bisikletimin, sanırım pedallarından ya da "çıt çıt çıt" diye ses geliyor yokuşlarda.

Scudo

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
Forumda daha önce de konuşuldu bu konu , hatta benim ve birçok kişinin de başına gelmiştir.İlk öneriler pedalların içini yağlaman , sonra pedalları sök az miktarda gresle tekrar vidala . Sesin sele borusundan gelme ihtimali de var . Boruyu çıkar kadronun içini temizle ve yine az miktarda yağla.Sorun büyük ihtimalle geçecektir.

• Beğen
Tepkiler: Ali Gençtürk

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
bu sedonanın 6 aylık komple bakımı var ya. ordan çıktı yeni. sesi sanırım anlattığınız şekilde kesmişlerdi. yeniden başladı. arkadaşlar göbeği değiştir dediler. o kadar masraf etmeden önce sorayım dedim?

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
pedal veya orta göbekten geliyordur. bilyeli sanırım o bilyeler degişecek veya rulmanlı yapılır daha sağlıklı olur

• Beğen

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
711 Kullanıyosun sende sanırım, aynı sorun bende de var, pedalın tek turunda düzenli olarak 3 yada 4 tık sesi geliyor. Garanti kapsamında mı bilmiyorum. Birisi de ön aktarıcının yanlış konumlanmasından kaynaklı olabilir demişti. Sonuç olarak göbek şu (link) Değişim için bisikletçi de 5 lira falan alırım demişti.

• Beğen

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
pedallardan gelıyorsa pedal değişir çifti en kötüsü 25-30 civarında.eğer orta göbekten geliyorsa bilye değiştirirsen 10 lira ,rulmanlı yaparsan 30 lıra civarında para isterler.Rulmanlı yapmanı öneririm.çünkü bilyeli yaparsan 1 ayda tekrar o sorun cıkar.ve kadronun orta göbeğini bitirirsin zarara girersin. Rulmanlı yapmanı öneriyorum

• Beğen

Sanane lo

Üye
Tepki
46
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
abi ben çözümü buldum al bir tane w 40 zaten 6 lira gibi birşey önce pedalların ve göbeğin oradaki dönen tüm parçalara sonra sele borusunu çıkar bisikletin içine iyice sık biraz bisikleti ters düz yap göreceksin sesden eser kalmayacak.. teşekkürü ses kesildiği zaman söylersin..

• Beğen

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
bu arada eğer göbekten geldiğini düşünüyorsan sürmemeye gayret et.önce gidip yaptır.göbekten geliyorsa şayet,şu an göbeğe zarar veriyorsundur

• Beğen

Sanane lo

Üye
Tepki
46
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Gençtürk

kardeşim wd-40 pardon bunu kullan dediklerimi uygula ses geçecektir yok göbekde sorun var yok şurada yok burada sen kullan göreceksin.. aşağıdaki adreste neye benzediği var..

(link)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Ali kardeşim, öncelikle yağlama bakımları tam yapmalısın. Eğer yağsızlıktan ise keser. Çıt-çıt sesi şimdilik önemli değil. Fakat ileride bu ses artarsa ve ayaklarında teklemeyi hissedersen bilki bilyalar ve mil değişecek. Aslında uzun zaman bir bisiklet bilya bozuk vaziyette binilirse o zaman bilya yatakları da bozuluyor. Sana tavsiyem rulmanlı göbek almandır.

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
pedalların wellgo ise reflektörleri çatlıyor ve hızlanırken ayağın onun üzerine geliyor ve çit çıt yapıyor .reflektörü sök yine bi bak