Bisikletime park ayağı dayanmıyor...

by-berker

Üye
Tepki
11
benim bisikletim kros bisiklet ve bayağı ağır bi alet park ayağı dayanmıyor bisiklete 2-3 haftada bir ayak değiştiriyorum ne yapayım sizce

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bence Park ayağı yerine bisikletini duvara yaslamayı öğren ve daha sonrada eğer sele borun resimdeki gibiyse kesinlikle değiştir...

• Beğen
Tepkiler: by-berker

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Böyle bir bisiklet aldığına göre öncelikle kaslarına güveniyor olmalısın :) Mtb ile profesyonel veya yarı profesyonel ilgilenenlere bakarsan ayaklık kullanmaz çünkü ağırlık yapar ve gereksiz yer kaplayan bi alettiir. Yerinde olsam park edeceğim zaman yere atar veya duvara yaslardım. Kirlenecek diye çekiniyorsan, bisiklet kirlenmek için vardır... Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

yunusoymak

Üye
Tepki
12
Ciddi bir kullanıcı isen ayaklık gereksiz, fazlalık...
Yavaş yavaş gereksiz şeylerden kurtulmalısın. Bak o zaman yavaş yavaş yeni keyifler keşfedeceksin...

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@by-berker

Selam
Eskiden siyah kocaman bisikletlerin arka tarafında motosiklet sehbalarına benzeyen ayak bulunurdu. O koca bisikletleri senelerce üzerinde taşıyan bu malzeme sanırım senin işini fazlasıyla görecektir.
Ama bahsettiğin bisiklet avatarındaki bisiklet ise o sehba bu bisiklete uymaz. Bu durumda yavaşca yere yan yatırabilirsin, buradaki püf nokta ise, arka vites grubunun olmadığı tarafa yan yatırmaktır.
Kros bisikletinde, bisiklet taşıma ayağı kullanım açısından sorunlar yaratabilir.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

by-berker

Üye
Tepki
11
@H.Çağrı
bilgi için teşekkürler..sele borusu nu neden değiştirmem gerekiyor

by-berker

Üye
Tepki
11
@erkuty

bilgi için teşekkürler yeni takdırdığım ayak kırılınca bisikletimi yere atacağım :D

B

bianchi10

Misafir
yeni bisiklet aldım içinden niye ayak çıkmadı diyordum, sürekli yeni şeyler öğreniyorum bu forumdan