Bisikletimizin fiyatını söylemek bu kadar mı zor?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bazıları bisikletin fiyatını soruyor,söylüyorum.Hemen arkasından "Biraz daha para veririm de motor alırım." lafı geliveriyor.Bisikletim de pek pahalı sayılmaz 485 TL nedir ya?Neden bu kadar geri kafalı insanlar?2000 TL desem kim bilir ne diyecek.Alışmış millet 150 TL'lik su borularına.

Scudo

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Aynen ya ben de 150 Tl lik demir yığını kullanıyorum.Ama babamın sözü var okulda iki dönem de teşekkür olursa yeni bisiklet alacağım. :D

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ali Gelir

Haha hem eğlenirmiş gibi oluyor bir daha sormazlar ders olur. :D

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Geçenlerde bisikletimi kenara koymuş bankta oturup dinleniyordum adamın 2 tane kızı var parka salıncağa bindirdi onları sonra geldi selam verdi yanıma oturdu sonra konu bisikletten açıldı işte ben de kıza bisiklet aldım 150 tl sanki motor alıyoz falan dedi:D ben de içimden pis pis gülüyorum. Sonra bana ben parçalardan anlarım seninki de bi 150-200 vardır dedi. Adama yok amca bu 730 Tl diyince adamın tepkisi aynen şöyle oldu " puhahahah kusura bakma da keriz misin oğlum sen o kadar para mı verilir buna işte ben bunun kralını taş çatlasa 250 ye alırım sen kazık yemişin" deyince bisiklete bindim giderken de adama bana dediği kazık lafı ile ile ilgili birşey söyledim arkamdan sövüşünü hiç unutmam :D

Sonuç olarak yanınıza oturan 45-50 yaşlı amcaların çoğu bisikletle ilgli size bunları söyler bu da benim tecrübemle sabittir:D

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sedonaci_Baba

Evet hep o yaş grubu söylüyor.Adamlar Roadstar'a alışkın bir kere. :)Babam dahil. :D

• Beğen
Tepkiler: umutkahraman

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ali Gelir

Aynen bende öyle yapıyorum :D:D
Bi keresinde arkadaşımlan benzinlikte bisikletlerin lastiklerini şişiriyoduk, benzinlikte çalışan biri geldi bize bisikletleri falan sordu bizde anlattık falan adam bize dediki "bizim arkadaş var yarış çı bisiklet aldı 200 tlye" bizde biraz güldük ama adam bana sordu sen bisikleti kaça aldın dedi (benim bisiklet full deore) bende adama bizim mahallenin bisikletçisinden 150 tlye aldım dedim adam dediki "azmış" bizim arkadaşta daha iyisi var dedi gitti bizede bir gülme bastı :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ben tepki vermelerinden dolayı fiyatını söylememezlik etmiyorum, çalınma riskine karşı söylemiyorum, genellikle 500 lira falan diyorum, lütfen sizde pahalı bir bisikletiniz varsa asla gerçek fiyatını söylemeyin, çalınma riskini arttırmak istemiyorsanız...

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Aslında biz 200 tl falan dedikçe millet iyice velet oyuncağı sanıyor.
En iyisi gerçek fiyatını söylemek ki kimse bisikleti velet oyuncağı olarak görmesin ciddiye alsın.

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Arkadaşlara diyorum seneye 900 TL kadar bir bisiklet alacağım.Birde üstüne 200-300 TL kask,eldiven v.s.Arkadaşlarımdan şunu duyuyorum "ben o parayla elektrikli bisiklet alırım" veyahut " Ben o paraya gider bilgisayar alırım" gibi cümleler sarfediyorlar...

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mesut Dursun

Elektrikli bisikleti gülerek eziyorum ben.En fazla 30 yapabiliyorlar.Sen ise 50-60 yapabilirsin ve yanlarından dalga geçerek uzaklaşabilirsin. :D

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Corratec Motion Xvert+Yarı Özel Eklenti
1200 TL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hakan Yazman

aynen, arkadaşlarımın arasında fiyatını söylerim. çoğuda ne kadar ciddi olduğumu bildiği için hiç dalga geçme gereğinde bulunmazlar hatta yeni duyan başka bi arkadaşım dalga geçmeye kalktığında benden önce tepki gösterirler :D bu yönden baya rahatım :D fakat yolda sürerken ,otururken yanıma gelip ne kadar diye soranlara cevabım ''sanane''dir :D kimsenin bilmesine gerek yok değil mi ?

