Bisikletimizin fiyatını söylemek bu kadar mı zor?

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Bunların hepsi neden kaynaklanıyor biliyor musunuz? :) Kısa ve öz. Bisiklet insan gücüyle çalışıyor :) Beleşçi toplumuz kardeşim, yorulmadan ulaşmak daha tatlı geldiği için insanlara bisiklete o kadar para verilir mi? Hadi bakalım :)

• Beğen
Tepkiler: Raven_35
Scudo

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Şimdi bisikletten bisiklete fark vardır.En belirgini ise,kalitedir.Bir bisiklette parçalar kalitesizdir,bir bisiklette parçalar kalitelidir.Sadece dış görünüş ile değerlendirmek yanlış.Tabii ki bugün 1500TL bisiklete verene kadar araba alırım.Ama arabanın muayene,sigorta v.s uğraşana kadar,yine bisiklet yine bisiklet arkadaşlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
annemi 2006 da babamıda 1966 da kaybettim ...
annem kesin rahmetli bana kızardı oğlum bu kadar para verilirmi delirdinmi sen- kesin derdi ... 2008 in şubat sonu altıma large kadro karbon scale 30 u çektim ...bir çok bisikletim olmuştu ama artık bir tane iyi bisikletim olsun istedim çünki yaşamım boyunca bir türlü parayı denkleştiripte bir iyi bisiklet alamadım ...ve seneler sonra 2008 de muradıma erdim ...
1976 da aldığım bisiklet ağır bir bisikletti pejo yarış idi ...o zaman nerde dağ bisikleti yoktuki....
şehir bisikleti yada yarış vardı .....bianci meto pro almıştım 16 kilo idi
o 16 kilo bisikletle sökeden sonra gelen rampaları çıktım ....
yazlık vardı didimde .... sonra bir geroni ....daha sonra aliminyum kadro giant atx 840 ..... ve salkano .....
2008 de bisiklet 2530 yuro idi tam 4.500 ytl idi ben keş para verecem dedim 200 ytl indirdim 4.300 ytlye karbonu kaptım ve olayın ne olduğunu anladım fox maşanın toprakta neler yapabileceğini gördüm crossride jantların hala daha akordu bozulmadı ...tabi slr lerde güzel ....1.800 ytl ama tabi değer bu paraya ... gerçi son yaptığım hesab doğru çıktı 300 gram farketmekte ...
yalnız crossride ların son derece akışkan olduğunu biliyorum yolu yutan bir jant slr ...
son modiye için cepten 320 ytl çıktı artı slx ayna kol ve artı slx vites ve fren sistemleri ile 1000 ytl daha eklersek 5.300 ytl ye geldi birde arka ruble gitti lx oldu 5.450 oldu . tam ikinci el araba fiatı tabi zincir masraflarını saymıyorum iç lastikleride artı lastikleride onlar zati demirbaş .... artı balatalar .....
bana millet kaç para bu bisiklet dedikleri vakit 5.450 e mal oldu diyorum inanmıyorlar kazık yediğimi düşünüyorlar ...
bisiklet parçalarından bi haber olan sevgili millletimiz pek merak etmez böyle konuları ....
evet dostlar önemli olan bana gelen artılardır ....ve şu anda modifiye olmuş karbonu dahada indirmeyi düşünüyorumda öbür yanımda yeter artık diyor
çünki bu işin sonu yok ......

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Benim şu anda yok iyi bir bisikletim fakat olursa ileride şöyle bir plan uygulamayı düşünüyorum.Genelde karşınızda muhattap aldığınız kişi sigara içiyordur Türkiye şartlarında sonuçta hemen hemen herkes sigara içiyor malesef. :( Onlara küçük bir matematik hesabı yaptırın.Şöyle ki ; günde en az en az ama eeen az sigara içen birisi olsa,günde sadece iki tek sigara alıp içse mesela 5.50 tl lik pahalı olamayan normal bir sigara bile 20 adetten tanesi 27.5 kuruşa geliyor bu da günde 55 kuruş demektir.Şimdi biz diyelim ki 800 tlye giriş seviyesi bir bisiklet aldık.Bunu 5 yıl verimli kullandık diyelim ve bütün parçalar da mesela çöpe gitti öldü yani.800 tl / 5 yıl ( 1825 gün ) günde 45 kuruş :) Karşınızdakine altını çizerek '' sen günde 55 kuruş kendini zehirlemeye bense 45 kuruş spor yapmaya ve eğlenmeye ayırıyorum '' deyin. . .

Bilmiyorum belki size çok saçma gelebilir :) ama bir düşünün bence çok mantıklı . . .

• Beğen
Tepkiler: fatih gul

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe

Hocam 5450 TL demeyin çalınma riski maksimum olur.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Kudret Kurtcebe

Haklısın Kudret abi, aslında 1500-2000 TL çok değil bisiklet için . 5000TL'de meraklısı için orta bir fiyat olmalı artık . Bisikleti ; bilgisayar , cep telefonu vs'den farklı gözle bakmamalıyız . Para yok diyenlerin %90'ına inanmak güç . 1500-2000 TL kafaya koyan her meraklı 1-1,5 senede biriktirir. 200TL ayakkabıya veren ,1500TL cep telefonuna veren bir millet için 2000-3000TL bisiklet nedir ki !

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi, sen bisikletinin hikayesini böyle güzel güzel anlatınca, aklıma bilgisayarım için yaptığım hesap geldi birden... Ben de zamanında oturup bilgisayarımı yükseltmek için yaptığım harcamaları çıkarmıştım, 10.000 usd civarında bir rakam çıkmıştı ve halen sahip olduğum makina orta seviyede sayılır. Davula harcadığım paraları hiç söylemeyim, döversin beni :) Kervana bisiklet de katıldı bakalım, nolacak bu halimiz bilmem artık, bir sene davula çalıştım, bir sene bilgisayara çalıştım, bir sene de bisiklete çalışırım anasını satayım:) Yani insan birşeyden keyif alıyorsa, ona harcadığı para gözüne hiç görünmüyor, nasıl çoluğa çocuğa harcanan paranın hesabı yapılmıyorsa bu da öyle birşey işte... bunu diğer insanlara anlatmak çok zor...

Saygılar, sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
bu konuda bisikleti aldığım mağazadaki eleman güzel bi cevap vermişti arkadaşıma. arkadaşım fiyatı duyunca o paraya tüplü şahin alırız diye espri yapmıştı. mağaza görevlisi, ki türkiye bisiklet camiasında çok önemli biridir, o senin hayallerinle ilgili demişti. "senin hayallerin maalesef tüplü şahinle kalıyo. istiyosan sana şurdan 200 liraya bisikletlerin şahinini veriyim hemen, ama arkadaş şahin istemiyo ferrari istiyo" demişti.

yani tam böle dememişti dah etkileyiciydi ama durum budur

Ramazan Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
634
sabah işe giderken genelde kahvaltımı yaptıgım simit sarayında çalışan garson genç:)bisikletimi park ettigimde gelir uzun uzun bakar bisiklete ve
abi çok güzel yapmışsın bisikletini valla süper.
sagol kardeş:)
bende alıcam birtane.eger satmayı filan düşünürsen haberim olsun.
yok şuan satmayı düşünmüyorum.kaçparalık bir bisiklet düşünüyosun?
50 60 tl veririm
hönk :D:D:D

bende arkadaşa kaçparalık bir bisiklet düşünüyosun diye sorarken aynı andada
aklımdan 500 600 tl ye güzel birşey alırsın cevabı geçiyo.
aradıgını inşallah bulur ne deyim:D

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün gene biri sordu bu sefer 200 TL dedim.Adamda demez mi Adana'da bisiklet dükkanımız var bu bisikletler en az 500 TL oluyor sen nasıl 200 TL'ye alıyorsun hangi dükkandan aldın?Sonra diyecek bir şey bulamadım. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Gelir

o kadar güzel söyledinki ben cep kullanmıyorum daha öncede söyledim teknoloji düşmanıyım evimde mutfakta bir tane elektrikli alet yok asla kullanmam artı ne otomobili valla şeytan diyorki yak arabaları...
adam 1500 ytl ye cep alırda asla bisiklet almaz şöyle düşünür yahu bu paraya yazık....
arkadaşlarım ben ya kafadan çatlağım yada öyle bir noktaya geldimki bu milletin anlayamıyacağı bir konuma geçtim adama diyoruzki 200 km gidiyorum adam bana bön bön bakıyor ,ağbi zorun ne diyor ....cevaba bak gel hizaya ...boşverdik bu insanları bakarız kendimize, basar giderim tozumda kalır milyonlar ....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Gürkan

hocam ne yaptın sen .....
allah derim 10.000 usd mi ana olmaz böyle bir şey yahu dostum vallada billada nefis ultra bir adet pinarello paris yol bisikleti alırdın ahhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhh çiğerimi yaktın yapma be hocam .....
şu bilgisayara ikinci el 200 ytl verdim compaq 10 yıllık pentium iki parçalar değişmedi ..valla billa para vermem dostum kızma .....
ha bateriye bir şey demem o müzik aleti ...bende gitara para verdim epey gitarım oldu ... ve hatta bir arkadaşım işviçreden bana 12 telli akustik gitar hediye etti suzuki gitardı akustik çok iyi idi şimdi evde ağbimin gitarı var yamaha akustik fena değil .....
aslında zevk almak için , ultra altıma bir adet scott limitedi çekecem o vakit kafayı sıyıracağım ....

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
iki sene önce 1.500 TL ye topladığım bisikletin fiyatını iş yerinde sormuşlardı. demez olsaydım 1.500 lira diye. o paraya murat 124 alırsın demişlerdi.
(iş yeride 200 kişi çalışıyor.)
iş yerine bisikletle gelenlerin bisikletleri 150 liralık 25 kilo ağırlığında market bisikleti veya bisanın hizmet bisikletleri hani şu postacılar kullanırdı işte onlardan.
hatta bir elemen senin bisikletini ben 200 liraya çankayada alırım demişti, bisiklettimde xtr-xt-lx karışımı hidrolik vites merida. nasıl çankayada alınacaksa 200 liraya anlamadım.
aradan iki sene geçti iş yeri alıştı, kask ve tayta da alıştı.
iki sene önce bisikleti 1.500 liraya mal edince teknosadan philips marka cep telefonu almıştım 50 liraydı, mesaj,alarım ve radyo özelliği var bana hala yetiyor. bana laf edenler 1000 liraya telefon alıyor, ben buna hayret ediyorum.evlerinde bilgisayarda yok, telefonu benim gibi mesay,alarım,radyo özelliğini kullanıyorlar, 950 lira fazladan para veriyorlar haberleri yok.
asıl ben onların aklına şaşırıyorum.
adamlar için bisiklet mi bisiklet,git markete ver 150 lira tamam,al bin.

benim en çok söylediğim söz bu konuyla alakalı şudur:
para sıkıntın yok,araba alacaksın,ne alırsın diyorum. şahin mi doğan mı,reno 12 mi yoksa bmw mi,hemen seslerini kesiyorlar.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@timurdigital
Hocam konu dışı olacak ama Salcano Impetus'u 2 ay oldu alalı.2 sene sonra falan satsam kaça verebilirim,şu anki fiyatı 485 TL.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Şevket Şahin

:winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
sayın harun salcı ya cevap: hiç bir bilgim yok,ayrıca alım-satım işlerinden anlamam.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@timurdigital

Peki teşekkürler.

Tepki
22
yorumları okudum yanlış anlaşılmak istemem ama ben de sınırlarımı zorlayıp bir bisiklet aldım tabi bisiklerime insanların değer vermesi için gerçek fiyatını söylüyorum hemde çalıştım aldım kim ne derse desin ,ayrıca çalınma olayına karşı da kilit var :D
benim gibi buradaki her arkadaşım , sadece bisikletine değer verilmesini istiyo