Bisikletinden memnun ol(a)mayanlar baksın !

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Evet. Herkesin iyi bir bisikleti olmayabiliyor. Bazen ilk defa biniyor. Zevkten uçuyor. Seviyor, araştırıyor, para biriktiriyor, heyecan yaşıyor, daha iyi bir model alıyor.. Kimisi de benim gibi 100 tl civarında tıkanıyor.. Uğraşmış yırtınmış son seviye altınızdaki bisiklete kadar gelebilmişseniz. Yukarılara bakıp içinizi yakmayın. Yok yere üzülmeyin..
Bisan roadstar gibi dandik bir bisiklete sahiptip. Babama yalvar yakar 1 senelik araştırmam ve sızlanmam, iyi modellerin güzel özelliklerinden bahsetmem sonucu 1500 tl'lik Scott Aspect 30'u aldırdım.
Şimdi ise o beyaz meleğimden ayrı kaldım. Kendimi tatmin edip, benim olan olmasa da bisiklet hasretimi biraz olsun dindirmek için Kron xc250yi kiraladım. Ayrılığımdan dolayı bisiklet olduğu için bir kaç dakika heyecan yaşadım ama sonra.. Allah'ım o nedir.. Resmen sıkıntı çekerek sürdüm bisikleti.. Amortisörün o sert giriş çıkışlarını hissettikçe evde yatan masum Xcr'mi özledim. Attırıcıya sürten zincirin sesini duydukça evdeki akarak ilerleyen krank setini özledim. Hele o lastiğin kadroya sürtüyor olması.. beni deli etti. V frenlerin çok geç çalışması..
"Elhamdulillah" dedim. Ne güzel bisikletim varmış benim.. Çok şükrettim..
Yani imkanlarınız kısıtlıysa çok da üzülmeyin. Kendinize gene söz geçiremezseniz kötü bir bisiklete binin, sonra düşünün. Şu an bu masum yazılarımdan beni en iyi anlayanların tepeden bakışlarıyla benimkinden daha iyi bir bisiklete sahip olanların olduğunu biliyorum. (kron bisiklete sahip olanlara alınmasın, o bisiklet biraz bakımsızdı..)

biriktirdiğiniz paralardan ve hedeflerinizden vazgeçmeyin ama ELINIZDEKINİN de ÇOK IYI BIR BISIKLET OLDUĞUNU UNUTMAYIN..

Scudo

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. "Bir gün benim de şöyle iyi bir bisikletim olur mu?" Dediğim zamanları çok iyi hatırlıyorum. Allah'a çok şükür istediklerimden fazlası oldu. İlk dağ bisikletim mekanik frenli dişimden, tırnağımdan arttırdığım paralarla aldığım Trek 3900'dü. Sonra Crossride Jant setleri,Juicy 5 frenler falan aldım sonra o bisikleti satıp yeni Full deoreli, XT'li bisikletim oldu. Sonra Yol bisikletine heves ettim yaklaşık 7000km kullandıktan sonra onu da sattım. Şu an ise her iki bisikletimi de satıp Scott P4 aldım. Genel olarak bisikletlere olan "şu bisiklet nasıldır acaba?" merakım bitti. Bu bisikletle hem araziye, hem yola, hem şehiriçi hem de uzun turlara çıkabilme imkanım oldu. Artık disk frenlerde, karbonlarda falan hiç gözüm yok. Bisikletim şu an yaklaşık 15 kg ama hiç umurumda değil ben onunla mutluyum :)

Baran Özkan

Daimi Üye
Tepki
158
bende katılıyorum dediklerine.. benimde hayallerimin üzerinde bir bisikletim oldu ve şimdi ondan uzaktayım :) idareten bir xc250 almayı düşünüyordum o fikirdende vazgeçtim sanırım artık :D

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@Mücahit Kıvrak

100 tl'de tıkanmışken, 1500 tl'ye aldığınız bisikletin değerini kiralık bi bisiklete bindikten sonra anlamış olmanız...

bisikletiniz adına üzüldüm gerçekten... keşke değerini daha çok bilen; daha çabuk, başka bisikletlerle kıyaslamadan fark etmiş olan bi sahibi olsaydı...

(diğer iki bisiklet adına da üzüldüm gerçi... )

(EDIT: başlığa bakma nedenim sadece meraktı bu arada... şu anki bisikletimden gayet memnun olduğum gibi geçmişteki külüstürlerimden de memnundum :) )

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Öyle ya sende haklısın,1500 liralık bisikletnere 400 500 liralık bisikletnere....Bu arada bisikleti hurdacıdan mı kiraladın,bizim memlekette Kronu övmeyen yok,bayisini bulsamda bende bir tane alsam diyorum...

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@CandanC

o kadar da abartmamak lazım. Tabiki kıymet bilirim. Ama o an ayrı bir mana yaşadım, bunu burada belirtmek istedim. Herşeyini bahsetmemiş olmam. Önceden pek sevmediğim manasına gelmez heralde.. Farklı boyuta çekmeyelim.

17 yıllık hayalim o benim..

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Elimizdekilerin kıymetini ve şükretmeyi bilmeliyiz. Kişi için en iyi bisiklet, kullandığı bisiklettir.

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
cok guzel ve anlamlı bır yazı.
kendı adıma cok mesaj aldım.
Tesekkurler...

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Elimizdekilerin kıymetini ve şükretmeyi bilmeliyiz. '' Kişi için en iyi bisiklet, kullandığı bisiklettir. ''

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@Mücahit Kıvrak

ben şimdi yaşınızı merak ettim... :eek:

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@CandanC

hayatım boyunca hep bisikletle iç içeydim. Ve her zaman şu sahip olduğum gibi bir bisikleti istiyordum...

• Beğen
Tepkiler: Msgl

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen k katılıyorum sana Gözümüz yükseklerde olabilirtmm belki ama elimizdekinin kıymetini anlmalıyız aksi taktirde kaybettiğimizde anasakta çok geç olcaktır ...

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@CandanC

pardon, 100 tl değil 1000 tl civarı.. Bundan kastım da tıkandığım o 1500, Aspect 30...

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben ne demek istediğinizi anladım... eminim siz de beni anladınız :)

Tepki
2
başlık "bir kolun kopsa bile sevinmelisin çünkü ikisi de kopmadı" mantığının bisiklet versiyonu olmuş. şükretme mantığını sevmiyorum. saygılar.

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
sizin olan her zaman en iyisidir çünkü sizin olan bisiklete her zaman daha iyi bakarsınız tabii o da size malesef insanlar elindekilerinin kıymetini ancak kaybettikleri zaman anlıyorlar

Tepki
6
@Kemal Çağlayan

Şükretme demeyi sevmiyorsanız yetinme diyelim o zaman, çünkü eğer bi süre altınızdakiyle yetinip mutlu olmazsanız altınızdaki bisiklet hiç bi zaman yetmeyecek.. Üstünün üstü ve üstü ve üstü.. Peki nereye kadar??? (Tabiki her görüşe yine de saygı duymak zorundayız)

• Beğen
Tepkiler: Recep KARA