Bisikletle dünya hız rekoru: 268.831 km/saat

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Sanmıyorum çünkü hala rekor bu gözüküyor. Belki kırılmış ama guinness'e geçememiş bir deneme olabilir. Discovery'deki programın adını siz hatırlayabiliyor musunuz ?

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
@tnt

Arkadaslar ben bu arkadasla 6 ay beraber pedal cevirdim, kendisi cok iyi bir gavurdur hatta cogumuzdan daha iyi kalplidir, durusttur. Sponsor ve para isine gelince herkes bir yerlerden sponsor bulmaya calisiyor ve bu arkadas oyle buyuk paralar goturmedi bu isten. Bir denemesinde 17 kemigi kirildi.
Onundeki araba kendisini yaklasik 100 km hiza cikarincaya kadar cekiyor cunku bu disli sistemiyle -0- dan baslamak hemen hemen imkansiz.
Hatta gordugunuz o bisikletin uzerine bende bir ara oturmustum.
Selamlar.

(link)

2000 yilindaki takimda resimlerimi gorebilirsiniz

Selamlar

Ceyhun Pekuz

Daimi Üye
Tepki
127
@çağatay_çankaya
biz bisikletçiler bu adama, allah akıl fikir versin dersek;
sokaktaki insan -turlara çıkan bizlere- allah akıl fikir versin demekte gayet haklı olur

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@baymineral

Al benden de o kadar :D :rolleyes:

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@baymineral

Listenin açıklamasında 1936'dan beri yazıyordu. Ayrıca diğer lokomotiv denemeleri de 2000li yıllar civarında. Sanırım 2005'e aittir o rekor da.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Gerçekten çok ilgimi çekti. Bu iş için demiryolunun olabildiğince dümdüz olması gerektiği kadar iki ray arasının asfalt,beton gibi bir malzeme ile tamamen dümdüz kaplı olması gerekiyor.

Zaten buharlı tren arkası biraz zor yapılır. Bisikletçi kapkara oluverir. Kazandan düşen kor parçaları da lastiği patlatır.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@baymineral

iki ray arasında 180 derece atlayan, aynı ray üzerinde de 180 derece dönebilen trialcılardan bu rekorlar beklenebilir :D mi acaba :rolleyes:

Tramway tarzı birşey olabilir mi diyeceğim ama onlar da o kadar hızlı gitmiyor gerçekten. Rekorun kırıldığı bölgenin tren hatlarını incelemek lazım internetten, mutlaka bir bilgi, fotoğraf bulunur kanımca

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
(link) sitesine bakmak lazım.. Bir kaç yüz binden fazla demiryolu fotoğrafı arşivi var.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@baymineral

Beni o kadarı aşar :D Merak eden sizsiniz efendim deyip sıyrılıyorum aradan :D Bence yerel bir site daha çabuk sonuç alınabilir.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
o bisikletle hareket etmek tabiki imkansız bir süre drag aracı bisikleti çekip hızlandırıyor sonra bırakıyor adam pedala abanıyor drag aracının hava tüneline girip rekor öyle dayanıklı ve dişli sayısı yüksek bi bisiklet o kadar para ve o araç ayrıca o zemin bulunsa bi türkün daha iyisini yapacağına inanıyorum

mechist

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
57 km hıza ulaşmış biri olarak ben sadece amatörmüşüm diyorum. :acpsnr::bsmagryr:
:komik::komik::komik:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açıkcası ropemberg in kırdığı rekordan ziyade beni, 49 yaşındaki şu fotosunda ne kadar genç gözüktüğü daha çok ilgilendiriyor. Acaba bu gençliği bisikletemi borçludur.

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Önündeki araç çekiyordur, o da rekor sayılmaz. Kendi gücüyle yapması lazım.