bisikletini nasıl aldın??..:)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
arkadaşlar burda öğrenci arkadaşlara soruyorum daha çok:) nası aldınız bisikletinizi??paranızı kendiniz biriktirip mi aldınız? nası yaptınız?? babanız mı aldı noldu?

öğrenci arkadaşlara soruyorum diye yamamazlık etmeyin sizde yazın..herkes yazsın..? yeterki yazın:D

• Beğen
Tepkiler: Özgür!
Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bende %60 ben biriktirdim üzerinide ailem ekledi

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Kıçımı yırttım çalıştım didindim dişimden tırnağımdan arttırdım kendim aldım...Vites telinden yarışlar için yol harcırahıma kadar herşeyimi kendim karşılıyorum... Harcırah alamassamda yarışlarda durum bu... Sadece ananem saolsun son Alanya yarışında otobüs biletimi almıştı :D:D:D

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kendim aldım borcunu daha bugun verdim ... allaha sükür bitti :D:D:D
ehh annemdende az bi yardım aldım :):)

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
selenin arkasına babam sağolsun yazdıracam :)

büyük kısmını o aldı, gerisini harçlık falan işte... hala da toplamaya devam ediyorum.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Öğrenciyim... Yemeyip içmeyip para biriktirerek aldım... Bundan sonra ki bisikletim için de öyle olacak... Öğrencilerin part-time işlerde çalışması ülkemizde özellikle bir utanç ya da üşengeçlik durumunu aşana kadar biz daha çok para biriktirmeye tabii oluruz... Aileden gelenle bir yere kadar, part-time bir işe girecem yakın zamanda... Düzenli şekilde para akışını yakalamak lazım...

• Beğen

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Kendim ödüyorum ama problem ödeme konusunda deil. Koyacak yer bulmak daha büyük problem benim için. Ailemi zor ikna ettim

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
daha alamadım amma alırsam %60 dan fazlasını babam karsılayacak sanırsam :)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
daha tamamlayamadım martın 15nde kalan tek parca scott reflex 60 kadro o kaldı ama %50 babam %50 ben bırıktırıp aldım:d

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
%95 i öğrenim kredisi %5i cep harçlığı ;)

şu aralar borcum bitti :D bisiklete binebilmek için 8-10 ay bekledim parça parça topladığım için...
tabi hiç bir zaman istekler bitmiyo herzaman gönül daha iyisini istiyor...

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
harbi son anda babam notları mı ogrenirse bende ogrenim kredesi ile alıyım iyi fikir

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
12 ay taksitle babamın kredi kartıyla aldık ama anlaşmalı almıştık benim harçlıklardan aylık olarak kesiliyo yarısı:) yani %50 ben %50 babam...Tabi bisikletin şu an ki halini düşündüğümüzde bu oran %60 ben %40 babam oluyo bir hafta sonraki halinde %75 ben %25 babam olucak bu oran...Ve bisikletin taksitleri bittiğinde(o zamana orjinal parçası kalmayabilir:))%100 benim olucak...Tabi bundan sonraki bisiklketimde böyle olucak ya da inşallah üniyi kazanırsam öğrenim kredileri ve babadan burslarla alıcam:)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
gercekten ogrenim kredisi cok faydalı oluyor bu durumlarda :)