Bisikletin Jantına Neden Elektrik Bantı Yapıstırılıyor ?

Scudo

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Normalde orada lastik gibi bir şey oluyor orjinalinde. Geçen arkadaşta o lastik yırtıldı biz de elektrik bandı geçirdik. Burada ki amaç büyük ihtimal jantın iç bölümünde ki deliklerin iç lastiği kesmemesi. Dikkat edersen o jantın içinde delikler var kenarına parmağını sürt istersen kanatabilirsin bile. Birde o sallandığında(milimetrik bile olabilir) iç lastiği zedeler ve en sonunda yarar. Bunu ya orjinalinde için de gelen lastik ile ya da elektrik bandı ile engelleyebilirsin. Efsanelere göre elektrik bandı daha iyi oluyormuş.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
Trafikte görünürlüğü arttırmak için olabilir, ya da göze hoş geliyordur.

@Nail Acun

soruyu yanlış anladım galiba :D

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
İç lastiğin değidiği kısmı soruyorsanız iç lastiğin direkt metale değip olası bir şekilde kesilmemesi için.
Jant tellerine ise akort yapılırken kaldığı yeri ya da başlangıç noktasını unutmamak için ufak parçalar yapıştırılır.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
şimdi sürtünen lastikte statik elektrik birikiyor, tekerden teker göbeğine ordan da maşadan hoop gidona, mazallah ordan çarpılırsınız. işte o yüzden.

-evde denemeyin-

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
475
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Levent

Şaka falan yapıyor olmalısınız. Ortalıkta şehir efsanesi gibi yayılıp dolaşan gereksiz ve yanlış bilgiler böyle ortaya çıkıyor olsa gerek.

Jant içine şerit çekilmesinin tel başlarının takıldığı deliklerin iç lastiği kesip patlatmasını önlemekten başka amacı yok. Tubeless uyumlu jantlarda şeride gerek kalmıyor mesela, çünkü delik yok.

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
adamın jantla içlastiğin arasına konan orjinal jant bandını alıcak parası yok oda ne yapsam diye düşünürken elektrik bandı geliyo aklına ve şehir efsanesi oluyor. işde bu sebebden konuluyor. normalde bantın yapması istenen görev şunların yaptığı görevdir.
(link)
(link)

Tepki
1
Ben dağ bisikleti kullanıcısıydım. Bısıkletı 2 gun once sattım sımdı Trek fx7.2 alacagım tur bısıkletıne gececegım Alıcagım bısıklette bu banttan takılı olucak mı yoksa bız mı alıp takıcaz. Kullanım Omru ne kadar bu bantların Degıstırmek gerekır mı

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@hasan yazar

bu bantlar her jantta olur. sıfırdan alırsanız ( jantı ayrı teller ve göbeği ayrı alıp dizdirirseniz )jantı bisikletçinizden ısrarla isteyiniz. ben 10000km kullandığım bir bisikletimde hiç değiştirmek zorunda kalmadım.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@hasan yazar

Bir, en fazla iki tur yeterli olacaktır.