Bisikletiniz neydi ne oldu? ne yükseltme yaptınız?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet böyle bir konuyu kimse açmamış ben açayım o zaman :)

Ilk aldığınızda neydi şimdi ne oldu? Benim ki şahtı şahbaz oldu :D

2013 Mosso Wildfire V
Kadro - 6061 al
Maşa- zoom
Vites kolları- ef51
Arka ön aktarıcı - tourney tx 55
Aynakol- suntour
Orta göbek- kenli rulman
Jant- mosso çember, tel shunfeng göbek
Ruble- mf21
Lastik- no name
Gidon vb- mosso

Şimdi
Jant- alexrims ace19 cember, shimano rm60 göbekler
Ruble- sram pg730 12-32
Maşa- mosso fk md5
Aynakol- shimano m131 48'li
Lastik: michelin country rock

Ve yakında kelebek gidon :)

Scudo

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
Güzel olmuş merak ettiğim bir şey var: ufak bir araştırma sonucunda benim bisikletin Mosso Wildfire'ın eski kasası olduğunu düşünmeye başladım sizce de öyle midir?Airborn (2).jpg Airborn.jpg 3ter.JPG

Neyse konudan sapmayalım şu an Yukarıdakiyle beraber iki bisikletim var bunlar daha çok yeni eski bisikletimden bahsedeyim:
Önceki hali:
Celbino.jpg
Son hali:
no fear - Celbino.jpg
Yapılan değişiklikler şöyle:
-Selesi aşırı rahatsız olduğu için yeni sele aldım
-Sulardan çok geçtiğim için Çamurluk taktım :D
-Jantlara reflektör taktım
-Aynı günde, farklı zamanlarda pedallar kırıldı ve teker teker iki yeni pedal taktırdım
-Malum olaydan sonra yeni bir maşa taktırdım ve rulmanları yenilendi :D
-Çocukken kullandığım için arka lastik eridi ve yeni lastik taktırdım :)
-Plastik frenler kablolarına kadar yeni bir plastik fren takımıyla yenilendi (kazık yediğimi düşünüyorum şimdiki aklım olsa yaptırmaz, sadece balataları yenilerdim.)
-Nasır yapan vites kollarını SunRun'un başparmakla attırılan vites kollarıyla değiştirdim
-Zaten kötü olan elcikleri daha da kötü oldu ve sonunda onları da yeniledim
-Ve en büyük değişiklik... Paslanan yerleri yüzünden parlak siyah Akçalı boya ile boyadım

Bunları yazarken fark ettim de eski bisikletimi çok özlemişim her ne kadar beni yolda bırakmaktan bıkmadıysa da bana bisiklet tamirini o öğretmişti. Seni sattığım için özür dilerim yol arkadaşım :agla:

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
benimkinde değişen sadece lastikler oldu.

maxxis ranchero 2.0
eskisi raceking 2.2

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2013 Wildfire MD

Lastik: Markasız > Maxxis Detonator 1.5
Orta Aktarıcı: Tourney > Altus (mecburiyetten :D )
Maşa: Zoom >XCM gidondan kilit
Pedallar: Markasız > SPD M520
Fren: Markasız > Tektro

BarisBJK

Daimi Üye
Tepki
313
Çok uzun yanıtı.
Ama özetle; tartı üzerinde 8.9kg dan 7.5kgye bir yolculukla sonuçlanmıştı.

hey gidi eski günler.

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
İlk bisikletim sene 2007 olması lazım:)o günün şartlarıyla bütceme göre toplamıstım..Görüntü467.jpg ilk bisikletimi sattıktan sonra uzun bi süre salcano astro 40 kullandım,ve sekizli rubleye 9 lu acera aktarıcı,48 li aynakol ile yükselttim.DSC_1739.jpg asker dolayısıyla astroyu da elden çıkarınca şimdi KTM race actionla yeni bi maceraya başladık,schwalbe maraton plus lastikler ve 48 li xt aynakol ekledik şimdilik başka bir isteği yok;)Screenshot_2015-09-28-23-40-28.png

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hep yol
salkano xrs800,(1 ay) kron roket,(3 ay ) specialized tarmac ultegra . 3 yıldır kullanıyorum kendim topladım Mavic equpe jant seti yerine mavic rsys karbon set taktım tiagra fren leri dura ace taktım. 3 yıldır aynı
Kron bisikletler beğenilmiyor nedense ama şahsen Kron roketi sevmiştim. kötü değildi.
0-10 arasında değer verirsek
4-7-10 olur.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona 910 du
Cannondale supersix 3 ultegra oldu

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Donanımsal sayılmasa da bendeki değişiklikleri şöyle sıralayabilirim
Sele değişti: Brooks c15
Gidon bandı değişti: Fizik Gidon bandı superlight 2mm
Lastikler değişti: Continental sport contact reflex urban 700x32c

Peki ne değişti: totom daha rahat, lastiklerle bisiklet daha akıcı (asfalt)

Sahip olduğum bisikletler sırasıyla
Untitled-1 (1).jpg

Son bisikletimin geçirdiği değişim (sele, lastik gidon bandı)
biciklet.jpg

alper52

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
koltuğunu yükselttim sayılır mı? şeklinde bir beyanatta bulunup log off yaparak ayrılıyorum :D

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/27/f5c2445b22bd53cc8144cf2a3cfe5e7c.jpg
Benim bisikletim lapierre urban shaper 400 bende kelebek gidon taktım gidonu gidon sargisiyla sardim seleyi degistirip brooks profesyonel seleye gecis yaptım
Ve bagaj takip uzerine xlc canta monte ettim sekilde goruldugu gibi durumda oldu şimdilik.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Öncelikle @Emre Özhan nın gelişimine bayıldım tek kelimeyle hasta oldummm... Önümüzdeki yıllarda daha da güzelini yapar bu adam... İlham duygunu merakını kaybetme inşallah...

