Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir?

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yapılabilecek en iyi ve en keyifli spor dalıdır. Bisiklet insanlık tarihinde yapılmış en iyi icatlardan biridir. Özgür olma fırsatını yakalarsınız. Kendi gücünüz ile kullanabileceğiniz en iyi ulaşım aracıdır. Çevre ve doğa dostudur. Trafik sorununa en iyi çözüm bisiklettir. Stresten uzaklaşmanın en iyi çözümlerinden biridir. Yürüme gücü ile daha çok yol alırsınız. Doğada bisiklete binerken sürekli olarak yeni yerler keşfedersiniz. Kilo, stres, metabolizma hastalıkları, sırt ağrıları ve yüksek tansiyona bire birdir. Fazla kiloya sahip insanlarda eklemleri zorlamadan spor yapma imkanı sunar.

Beyin ve ruh sağlığınızı düzene sokar. Kas gelişimi sayesinde ağrıları azaltıcı bir etki yaratır. Kas sisteminin güçlenmesi sayesinde vücudun denge mekanizmasını geliştirir. Bisiklet sporu insanı daha sağlıklı ve daha mutlu bir hale sokar. Dayanıklılık gücünüzü arttırır. Sürekli zinde kalırsınız. Stresle baş etmenize yardımcı olur. Gelişmiş ülkelerde bisiklet ulaşım aracı olarak kullanılmaktadır. Kuvvet gelişiminden sonra, yağ yakımı ile birlikte kilonuzu kontrol edersiniz. Eklemlerinizin güçlenmesi ile birlikte, kondisyonunuz artar. Kalp ritminizi dengeye sokar.

Bacak, sırt, kol, boyun ve karın kaslarınızı geliştirir. Ekonomik ve sosyal bir spordur. Vücuttaki kemik yoğunluğunu arttırır. Ailenizle birlikte yapabileceğiniz en iyi spordur. Kilo sorunu olanlar mutlaka bu sporu yapmalıdır. Arkadaşlarınızla birlikte yapabileceğiniz bir spordur. Süreklilik sağlayarak bisiklet yarışlarına katılabilirsiniz. Bu sporu yaparken bir eğitmene ihtiyaç duymazsınız. Öğrendiğiniz zaman asla unutmazsınız. Özgüveninizi arttırır. Bireysel olarak yapabileceğiniz en iyi spor dalıdır. Kalp hastalıkları riskini azaltır. Her an, her saat ve her mevsim bisiklete binebilirsiniz.

Scudo

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Paylaşım için teşekkürler.
Benim bisiklette çalındı :(
Ama inşallah yazın yine almayı düşünüyorum

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Bisikletimi alalı 3 gün oldu. Bu faydalardan yararlanabilmem için havaların biraz toparlamasını bekliyorum :)

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
bisiklet yüzünden judoyu falan bırakmayı düşünüyorum :D O kadar takıntı oldu beynimde :D