bisikletimi bakıma alıyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muhammed TAŞDELEN tarafından paylaşıldı.

1. muhammed TAŞDELEN

muhammed TAŞDELEN Yeni Üye

merhaba arkadaslar. bende mavi bir amortisörsüz hasbike markalı bisiklet var bisiklet yarı ölü durumda toparladım tahmini olarak bi 80-90 tl civarında bir fiyat tutması lazım.size danışayım dedim bisikletimi yaptırayım mı yoksa 200 250 tllik yeni bir bisiklet mi alayım?

bisiklet için alacaklarım
    -arka fren kolu
    -2 adet vites kolu
    -attırıcı
    -ön amortisor(gecen yaz fiyatı 30 tl idi) extra
    -arka dış lastik
    -matara extra
    -çanta extra
    -ön arka çamurluk extra
    -radyo teyp extra

gördüğünüz gibi yarısı extra yani modifiye tarzı araç gereçler sizce ne yapmalıyım ?

2. swat

swat Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletinin kadrosunda hasar yoksa ve yaptığın harcamaya yeteceğini düşünüyorsan 80-90 tl ye karlı çıkarsın tabiki.Anca,ben bu masrafları yaparım,2 ay sonra sorun çıkartabilir diye düşünürsen,koy bisikletini bir kenara duruversin 200-250 tl arası salcano NG 650 modeli çok uygundur.Son karar tabiki senindir artıları eksileri bir kağıda yaz,kafan rahat edicekse 80-90tl ye de yaptırabilirsn.Mesela demişsinki arka lastiği değiştiricem,yarın öbürgün ön lastiği değiştirmen gerekmiycekse değiştir-attırıcı demişsin,ön ve arka olmak üzere biliyorsun 2 tane bulunmakta sen 1 tanesini değiştirdikten sonra öbürünüde yarın öbürgün değiştirmen gerekmiyceğine güveniyorsan değiştir.Dediğim gibi artılar ve eksiler bir yana :) Son karar senin kolay gelsin iyi pedallar...

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

Radyo-teybe kadar mantikli yanitlarla gidiyordum, orada tikandim...

calbiyik03 bunu beğendi.
  4. swat

swat Aktif Üye

Seviye:
    Allah allah orada fiyatlar o kadar yüksekmi :003: ?? İstanbulda 250 Tl ye bulmak mümkün iyice bir araştır derim ..

calbiyik03 bunu beğendi.
  5. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ilginç bir bakım, kolay gelsin

calbiyik03 bunu beğendi.
    muhammed TAŞDELEN

muhammed TAŞDELEN Yeni Üye

radyo teypden kastım kucuk mini cep radyoları olur ya:D onu kuçuklüğümden beri çoğu biskletime takmıstım bi buna takamamıstım xD

7. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletiniz size yetiyorsa 200-250 Tl lik bisiklet almanıza gerek yok zira o paraya alıcağınız bisikletin şu ankinden farklı olmaz..

8. Punished05

Punished05 Yeni Üye

Seviye:
    valla güzel bakım kolay gelsın:)

İlginizi Çekebilir

upload_2017-3-5_12-28-7.png
Biliyorum "yol bisikletiyle yapılan en yüksek hız" gibi ilgi çekecek bir konu değil ama, ülkemizde, genetik kimlik yoluyla hangi spora yatkın olduğunuzu tespit eden bir firma var. Genetic Trainer...
8.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2017-2-15_10-56-13.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...