Bugüne kadar kaç kilometre bisiklet sürdünüz?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@theroadrunner

47 kişiyle bir günde 450 km. pek mantıklı görünmüyor.. Gruptaki herkesin çok çok çok iyi antremanlı olması şart.. Muhtemelen bir günde yapılmamıştır..

Scudo

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
baymineral
Bir ara takılacağım peşine.

Bursa öğrenci iken sene 1996 olmalı Hürriyet'ten çıkıp Yunuseli yolundan vericilerin olduğu tepeye çıkıp oradan Kurşunlu'ya sallanmış Mudanya'ya gitmiştim. Hürriyet'e kadar 70 km civarı olmalı. Yalnız kötü tarafı hazırlıksız yola çıkmaktı. Mudanya'dan dönüşte yokuşu tırmanırken zincir koptu. Kalan 20 küsür kilometreyi bisikletle yürüdüm. Bisiklete eşlik ettiğim için bunları da kilometreden sayıyorum. Yolda bir amca minübüsüyle durup bana işaret etmişti. Yok dedim ona ve sonra da pişman oldum. Bir dezavantajım da o gün oruçluydum. Yerdeki ezilmiş kola tenekelerine baka baka eve vardığımda ilk yaptığım iş 1 litre kola alıp bitirmek oldu. :)

İşi bilmeyince uzun yolculuklar hep sorunlu oluyormuş.
Yedek lastik, pompa vs. artık akıllandım.

Bir defasında da Bursa'dan Yenişehir'in köyündeki okuluma bisikleti götürmek için çıkmıştım. 50-55 km'lik yoldu. Bisiklet biraz arızalıydı ve bir kaç yıl da kullanmamıştım. Köye yaklaştığım sırada artık pilim bitmişti. Yol üzerinde tarlada çalışan Kavaklı Köyü'nden birileri bana bakıp şöyle dediler:
"Hocam bisikletten inip yürüsen daha hızlı giderdin." Bursa'dan geliyorum, deyince bana şaşırdılar.

Profesyonel olamadık ama bundan sonra amatörce uzun geziler yaparız herhalde arkadaşlarla.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
164 şimdilik, dün aynı gün içerisinde en fazla yolu kat ettim 38.2km ile..

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
yaklaşık 2,5 aydır bisiklete(mtb) biniyorum aynı gün içerisinde enfazla katettiğim mesafe 113 km. 2,5 ay gibi bi mesafede toplam katettiğim mesafe ise yaklaşık2250km .

Antremanlarıma bu şekilde devam ederek 1 / 2 ay içerisinde 200 km/gün yol yapmak istiyorum

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

opel

Üye
Tepki
2
ben 120 km yaptım ve hızım 40 dan aşşağı inmedi
tabi yokuş yoktu

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
valla rakamlar yükseldikçe gaza geliyorum burda, dayanamayıp çıkıcam şimdi lastik göbek vites ne artık hangisine piyango vurursa patlayana kadar :)

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
2 ay gibi bir süreç içerisinde 2200 km mesafedeyim. Bir gün içinde oda tam gun değil. 8 saat 145 km yol aldım.

Bisikletim 4 gun yol yüzü görmedi( göbek dağaldı )

Neredeyse bağaşıklık kazandı vücudum.

şu an bu hafta sonu düşündüğüm bir tur var. 220 km gün olarak planladım.

:)

saygılar.

smee

Aktif Üye
Tepki
94
@opel

bu sabah trt3'te bayan yol bisiklet yarışları vardı. 38.5km ortalama hızla 36 dakika gibi bi sürede tamamlıyorlardı parkuru. siz bu hızı 3 saat mi korudunuz, hem de yokuş olmadan? tamam erkekler genel olarak bayanlardan daha güçlü fiziğe sahiptirler. ama ordaki bayanların kondisyonlarına ve bisikletlerine bakarak, hız göstergenizin ayarlarını gözden geçirmenizi öneriyorum.
ha bu da ilgili link.
(link)
bugün ne öğrendim : soyadımı armstrong yaparsam ben de yarış kazabilirim sanırım...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
benimki 140 km
ama bisikletim kalitesizdi.
konyanın düz olması ayrı bi avantaj

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim