Bisikletini Bodrum Kata Koymak

Tepki
29
evde yer olmadığı için bisiklet aldığımda ya yukarda kapı önüne doğalgaz borusuna zincirleyeceğim ya da bodrum kata koyacağım. Fakat ikisi de sanki bana riskli geliyor acaba zincirleri ve kilidi kırıp bisikleti çalarlar mı acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Acaba aranızda benim gibi tereddütte kalan ve bir çözüm yolu bulan var mı? Bisiklet almak istiyorum fakat nereye koyacağımı bilmiyorum (evin içinde gerçekten yer yok sadece açık balkon var ve kışın nasıl yaparım bilmiyorum.

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Kesinlikle açık biyere kilitlemeni tavsiye etmem, birisi gözüne kestirip bisikletine zarar verebilir. Yıllar önce zemin katın demirlerine kitledim ön jantımı komple aldılar, başka bir komşumunda aynı yerden direk kilidi keserek bisikletini çaldılar. Ben şu anda bodrumda herkesin odaları var kilitli oraya kilitliyorum, üstünede bodrum kapısını kapatıyorum :). Benim sana önerim balkona koyman olur, üstünede bisiklet brandasını koyarsan hiç bişey olmaz. ;)

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
bisiklet brandası temin edin en iki zencir de al :D varsa koridor falan oraya diklemesine puntala geçişe müsait ise tabi :boese157: benim bisikleti kilitli bodrumda yediler

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben merdiven altına bırakıyorum.7 aydır da hiçbir şey olmadı.Çünkü burası küçük şehir,İzmir-İstanbul vb. olsa hayatta bırakmam.

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adamların motor kilidini sökmeleri 5 dk'larını almıyor. Açık bir yere koyduğun zaman çalınmasa bile, apartmandaki çocuklar veya dışardan gelen kişiler bisikleti kurcalayıp hatta bütün ayarlarını bozabilirler. Bir iş hanına kilitlemiştim ben. Geldiğimde bisikletin zinciri boşalmış, vites 24'e arttırılmış ve bilimum şeyler işte.

Duvar askıları var, ondan alıp evin müsait bir duvarına asabilirsin veya evdeki birkaç gereksiz eşyayı atabilirsin :D

Tepki
29
Cevaplar için Teşekkürler
Bisiklet Brandası nerden temin edilir? Pahalı Birşey midir?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Oğuz Taş

Duvar askısını ben anneme söylemiştim.Olur mu öyle şey diyor.Bir türlü ikna edemedim.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Caner Can Pehlivan

bisiklet brandası olaki pahalı gelirse.. pazarcıların çadır diktirdikleri yerler var her şehirde bulunacak cinsten dükkanlar..oraya gittiğinizde suyu geçirmeyecek ucuzundan pahalısına kadar bir sürü branda bezi görürsün. istediğiniz boy ve ölçülerde kestirin..isterseniz derme çatma ev bile yaparsınız bisikletinize XD.. bisiklet brandaları ne kadar bilmiyorum ama bu dedğim çadırlar çokta pahalı değil..dikme işini aldığınız yer büyük ihtimalle yapar..:D Kalın sağlıcakla..

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Ben de bisikletimi evde bodrumda tutuyorum tabi en büyük düşmanım rutubet haftada bir siliyorum.Üstünü süreki bezle örtülü bırakıyorum.
Size tavsiyem balkona koyun branda ile sarın ki yağmur, kırağı etki etmesin.Branda pahalı diyorsan ikinci önerim nalburlarda satılan naylon ile sarmandır ancak buda hava almadığı için nem yapar.Teknelerde rutubetli yerlere konulan rutubet çeken kimyasallardan var onlardan alıp kullanman.Bisikletini naylon ile kapatmadan bu kimyasallardan koyman.(link)
bu adresteki ürünler mesela ancak bu uygulamayı yapmadan kimyasallar ilgili olarak satıcıdan bilgi al işini görürmü diye.
Kolay gelsin.

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Apartmana kilitlememeni öneririm, hırsızlık olmasa bile apartmandaki yaramaz bebeler vitesiyle, freniyle oynarlar, gıcıklığına çizerler, lastiğin havasını indirirler, canını sıkarlar yani... Onun için evde o garibe de bir yer açın, valide hanıma söylersin bir tas yemek koysun önüne sevaptır be :)

Darth Sirrus

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
Specialized
selamlar

bodrumda rutubet ve pas canını sıkabilir ayrıca kesinilikle dışarıda kalmasın hırsıza kilit olmaz :D kadroyu götüremese bile parçalarından secmece yapabilir ayrıca sırf kıskançlık yüzünden çizilme vs sorunlar olabilir benim evim bir oda bir salon aynende 2 li koltuğun önünde duruyor kullanılmadığı zaman üzerine battaniye örtülü şekilde :D zaten yeni bir bisiklet alıcaksan oralara bırakmaya için elvermez diye düşünüyorum

kazasız sürüşler

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
Bence apartmanda,koridorda,bodrumda bisiklet zarar görüyor mutlaka elleyen parçalarını kurcalayan kötü niyetle bakan insanlar oluyor.Eve almak en iyisi bence ama bunada karşıt sorunlarla karşılaşılabiliyor.Mesela 10. katta oturuyosanız hergün asonsörle inmek çıkarmak biraz sıkabilir sizi yada yöneticiniz tip biri ise garip garip bakabilir.Balkona koymak en mantıklısı balkonda bisiklet için güzel bir branda ayarlanılabilir.Duvar askıları çok güzel ama her anne izin vermez.
bol pedallar.

Doğu Biçer

Daimi Üye
Tepki
177
Bisiklet Brandaları 15 İla 40 TL Arası ve Daha Yüksek Fiyatlara Bulmak Mümkün
Kipada Görmüşdüm 1 Ay Kadar Önce 20 TL idi ( Mersin)

En Güvenli Yer Kuşkusuz Eviniz Olacaktır İyi Bir Korumayla Balkon Olabilir.

Umarım Sorunsuz Bir Yer Bulabilirsin.

Kamil BULUT

Daimi Üye
Tepki
206
@Ahmet Gürkan
Aynı düşüncelerle 5.kattaki evimin balkonunda muhafaza ediyorum.

Alper Uğur

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Alper Uğur.
Bisiklet
Fuji
Kesinlikle balkon. Bodrumda rutubet, kemirgenler ve kotu niyetli kisilerin bisiklete zarar verebilecegi kanisindayim. Apartman icerisinde zira cocuklar ve merakli komsularin mudahalelerine maruz kalabilir. Bu nedenle ben bisikletimi her tur sonrasi 5.kata cikariyor ve evimizin arka balkonunda muhafaza ediyorum :)

yusuf can

Üye
Tepki
31
nerede saklanırsa saklansın arada çıkarıp rutin bakımların yapılması şart.. her ne kadar havadar, temiz ortamda saklansa da.

Tepki
21
Üşenmeden 7.kata çıkarıyorum. Apartmana kolidora bırakmaya gönlüm razı olmuyor. Duvara asma aparatı harika bir fikir. insanın kendi odasında kendi duvarına bisikletini asması güzel olurdu. Odada yeterince yer varsa tabi.