Bisikletin fiyatını öğrenince ne oluyor?

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
Sorum "Bisikletlerimizin Fotoğrafları" bölümünde, ilk iş bisikletin fiyatını soran arkadaşlara. Çok merak ediyorum, fiyatı öğrenince neler hissediyorsunuz o bisiklete karşı?

• Beğen
Tepkiler: tt2000
Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Çok derin duygular besliyorum... :)

Şaka bir yana insan gördüğü şeyin fiyatını merak edebilir. Gayet normal bişey bence.

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Son günlerde bu forumda bu çok olmaya başladı. Arkadaşlar burası forum ve her insan düşüncelerini özgürce yazabilir buraya. Kimisi X parçasının modelini merak eder, kimisi fiyatı merak eder, kimisi kaç km yaptığını merak eder. Adam bisiklet alacaktır piyasayı öğrenmek için soruyordur birşey diyemeyiz. Kurallara aykırı bir durum olsa zaten olaya yöneticiler el koyar. Herkes birbirinin yazdıklarından kıl kapmaya başlamış, boşverin sorsunlar fiyatı ne farkeder. Bu sorudan rahatsız olan kişi zaten fiyatı belirtmek istemediğini söyler ve konu kapanır, bu kadar basit bence.

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
türk toplumu olarak meraklıyızdır :)

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
@Tamer KAMIŞLI

ben sormasınlar demedim, öğrenince ne oluyor onu öğrenmeye çalışıyorum. Mesele kullanışlılığı yerine fiyatıysa bir sonra ki bisikletimin fiyat etiketini çıkartmayacağım amacım bu.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Bu yaklaşım çok saçma bence. sonuçta bisiklet para ile alınan bir şey ve burası da bisiklet hakkında her şeyin konusulabildigi bir forum. fiyat performans oranı, farklı satıcılar arası kıyaslama, merak Vb. Bir çok şey soylenip liste uzatılabilir.

Tepki
27
Bisiklet
Carraro
Son bisikletimi yeni aldığımda ben de çok merak ederdim.Acaba kazıkmı yedim yoksa aynı paraya daha iyisi varmıydı diye düşündüğüm zamanlar oldu,araştırmadan begenip almıştım ama şimdi iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum ve diğer bisikletlerin fiyatlarını merak etmiyorum.Yeni bisiklet alırım belki yine başlar. :)

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan S.

Neden merak ettiğinizi anlayamadım. Sosyo-psikolojik bir araştırma mı yapıyorsunuz?

Bir bisikletin fiyatını merak etmek anlaşılabilir bir şey bence ama, bir insanın bisiklet fiyatını öğrenince ne hissettiğini merak etmek... :bilmiom: Neyse, merakınızı giderirsiniz umarım.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı ürünü alacak kişinin, aynı ürünü almış kişilerin ortalama ne kadar fiyata aldığını tespit etmek için sorar (çünkü bisikletlerin liste satış fiyatı ile satıcıların satış fiyatı arasında nerdeyse %5-%20 arası fiyat farkı var)..

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
@Cem Coşkun

fiyat sorusu ile bisiklet sahibinin nazar boncuğu takması arasında ki ilişkiyi araştırıyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan S.

Bisikleti beğenmişimdir acaba benim bütçemede uygunmu diye merak ederim veya kendi bisikletimle kıyaslarım fiyat ve özelliklerini...zaten diğer olabilecek ihtimallerde yazılmış...

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Seri üretimi olan bir malı değerlendirirken kullanılan boyutlardan önde geleni de maliyetidir. Bir sanat eseri, bir sembol ya da bir canlı söz konusu ise mal gibi değerlendirilmez tabi ki.

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
İlk başlarda gelen cevaplarda arkadaşlar biraz alınganlık gösterdi ama Caner Bey'in de dediği gibi:
-Eğer seri üretim bir malsa zaten google a sorunca fiyatı çıkıyor. Tamam o arkadaş X yerinden Kayserili olduğu için 2 liraya almıştır, etiketi 2,5 liradır..bizim kabiliyetimize kalmış bir olay ne kadara aldığımız ki ticarettir kimisi indirim yaptırır kimisi yaptıramaz. Üzmeye gerek yok kendimizi.
-Bisiklet toplamadır. Sahibi 1 senesini parça toplamakla, montajıyla geçirmiştir. Emeğini bizler görelim diye sergilemiştir çat soru: "-Kaç para tuttu?" İşte ben bu gibi durumlarda o bisikletin sahibine sabır diliyorum :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Ben sormam,internetten parçanın adını yazınca çıkıyor zaten.Ama bisikletçiye yada başka mağazalara girince her parçanın adından fiyatına kadar sorarım.Bu arada 1 liradan alınan(toptancıdan) iç lastğin 7 8 liraya satılması soygun mu yoksa ticaret mi?