Bisikletimin Marka ve Modelini bulamıyorum.. Yol/Yarış Bisikleti

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
Herkese merhabalar yakın zamanda çok sevdiğim saygı değer bir abimden bir bisiklet edindim. Kendisinin verdiği bilgiler 1971 model oluşu Bulgaristan'dan Türkiye'ye getirilmiş. Kendisi Tommasini olduğunu söylese de bisikletin Markası bana kalırsa Tommasini değil :( Siz bilgili forumdaşlardan bu konu hakkında yardım istiyorum..

Fotoğrafları ekliyorum. Şurasını da çek yükle dediğiniz yerleri hemen foruma yükleyeceğim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.. Marka modelini aramamdaki neden bisikleti restore edeceğim...

Ek olarak; Bisiklet tek parça krom kaplıymış sonradan boyama yapılmış.

Bir kaç farklı açıdan çektiğim fotoğraflarını da ekleyeyim.. :)

Scudo

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
@Umtdgny Renk efsaneymiş adı nedir bunun? Benim elimde de 1 tane tam yarış olmasada drop barlı bir bisiklet var yazı bekliyor restorasyon için bende şu renk yapacağım :) Marka olarak keşke bilgim olsada yardımcı olsam ama ne yazıkki bilmiyorum forumda bilen vardır mutlaka

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
Size veren tommasini demiş üzerinde de Sticker var size aksini düşündüren nedir ?

• Beğen
Tepkiler: Boran Selçuk

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@alwaysace hocam bisiklet üzerinde etiket dışında tommasini olduğuna dair bi ibare Yok internette araştırmalarımda ürettikleri tüm bisikletler de boya etiket haricinde kadro üzerinde oymalar kabartmalar vb. işaretler mevcut ona istinaden tommasini olmadığını düşünüyorum o yüzden foruma danışmak istedim. :)

@mehmetgacar valla renk ismini bilmiyorum dostum inşallah ikimizinde bisikletler istediği gibi olur

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Rıza Çileli
Aynısı yahu sadece boyanmamış hali Yahu bulalım şu kadroları kim üretmiş iyice meraklandım

• Beğen

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok hoş bir bisiklet:harika:
Bence eski Türkler gibi bir kahramanlık yapmasını bekle.:)

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@atasoy
Nasıl yani hocam anlayamadım kusura bakmayın

@Mehmet Rıza Çileli
Hocam sağında solun da hiç bir şey yazmıyor mu ? Bende boyalı belki bazı yerlerinde yazılar var göremiyorum boya sebebiyle :/

@Mehmet Rıza Çileli hocam birde elinizdeki bisikletin geçmişini biliyor musunuz ? Nereden geçti elinize acaba

Tepki
233
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Suluk detaylarina bakilirsa ross olma ihtimali yuksek. Ross kadro setlerde bu sekikde bottle lugs vardir

Üstadın birine sormuştum. Bana bu cevabı vermişti

• Beğen

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Rıza Çileli hmm bilgisayara geçtiğim taktir de bu isimle arama yapacağım. Tabi bilen abilerimiz de mevcutsa bizi aydınlatmasını bekleyelim :)

Tepki
233
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir arkadaştan almıştım kadroyu, oda bana markasının olmo olduğunu söylemişti.
İşin içinden çıkamadım. İnşallah senin sayende bende bulurum.

• Beğen

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Umtdgny
Altay ve Yenisey Türklerinin bir dönemde özel adlar taşımadıkları anlaşılmaktadır. Bunlar bu dönemde ya kabilelerin adını taşıyorlar veya çocuk adsız gezerdi. Bir diğer deyimle çocuğun adı “Adsız” olurdu. Ancak üstün yetenek ya da bir savaşta yararlık göstermiş olanlar özel ad taşımak ayrıcalığı kazanabilirlerdi.
Bu durum, Dede Korkut Öyküleri’nde şöyle geçer: Kişilere adını veren Korkut Atadır. Ana ve babanın verdiği isim gerçek ad değildir, geçici addır. Çocuk, gerçek ismini avda veya savaşta bir yararlık, bir kahramanlık gösterdikten sonra alır. Dirse Han oğlu, karşısına çıkan bir boğa ile dövüşüp onu öldürdükten sonra “Boğaç” adını almıştır. Bamsı Beyrek’e, bezirgânların malını soygunculardan kurtarması üzerine bu ad verilmiştir.
Ad koyarken, çocuğun yaptığı kahramanlığın, isim almasını hak ettirecek şekilde bir yiğitlik olup olmadığının herkesçe kabul edilmesi şarttır. Oymağın reisi veya Kam’ı tarafından verilen bu gerçek ismi alan yiğit, boyun üyesi ilan edilirdi.
Espiri yaptım yanlış anlamadın inşallah.

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@atasoy ah hocam tamam şimdi oldu :) valla bulamazsak adını sanını öyle bir şey yapacağız :)

Bende yukarıda paylaştığım renk mi ? Yoksa tekrar orijinal haline krom mu ? Kaplatsam ?

Suluk Bağlantı detaylarını atlamışım onlarıda ekliyorum. :)

(link)
(link)

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Rıza Çileli fark aslında bende de o şekilde kodları da yazıyor fakat boya sebebi ile 4 rakamı okunuyor

e.yildiz

Üye
Tepki
75
bottom braketi okuyup ingiliz, italyan veya sansliysan isvicre olmasiyla arastirmayi biraz daraltabilirsin.