Bisikletinden memnun olamayanlar baksın !

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mücahit Kıvrak tarafından paylaşıldı.

 1. Mücahit Kıvrak

  Mücahit Kıvrak Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  7 Eylül 2010
  Mesajlar:
  420
  Beğeniler:
  132
  Şehir:
  İstanbul - Aydın(Çine)
  Seviye:
  Evet. Herkesin iyi bir bisikleti olmayabiliyor. Bazen ilk defa biniyor. Zevkten uçuyor. Seviyor, araştırıyor, para biriktiriyor, heyecan yaşıyor, daha iyi bir model alıyor.. Kimisi de benim gibi 100 tl civarında tıkanıyor.. Uğraşmış yırtınmış son seviye altınızdaki bisiklete kadar gelebilmişseniz. Yukarılara bakıp içinizi yakmayın. Yok yere üzülmeyin..
  Bisan roadstar gibi dandik bir bisiklete sahiptip. Babama yalvar yakar 1 senelik araştırmam ve sızlanmam, iyi modellerin güzel özelliklerinden bahsetmem sonucu 1500 tl'lik Scott Aspect 30'u aldırdım.
  Şimdi ise o beyaz meleğimden ayrı kaldım. Kendimi tatmin edip, benim olan olmasa da bisiklet hasretimi biraz olsun dindirmek için Kron xc250yi kiraladım. Ayrılığımdan dolayı bisiklet olduğu için bir kaç dakika heyecan yaşadım ama sonra.. Allah'ım o nedir.. Resmen sıkıntı çekerek sürdüm bisikleti.. Amortisörün o sert giriş çıkışlarını hissettikçe evde yatan masum Xcr'mi özledim. Attırıcıya sürten zincirin sesini duydukça evdeki akarak ilerleyen krank setini özledim. Hele o lastiğin kadroya sürtüyor olması.. beni deli etti. V frenlerin çok geç çalışması..
  "Elhamdulillah" dedim. Ne güzel bisikletim varmış benim.. Çok şükrettim..
  Yani imkanlarınız kısıtlıysa çok da üzülmeyin. Kendinize gene söz geçiremezseniz kötü bir bisiklete binin, sonra düşünün. Şu an bu masum yazılarımdan beni en iyi anlayanların tepeden bakışlarıyla benimkinden daha iyi bir bisiklete sahip olanların olduğunu biliyorum. (kron bisiklete sahip olanlara alınmasın, o bisiklet biraz bakımsızdı..)


  biriktirdiğiniz paralardan ve hedeflerinizden vazgeçmeyin ama ELINIZDEKINİN de ÇOK IYI BIR BISIKLET OLDUĞUNU UNUTMAYIN..
   
 2. Rıdvan Altuntaş

  Rıdvan Altuntaş Yeni Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2011
  Mesajlar:
  29
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  İstanbul | Gültepe
  Seviye:
  İyi örnek vermişsin amortisör konusunda...
  Ben aldığım ürünün kaliteli olmasını isterim başım sorunlar yüzünden ağrısın istemem. Bisiklete binmek keyif verebileceği gibi birçok ciddi sıkıntıda yaşatabilir. Kiralık bisikletlere fazla önem verilmesini bekleyemeyiz ama yazdığın kullanılan donanım için geçerlidir. İlla bisikletim olsun diye ucuz bisiklet alınmasını tavsiye etmem. Ve herşeyden önce güvenlik zira sağlıktan önemli birşey olamaz.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-9-26_14-15-1.png
Birkaç yıldır yazdığım mesajlarda 'yokuş özürlü' olmaktan bahsediyordum. Bunu hep yazıyorum da, sakın ola bundan övündüğüm veya buna güvenip rakiplerimi yolda alt etme niyetim olduğu anlaşılmasın...
1.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
upload_2016-8-24_10-55-54.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...