum. arkamda bir araba hissettiğim zaman hemen durup, onun geçmesini bekliyorum. yol ayrımlarında falan tamamen durup, trafiği kontrol ettikten sonra geçiyorum. tabi bunlar hep sürüş zevkini azaltan şeyler. yollarda profosyonel bisikletçileri görüyorum, onlar hiç böyle bir şey yapmıyorlar. Ben zeytinburnu'da oturuyorum. zeytinburnundan beşiktaş sahile gitmek istiyorum ama bisiklet yolu olmadığı için gitmeye çekiniyorum, bana ne tavsiye edersiniz ? bu arada eldiven ve kaskım var.

• Beğen

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bence de en büyük sıkıntı SELE olacaktır..

yeni bisikletlerin seleleri tahta gibi oluyor.. bu arkadaş da pedli tayt giymeyecek muhtemelen.. yolun yarısında bitecek o popo :D

• Beğen

Seko88

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Mosso
Su en önemlisi. Sakın su içmeyi ihmal etme. Gerisi biraz zahmet.

• Beğen

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@Şahin Yıldız minik bir ayna alip gidona takin..bakin bakalim nasil fayda sogluyormus gorun..ben kullaniyorum cok memnunum..her arabanin hareketini anlayabiliyorum..aliexpreste var..1,2 dolarlik bisey.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
1sene sonra bugün ilk defa bisiklete bindim..hafif tempo 16km sele bölgesi şuan hasat oldu..alışması 1ay sürüyor..ara verince. Bence 60km deneme pişik olursun :)

• Beğen

mergin

Daimi Üye
Tepki
143
İsim
mehmet ergin
Bisiklet
Mosso
Yavaş surersen gidersin ama popo bölgesi 1 hafta ağrır.

• Beğen

bacobaba39

Daimi Üye
Tepki
192
İsim
Barış
1 aylık sürüşümün ardından 60 km yol yapmak için cesaret toplayabilmiştim yeteri özgüvene ve tecrübeye sahip olduğunu hissetiğin zaman çıkabilirsin yola;)

• Beğen