Tepki
205
İlginç olan yanınıza biri yaklaşıyor güzel bisikletmiş full shimanomu?:D:D:Dabicim xtr desen anlamıyo deore desen anlamıyo fiyatını desen senin paran çokmu diyo...İşin daha bi cins tarafı okumuş azıcık bişeylerden anlayan insanlarda böyle yapıyo işyerinde bi pilot arkadaşım bugunki konuşma;ebaydan malzeme getirtmişim malzemede ritchey wcs karbon gidon:
-fiyatını ne kadar?
-90 dolara ucuz buldum aldım hocam.
-kardeşim sen ne yaptın!!!çok zenginsin heralde!!!
-Türkiye satış fiyatını biliyomusunuz?150 euro
-oooo siz kafayı yemişsiniz,hiçbişeyin sahibi olamazsınız....diyor arkadaşım
ben artık hiç uğraşmıyorum böyle tiplerle kendileri gider bi telefona yada arabasına 4 tane çelik jant almaya 2-3 binlira para bayılır millete laf yetiştirirler heralde birazda kıskançlıktan oluyo:D:D

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Evet bisiklete 500 600 lira veren insan zengin oluyor, gidip aynı paraya ya da daha fazlasına ( fiyatları hakkında bilgim yok ) elektrikli bisiklet ( son yüz yılın en kötü icadı ve 10 yaşında çocukların kullanmasından dolayı büyük bir TEHLİKE MAKİNESİ ) alan adam gariban :)

Gidip bilgisayarına 500 dolara ekran kartı alıpta bisiklete de 600 lira verilir mi canım? Diyen zihniyetin sonu obezite zaten onlardan hiç bahsetmiyorum :)

Gidip aynen arkadaşımın dediği gibi arabasının çelik jantlarına binlerce lira harcayıpta bisiklete bin lirayı fazla görenlerde, e size ne diyim artık :)

Herkesin zevki, herkesin ilgi alanı farklı olabilir ona hiç lafım yok ama birşeyi bilmeden birşeyden anlamadan bu yukarıdaki hareketleri yapan insanlara çok yazık :)

Birde fiyat konusunu geçtim uzun yola gidiyorum ya da karşıyakadan alsancağa vesaire. Yolda illa soru soran birileri çıkacak nereye gidiyorsun arkadaşım diye. E işte şuraya gidiyorum. Aynen cevap şu. Oraya bisikletle gidilir mi? Binsene otobüse. Eh akıllı arkadaşım ben gerizekalıyım bisikletle gidiyorum sende bana akıl satıyosun sağol yani :) Ah ah ağlancak vatandaşlarımıza gülüyoruz işte :)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
*Bu elektrikli bisiklet nereden çıktı anlamıyorum . Elektrikli saçmalık desek daha iyi

*Geçen gün müziğe meraklı biriyle tanıştım. Davul-bateri takımı alacağım dedi "3 milyara".Hocam "Helal olsun sana , 3 milyara davul bateri takımı alıyorsun." dedim .Adam şaştı kaldı ," bana herkes aptal derken ,sen takdir ettin ,teşekkür ederim "dedi

Sanırım bizim bisiklette yaşadığımız replikleri diğer konularda da yaşayanlar var . Sorun tektip insan yaratma mantığından kaynaklanıyor . Sonunda Türk erkekleri ; şişman ,rakı içen , karısını bol bol aldatan ama karısına düşkün , araba manyağı , bıyıklı , futboldan anladığını sanan ve herkesin futboldan zevk alması gerektiğine inanan tipler oluyorlar

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Bisikletten anlayan kişi bu kaç para demez. Bakar üzerinde hangi parçalar var ona göre kafasında fiyat biçer. Dolayısıyla soranlara sadece kadro fiyatını söylemeyi tercih ediyorum.

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
@FURKAN YAVUZ

Zaten bu kaç para diyen insan kıyaslamayı pahalılıkla yapmaya kalkışırken, kendine göre bisiklet için uçuk rakamları duyunca aptala dönüyor ve saçmalamaya başlıyor :) Çünkü onlara göre bisikletinizi en iyi parçalarla donatıp binmek marifet değil bisikleti en ucuza alıp binmek. Bir yandan da bu insanlar uzun vade de bisiklete daha çok para harcıyorlar. Şu ingiliz atasözünü hatırlayalım ' ucuz mal alacak kadar zengin degilim ' :)