Benim bir scotum vardı 2007 te aldığım scott özellikleri ;

Çeki Sistemi : Deore
Maşa : Rock SHox dandik bşy
Jant : Rigida
Fren : Yamuk Diskli Bir deoere set
gidon Set : Scott comp
Sele sele bourus : Scott comp
Dış Lastik : Yine dandik bşy

Kadro Scott Scale

Öğrenci olduğum için yaparken 12 ayıma mal olmuştu o zamanlar ;

Çeki Sistemi : XTR
Maşa : Fox Rl
Jant Mavic Göbekler Rulmanlı kırmızı ve jant tel başıda rulman
Fren : Avid Elixir ( ön 185cm arka 160 mm rotor )
gidon Set : ritchey wcs carbon tüm set
Sele : Selle İtalia SLR bu hiç rahat değildi ve pahalıydı hata yaptığımı düşündüm hep ama görüntüsü güzel ve hafifti
Dış Lastik : Swalbe Noby Nic

• Beğen
Tepkiler: Emre Özhan

zekizeki

Üye
Tepki
77
İsim
zeki
Bisiklet
Bisan
Bende 2010 yılında aldığım bisan marka piyasa malı bisiklet var. Her işime yarar. işe, pazara, markete, çarşıya, geziye (iki kez şehirlerarası turda yaptım) her yere onunla giderim. Kahrimi çok çekti. :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
acera ön arka arttırıcı
fcm-131 aynakol
3*7 fren vites kolları
kron neo yaylı maşa
no name sele
Rigida jantlar
12-28 vidalı ruble
(link)

Deore ön arka arttırıcı
Alivio aynakol
3-9 Deore vites kolları
Tektro Eclipse fren kolları
Baradine 3 renk kartuşlu pabuç
RST Rijit maşa
Whistle sele
Mavic Aksium Jantlar
11-34 Ruble
Tam koruma çamurluk
Altın rengi furç spacer
700 35 Schwalbe CX comp Cyclox lastikler
(link)

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki ; şükretmeyi öğrendim. Biz insanoğlu çok kibirliyiz. Ne oldum havalarındayız. Oysa herşey daha dün gibi. Bu konuyu açıp tekrar geçmiş günlerimi yaşamama vesile olduğu için arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

Eskilerden pek fazla fotoğrafım kalmamış. Web sitemde köşede bucakda vs. kalan fotoğraflarımdan kimisini kes yapıştır şeklinde düzenledim.

Buyrun sırasıyla bisikletlerim.

1.jpg

1 numaralı bisikletim ; spora ilk başladığım taptaze ve en hevesli olduğum günlerimdi. Üniversite 1. sınıftayım. Kadroda ne isim var ne marka. Arka jant tellerinden 3 tanesi kırılmış , siyah jant teli bulamayınca normal jantlarla telafi etmiştik. Resmi gören az çok anlar zaten.

2.jpg

2 numaralı bisikletim 1 yıl kadar sonra aldığım 2. el bisikletti. Kron Zoxes. Benim devrelerimin en unutulmaz bisikletlerindendir. Acemiliğimizi bu bisikletlerde atmışızdır. Nerden nerelere. ve doğru hatırlayabiliyorsam yıl 2007 3. manavgat dağ bisikleti maraton yarışında bu bisikletle 72 km yarışmıştım. Ne günlerdi.

3.jpg

3 numaralı bisikletim ; kadro değişimi yapıldı. Aynakol un takılmadan önce yerleştirilen orta göbeğin takılacağı kadro içinde yer alan dişlilerin sırası resmen erimiş. Orta göbek yuvası deforma olduğu için takılamıyordu. Kron xc 2000 kırmızı renk kadro ile durumu kurtarmaya çalıştık. 2 yıl kadar kullandım bu kadroyu.

4.jpg

4 numaralı bisikletim doğru hatırlıyorsam 2011 model Kron XC 5000 High Ultimate Carbon. Döneminin fena sayılmayacak ürünlerinden birisiydi. Bu bisikletle en verimli günlerimi geçirdim. İstanbul 'dan Samsun Bafra 'ya Engelsiz Karadeniz Bisiklet Turunda 878 km pedal çevirerek Batı Karadenizi pedallayarak geçen ilk işitme engelli Türk bisikletçi ünvanını almıştım. Ve ayrıca 2013 yılında Bulgaristan Sofya 'da gerçekleşen Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatlarına ; Tarihte ilk defa olimpiyatlara giden ilk işitme engelli Türk bisikletçi ünvanıyla katılmıştım. Malesef dünyanın en büyük spor organizasyonuna giderken bizlerin ciyakladığı ama makam, mevki, yetki sahiplerinin destek olmaya tenezzül bile etmediği günlerde kendi imkan ve şartlarımla olimpiyatlara gitmiştim.

5.jpg

5 numaralı ve son bisikletim , 2015 Temmuz ayında topladım. 2 yıllık araştırma ve 6 aylık çalışma sonucu bu bisiklet ortaya çıktı. Başarı yolunda giderken size hiç kimsenin destek olmayacağını anladığınız gün başarı yolunda en önemli adımınızı attığınız gün olacaktır. Allah izin verirse 2017 'de Samsun 'da gerçekleşecek 23. Deaflympics Dünya İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 'nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek ve başarılı olmak istiyorum.