Bisikletle eşya taşıma sanatı

Scudo

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
Çok güzel bir video çalışması, ve gayet ilham verici fikirler...

Gerçi bizim milletimiz genellikle sırtında taşıyor bütün yükünü; ama o yükü her halukarda bisikletin de taşıyacağının bilincinde olanlar için bu video epey faydalı olur ;)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
0.40 saniyedeki eleman da benzer birşeyden bahsediyor; "herşeyi sırt çantamda taşırdım, gideceğim yere ulaştığım zaman arkam ter içinde kalırdı" diyor..

bu videoyu izledikten sonra bisiklet çantalarının aslında ne kadar faydalı olduğunu anladım

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Bilal Öz

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Geotech
Bisiklete sepet takıp eşya taşımanın elitist birşeymiş gibi algılandığı ve yadırgandığı bir ülkede yaşıyoruz malesef.

Videonun sonundaki mikser fikrine de bayıldım, şehirler arası gezilerde yaşanan enerji kaybını gidermede birebir olabilir.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bisiklet dümeninde çok eşya taşıdım ama yol bisikleti dümeni kadar rahatını görmedim. Size hak verdim sn. @mariokaldato ?.

189040

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Türka¥
Bende sırt değilde omuzlarım çanta sağa sola küçükte olsa kaydığı için ağrıyor video baya güzel

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@CmlCLK

:D
Valla kibar adam degilim. Bisikletine agirlik yapmasin diye kendini bile koymayacak titizlikte insanlar var ama sacma. Bisikletlerimi bildigin essek niyetine kullaniyorum ben. O kadar para verdik bi işe yarasin keratalar :D
20190216_151723.jpg

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Çağdaş78
Bunun kadar abartı değil ama 10 kilo çanta iki mavic jant 4 kg domates nirde arkama razorun scream machinesini iple bağlamıştım eve nasıl gittiğimi bir ben bir Allâh bilir

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir zamanlar, yerli üretim dasport bisiklet heybeleri vardı. Tekstil cennetini cehenneme çevirdik. Havlu ve çarşaf dışında yaptığımız tasarım kalmadı. Fason üretimler de yurtdışı çizimlerle dön gömlek üretiyor. Herşeyin ithalini seven bir halk olduğumuz için de, ülkede bu tip yaratıcı çözümlere uygun ithal ıvır zıvıra mahkumuz. Pannier demiş dayı orda. Kaç para biliyon mı sen pannier? Ya pazar çantasına dönüşen römork kaç bin lira? Biz de bim poşeti bile lüks, 5 metrede dağılacak laylom poşet 25krş.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konudaki kişisel rekorum 2 metre boyundaki salon çamını römorkla koçtaştan eve getirmemdir.

• Beğen
Tepkiler: specific

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Keşke birileri de bisikletle doğum günü pastası taşıma hakkında parlak fikirler verse. Arkadaşımın yarınki doğum günü pastasını alma görevi bende olduğundan yarın okuluma bisikletle gidemeyecem. Bisikletin arkasında port bagaj var ama içinde 2 kg kitap olan bir çanta her daim bagajda duruyor bu pastayı koymayı zorlaştıracak bir de bagaj lastiğiyle bağlamadan dolayı pasta ezilecek bir de okulumun yolu yokuşlu hatta yolun bir kısmında en küçük vitesle bile ilerleyemeyip bisikleti itiyorum öyle ciddi yokuşlar var yolumun üstünde. Ben olmayacak duaya amin diyorum sanırım, yarın sabah yine öho, metro ve İETT ellerimden öper.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect