Bisikletimizin fiyatını söylemek bu kadar mı zor?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Harun Salcı

merhabalar ben bu tür yaklaşımlara genellikle daha yüksek bir rakam söylüyorum ve daha ciddi bir yaklaşım oluyor o zaman tabi ilk soru yarışlaramı katılıyorsunuz oluyor onada evet diyorum ve karşıdaki kişi rahatlıyor yani zevk için olduğu zaman insanlar verilen yüksek paraları çok görüyorlar çünkü sizden farklı zevkleri var ve tepki gösteriyor hemen o kadar parayı nasıl verdin bu bisiklete diye.insanların mantalitesi bu şekilde çalışıyor değermi? değmezmi?ve bu spor için gerekli olan bu diyorum ve biraz anlamaya çalışıyor o zaman! tabi bir arkadaşımızın dediği gibi çalınma riski varsa en iyisi değerini düşük söylemek!

Scudo

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Bu tamamen tercih meselesedir. Kimi elektronik eşyalara harcar parasını, kimi giyime kıyafete, kimi yemeye içmeye, kimi de bisiklete. Kimsenin kimseye buna bu kadar para verilir mi, çok mu zenginsin ya da hiç akıl yok mu sende demeye hakkı yoktur bence. Biz bisikletlerimizle mutlu olduktan sonra başkalarının ne dediği çok da önemli değildir.

onurcan tokuş

Daimi Üye
Tepki
242
Bisiklet
Scott
@Harun Salcı

Doğru 'hærun':D Sivas'ta bu dertten muzdaribiz maalesef.Kim sorarsa yüksek fiyat söylüyorum ki ilgilerini çeksin biraz bir şeyler sorup öğrensinler diye.1000TL den yüksek bir fiyat söyledin mi az daha koyar motor alırdım diyorlar:boese157: .En iyisi fiyat sorana boşver deyip geçiştirmek...

Tepki
92
Benimde çok dertli olduğum bir konu bu, resmen fiyat duyunca alay konusu oluyor bisiklet. Adam gidip bir telefona, bilgisayara, karısının çantasına, bir pantola veriyor bu paraları ama senin bisikletinin fiyatını duyunca, üstüne şukadar daha verseydinde bilmem ne alsaydın diyor. Bu tip insanlar bence bu yorumları ezikliklerinden yapıyorlar, gülüp geçmek lazım..

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
150 milyona aldım abii :D

günde 4-5 tl sini (en az) sigaraya harcayabilen insanlara 1000 tl.lik bisikletler neden bu kadar pahalı gelir anlamış değilim. :S

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bu tepki biraz kültürel değerlerden kaynaklanıyor. Ben şimdi gidip babama desem, karıyla kızla alem yaptım 1000 tl yedim, oğlum iyi yapmışsın canın sağolsun der, bin tl ye cant seti aldım desem suratı asılır veya (10 sene önce) bir araba laf söyler :) İnsanlar sizi kendi kalıplarına sokmaya çalışır siz havanıza bakın ;)

Tepki
28
Bisiklet deyince herhalde insanların aklına ilk gelen çocukların getirdiği iyi karneye hediye geliyor, ya da işlerine veya kısa mesafelere gidip gelmek için kullanılan ilkel bir araç. Olaya bu taraftan bakınca söylediğimiz fiyatlar da yüksek geliyor. Bir de biz herşeye burnumuzu sokmayı seven, insanların heveslerini kırmaya bayılan bir milletiz. Anlamadığımız, vakıf olmadığımız konu yoktur! O yüzden çok pahalı bisikletim yok ama yine de fiyatını düşük söylüyorum.

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Bisikletten anlayan adam güzergah sorar :) Daha yeni başıma geldi. Bucaya gittim para bozdurmak için yer arıyorum kafamda kask, elimde eldiven, bisikletle. Elemanın biriyle tanıştık, bisikleti çok güzel toplamışsın dedi, ağırlığına baktı sonra da ' Bucadan karşıyaka tarafına fazla trafiğe girmeden nasıl giderim? ' diye sordu anlattım :) Bize böyle insanlar lazım, ağzında sigarayla ' Kaç para şimdi bu bisiklet karrrrdeşim? ' diyen insanlar değil

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Tarık Kalkan

Çok doğru, Kimin boş sorularla vakit kaybetmeye ihtiyacı varki, "söylemiyorum" demek de tekrar sorulara ve olumsuz şeylere sebebiyet vereceğinden, en güzeli 300-500 diyip geçiştirmek en güzeli bence...

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Gelibolu'da böyle cahil insan çookk var çoook . :) Ne kadara aldın bisikleti . 2.100 Tl ye diyorum. Ohaa be verilirmi bu demir parçasına bu para.
Bende aynen bunu diyorum. Sen hiç hayatında 2.100 Tl lik bisiklete bindin mi ? :) Sizin cahilliğinize veriyorum diyorum çıkıyorum işin içinden. Zaten laf girince bunlara gidiyorlar. Bisiklete laf söyletmem asla . :)

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Herkese de söylenmez aslında, iti var kopuğu var abi... duyarlar, çalmaya falan kalkarlar... Sık sık gittiğim AVM'nin birisinde güvenlik görevlisi geldi yanıma; "güzel bisikletin var abi, epey bi paradır, satsan kaç para eder" dedi, biraz kıllandım, tırstım, "yok ya eski bisiklet bu bakma böyle durduğuna, satsan 50 lira zor eder" dedim, geçiştirdim :)

Aynı şeyi davulum için de yapıyorum, piyasa değeri 6.000 lira civarında, Sincan sanayide bir dükkanda duruyor, çevredeki işçiler falan soruyor bazen, 100 lira eder diyorum, yoksa bir bakmışsın davul yerinde yok...

Herkesin malı kendine kıymetlidir, gerçek değerini bilmelerine gerek yok...

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
benim genelde yaşadığım, adam geliyo şöyle bi bakıyo ön tekeri eliyle sıkıyo.sonra dönüp ' hocam çok iyi bisiklet ' diyo.nasıl anlıyosa eleman.ama genelde fiyatını söylemiyorum.çünkü vereceği cevapla uğraşmak istemiyorum.şimdi aklıma geldi bide bi olay adama diyorum mesela bu bisiklet 300 lira.şimdi desem 2000 lira belki yüzüme bişi demicek ama arkamdan konuşucak.fiyatı az deyincede herif ' amcaoğlu vereyim bi 300 bitanede bana alalım çok beğendim' diyo.

harunkenan

Üye
Tepki
56
Malboro ne kadar? 5 TL mi?
Günde 1 paket sigara içsen ayda 150 TL, yılda 1800 TL eder kafadan. Az daha koy üzerine, 2000 liraya cillop gibi bisiklet alırsın. Bu sadece 1 yıllık sigara parası.

Tepki
14
bisikletimi ilk aldıımda evde olmam diye kargo adresiolarak bi tanıdığın dükkanımızın adresini vermiştim neyse akşam geldim aldım bisikleti o ara ne kadar aldın diye aldı bunu fatura da üstündeydi 480 lira falandı adamın bana cevabı 18 yaşını doldurup bu doğan falan alsaydın bu parayla dedi.. pes dedim güldüm geçtim :D şimdi sedona 781 için para biriktiriyorum artık buna ne derler tır filosu falan alırım galiba :):

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
Eskiden soran olurdu bisikletin ne kadar diye fiyatını söylerdim şimdi aynı kafadan insanlar tekrardan soruyor sadece bakıyorum ne amaçla soruyorsun diye yanıt alamıyorum sonra ne soran oluyor ne de kafam ağırıyor :D

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Furkan köleoğluDoğan'a binmenin ne zevki var ki ? Apaçi arabası oldu artık Doğan...

Bende 5000TL biriktirdim 1-2000 tl daha biriktirip bir yol bisikleti almayı düşünüyorum . Bana da Bugatti alsaydın falan derler mi ? merak etmeye başladım ? Ne çok armut var memlekette :):):) :) :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: burak gündoğdu

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
Şimdi 20.000 TL yede gider araba alırsın abartıyorum 2.000.000 tl yede gider Ferrari alırsın.Aynı örneği Türk insanına anlatmak istesen o Ferrari der.Meraklı bizim insanımız.100-200 diyip geçmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Bu bisiklet-araba karşılaştırması diyaloglarından bir benzerini babamla yaşıyorum, maalesef kendisi bisiklete hiç binmemiş bir insandır, hayatının büyük bölümü ya araba üstünde ya da kanepe üstünde geçer.

Bisikletin fiyatını öğrenince,
- Sincan'da 100 liraya da bisiklet satılıyor, bu kadar para verilir mi bir bisiklete dedi...

Ben de mükemmel bir cevap verdim kendisine;
- 3.000 TL'ye de araba var baba, neden gidip 25.000 TL verdin ki arabana, araba mı araba işte....

Kendisi bu cevabın tesirinde kalmış olacak ki, bir daha bisikletle ilgili tek kelime etmedi bana :)

İnsanlar maalesef arabalar gibi bisikletlerin de iyisinin kötüsünün olduğunu, kalitesine göre, donanımına ve kullanım amacına göre çoooook uçuk fiyatlara bisikletlerin olabileceğini anlayamıyorlar. Bir Tofaş Şahin ile bir BMW 5 serisinin arasında onlarca kat fiyat farkı olabileceği gibi, bir celbino ile bir specialized'in arasında da onlarca kat fark olacak elbette... "Ama o BMW kardeşim" derlerse, biz de " Ama o Specialized kardeşim" deriz :) Anlamazlar ama olsun, maksat cevap verip, döt etmek olsun :)