Bisikletimi çalmaya çalışan çocuklar suçüstü yakalandı

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Dün saat 16:00 civarında işyerimdeki bir arkadaş tesadüfen camdan otoparka doğru bakarken iki çocuğun bisiklet ve motor bağlama alanında bir bisikletin başında olduğunu görünce bana ve güvenliğe haber verdi, camdan bakınca iki çocuğun benim bisikletin kilidini kesmek için yoğun bir çalışma içinde olduklarını gördüm :)

Park alanı güvenlik kulübesine 20-30 metre mesafede ancak o anda park etmiş araçlardan görmek imkansız, çocuklar da çömelmiş vaziyette olduğundan güvenlik fark etmemiş. Ben gidene kadar güvenlikçiler 9-10 yaşlarındaki iki çocuğu yakalamıştı, çocuklar kaçmaya bile çalışmamış. (Aslında gitmek için acele etmedim güvenlikçiler gitsin diye bir süre bekledim, önceden çalınan bisikletlerim yüzünden bir an sinirlenip falan yanlış bir şey yaparım, söylerim diye kendimden korktum)

El testeresiyle zinciri değil kilitleme mekanizmasını boylamasına kesmeye çalışmışlar, daha önce çok yaptıkları ve tecrübeli oldukları belli bir işçilikleri vardı.

Polis çağırıldı, çocuklar ne polisten ne başka bir şeyden tedirgin olmadılar, gayet rahat ve yaptıkları çok normalmiş gibi davranıyorlardı, eminim daha önce çok yakalanmışlar, ben yaşları çok küçük olduğu için şikayetçi olmadım, muhtemelen baba, abi gibi büyükleri hırsızdı ve çocukları böyle küçük işlerle yetiştiriyorlar. (Daha önce de aynı yerde arabaların sibop kapaklarını toplarken aynı yaşlarda iki çocuk yakalanmıştı) Polis ne yaptı bilmiyorum, evlerine bırakmıştır büyük ihtimalle.

Scudo

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Kilidinizin markasını öğrenebilirmiyim? Çok geçmiş olsun bu arada.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
imzanızı görünce sizinde alıştığınızdan normal karşıladığınızı görür gibi oluyorum :D geçmiş olsun tekrarı olmaz inşallah

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız , çocuk falan dinlemeden 2 tane patlatmak lazım aslında

• Beğen
Tepkiler: Bugraacik

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
hırsız 50 defa da hırsızlık yapsa 50 defa da yakalansa tutuksuz yargılanıp 7 yıldan az ceza aldığı için ve yaralama öldürme olmadığı için hakimler serbest bıraktığı için mesleğini devam ettirebiliyor demişti. geçen tv de bir programda bir profesör.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
herşeyin başı eğitim, ne dövsen ne sövsen nede ceza versen farketmez.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun.
Adalet gerekeni yapmıyorsa kendi adaletimizi uygulamak zorunda kalıyoruz demektir.Ufak çocuk deyip geçmeyin.Yarın annenize,ablanıza yakınınıza saldırıp büyük zarar verebilirler.Ben o durumda yakalasaydım çok merhametli olmama karşın parmaklarından bazılarını kırmak zorunda kalabilirdim.Hırsızlık,gasp ve tecavüz olaylarında kendime hakim olamamak gibi bir yapım var galiba.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@volkan Öz

Hocam siz yapmayın bari yav küçük çocuğu dövmek bize yakışırmı parmaklarını kırmak ne demek bence bu tür çocuklar okula eğitime yönlendirilmeli desteklenmeli...

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Gerçektende büyük geçmiş olsun. Suçların hepsi aslında büyük ama hırsızlık ve yaralama öldürme dolandırma vs..
Bunların çok daha ağır cezaları olmalı insanların birikimleirinin birileri tarafından korkusuzca bi anda ellerinden almalarına yasalar yetersiz kalmamalı.
Belki abarttığımı düşünenlerde olabilir ama.
Ömür boyu hapis alsalar üzülmem.
Dilerim bir daha yaşamamanız ve kimsenin bu tür üzücü olaylara maruz kalmaması dileklerimle.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
@MertAG

Kilidin markası yok ucuz Çin işi, 15-TL'ye almıştım galiba, bisiklette taşıyorum. Evde ise sabit duran Armor ARM750 kullanıyorum, bunu taşımıyorum malum 4kg.civarı.

@Fırat Y.

Evet işyerinde mecburen dışarıda kalıyor, evde de bisikleti eve çıkaramıyorum 5.kat, asansör yok ve bende fıtık var... Her sabah bisikletim acaba çalındı mı duygusuyla bisiklete doğru gidiyorum, evet bu duyguya alıştım. Bisikletin kadrosu beyaz ama ben dikkat çekmesin diye siyan dc-fix ile kapladım, bisikleti özellikle mi çirkinleştirdin diyorlar, evet aynen öyle yaptım :) , daha iyi bir bisiklet alma imkanım var ama tam güvende saklayamayacağımı bildiğimden almıyorum.

@chn krmz

Evet aynen öyle, hatta arkadaşla bir süre çocukları çalışırken izledik :D

Tepki
12
Bisiklet
Merida
Allah (c.c) muhafaza abi sizin başınıza en kötüsü gelmiş. Hamdolsun sabredip bekleyebilmişsiniz. O sinirle insanın ne yapacağı belli olmaz.

Mal canın yongasıdır demiş büyüklerimiz ne yapacaz bırakalım da çalsınlar mı? (Fe Subhana Allahu)

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yahu ben o yaşta kopya çekmeye yeltenemezdim korkumdan, adam hırsızlık yapıyor, yakalanıyor ve dünya umrunda değil, öyle bi tecrübe. Bu arada ben de bugüne kadar sahip olduğum 3 bisikletin 2'sini çaldırdım, 3.'ü beklemede. Gerçi benimkiler maddi olarak çok kıymetli değildi ama insana ne kadar acı koyduğunu bilirim. Bu sefer ucuz atlatmışsınız, geçmiş olsun.

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@alierkanimrek

Abi imzayo görünce uyandım bir carraro vardı onudamı çalacaklar :D Geçmiş olsun demekki kaderin böyleymiş çalıntıların sonu gelmiş.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
@alierkanimrek

Selam, imzaya dikkat edince gerçekten şanssız biri olduğunuz ortada. Antalya da sanırım bu olay . Hangi civarda yaşandı acaba ? merak ettim.

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
iran bu konularda dünyaya örnek

yapılan suç için caydırıcı bir ceza sistemi olmadıkça, insanlar adalete güvenmedikçe herzaman herşey olur

Sinan H.

Katip
Tepki
363
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
öncelikle geçmiş olsun ama keske yaşlarına aldanmayip şikayetçi olsaydiniz, polislerin yanında rahat olan o çocuklar dediğiniz gibi defalarca yapmışlardir ve sonda değildir, tokat vs konusuna girmiyorum bile direkt siz sanık olurdunuz, maddi zarar olmasa da eylem teşebbüs aşamasında kalmış olsada lütfen şikayetçi olun

(not haziranda yapılan yasa değişikliği ile hırsızlık ceza miktarı arttı ve 5 yıldan başlıyor)

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
Kendi kararlarını kendi verebilirler ve bunun yanlış olduğundan haberleri vardı muhtemelen.Keşke şikayetçi olsaydınız , tavırlarından bahsettiniz demek ki bu bir anlık heves değil de uzun süren bir alışkanlık.

• Beğen
Tepkiler: Berkay*