Bİsİkletle boĞazİÇİ turu: Fatİh ÜskÜdar-beykoz-yenİkÖy-fatİh

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ömer E tarafından paylaşıldı.

  1. Ömer E

    Ömer E Üye

    Kayıt:
    29 Aralık 2013
    Mesajlar:
    73
    Beğeniler:
    13
    Şehir:
    Erzincan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Efenim, öncelikle niyetim Erzincan'dan bisikletle yola çıkarak Türkiye turu yapmak idi. Fakat çeşitli sebeplerle plan değişikliği yapmak mecburiyeti hasıl oldu. Ramazan'dan hemen önce aldığım ve her gün ortalama 30 km yol yaptığım SEDONA 310 bisikleti otobüsle istanbul'a getirdim. Burada ilk üç gün şöyle geçti:
    1. gün: Fatih- Kabataş- Haydarpaşa- Üsküdar- Kuzguncuk- Fatih Toplam 20 km
    2. gün: Fatih- Üsküdar- Beykoz- Sarıyer/Yeniköy- Beşiktaş - Fatih Toplam 50 km
    3. GÜN: fatih- Kabataş- Heybeliada- Büyükada- Kabataş- Fatih Toplam 80 km Büyük ada Beş tur 60 km. 25 km tırmanış , 25 km iniş..)
    4. GÜN: Ayaklarım iptal! Yalnızca yürüyerek Haliç kıyısında gezindim. Çünkü bir gün önce Heybeliada'yı turlamıştım, kısa etap kesmeyince Büyükada'ya geçtim vapurla. Büyükada'nın etrafında art arda iki tur döndüm. Sonra çay idi su idi mola verdim. Akşama doğru art arda üç tur döndüm. Üçüncü turda bayağı hızlı idim ve zannedersem kendi standartlarımı allak bullak ettim. Efenim bugün bu yüzden bisikleti evden bile çıkaramadım.
    Neyse yola çıkalım.
    Sabah sabah Kabataşa giderken kıyı tarafında devasa bir nesne görünce yolu oradan geçirmek elzem oldu. Dev gibi, alfa gibi, mega gibi bir şey bu. Vahşi vahşi batının bize küçük bir oyunu.. En az üç bin kelle milyarder dolar zengini taşıdığı rivayet edilen türden.
    [​IMG]
    Onu geçiyoruz. Vapura binelim. şehir hatlarında devlet vapur sistemi bayram dolayısı ile1.85 TL ÇEKİYOR İSTANBULKARTTAN. ÖZEL ŞİRKET 6 tl. Devlet sistemi dört adaya uğradığından 1 saat 45 dk'da Büyükada'ya ulaşırken, özel şirket direk Büyükada'ya gidiyor ve 1 saat 15 dk civarında ulaşıyor. Efenim, direk endikasyon yarım saat önce gittiğinden sağlığınıza ve sabrınıza iyi gelir. ironik endikasyonları ise bisiklet özelde ücrete tabi mi değil mi öğrenemiyorrsunuz. Üç görevliden cevap alamıyorsunuz. Yok siz değil, ben alamıyorum.. Böyle muğlak işler iç açıcı olmaz tabii. Şehir hatlarına yöneliniz tezelden..
    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net...=0639d353b250c0e36f8b63f7594ce0c9&oe=545690A6
    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net...51_1451845948432946_6833217297439084394_n.jpg
    Kınalıada'da vapurdaki halkımızın ve başka milletlerin halklarının neredeyse yarısına yakını indiler efenim. burada 'iyi' olduğu söylenen bir plaj var imiş. İnsan kaynaklarımız çokça yorulduklarında denize girip stres yükünü azaltma çalışmaları yapacaklarmış.. Asloında bendeniz haberlerde yangından sonra "söndürme çalışmaları devam ediyor." cümlesini el an her alana uyarlama eğilimindeyim. Yanlış anlaşılmasın efenim. Sayın başbakanın kızgınlığı bende böyle bir düşüncenin zuhur etmesine yol açmıştır ki siyasal bahis oynamamaya kararlı olduğumda bu konuyu kapatıyorum. Büyükada'dan devam edeceğiz.. İzlemeye devam ediniz..
     
  2. Abdullah T.

    Abdullah T. Aktif Üye

    Kayıt:
    8 Temmuz 2014
    Mesajlar:
    184
    Beğeniler:
    0
    Şehir:
    İstanbul
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fotoğrafta bekliyorum :D
     
  3. #3
    Ömer E

    Ömer E Üye

    Kayıt:
    29 Aralık 2013
    Mesajlar:
    73
    Beğeniler:
    13
    Şehir:
    Erzincan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar yanlışlık yapmışım. Başka gezinin fotoğraflarını yüklemişim. Başlık yanlış.
    İstanbul kazan ben kepÇe 1 heybelİada-bÜyÜkada gÜn toplami 80 km
    başlıklı yeni konu girdim. Özür dilerim. Teşekkür ederim..
    https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=139050

    hangi fotoğrafta neyi bekliyorsunuz? Anlamadım..
     

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-24_11-14-9.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
quads-996.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
IMG_20160426_172219.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...