Bisikletimden Tuhaf Bir Ses Geliyor.

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
Merhaba,

Sürüş esnasında seleye oturduğumda jant sanki bir yere sürtüyormuş gibi bir ses geliyor. Seleden kalkıp ağırlığı öne verirsem ses kesiliyor. Sadece seyir esnasında ve ağırlığı arkaya verince gelen garip bir metalik ses. Bisikletçiye de gidemiyorum bu ara. Ne olabilir bunun nedeni?

Scudo

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
@Umut Kılınç

Tabi forumda bunu anlatabilmek zor. :)

İki hafif metal birbirine sürtüyormuş gibi bir ses. Kriling kriling gibi. :)

janberk

Üye
Tepki
15
Dostum pisikletini alıp en yakın pisikletçiye gidiyorsun . Ağbey ağbey bisikletminin cant tellerini sıkarmısın sürerken gıcırdıyorlar diyorsun . Pisikletci ağbey cant tellerini sıkıyor . Karşılığında 10 lira gibi bi ücret veriyorsun . Pisikletine binip güzel hayatını yaşamaya devam ediyorsun . Gıcırtılı sesler bundan sonra seni rahatsız etmiyor :) saygılar .

O sesin nedeni arka tekerleğinin cant tellerinin çok gevşek olmasından dolayı kaynaklanıyor . Bisikletin cantlarını elinle oynat gevşek olduklarını anlıyacaksın . Elinde tel sıkma aletin varsa otur tek tek o telleri sık yoksa bir bisikletçiye git . Bisiklete düzenli bakımını yaparsan ne gıcırdar nede sorun çıkarır .

• Beğen
Tepkiler: Yılmaz C. SEZEN

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Arka jant tellerin gevşemiş. Kendin sıkma. Az veya fazla sıkarsan dengesini sağlayamamış olursun ve tekrar aynı sorunu yaşarsın. Kaliteli bir servise gidip akort ayarını yaptırmak istiyorum de, onlar gerekeni yapar...

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
hiç bi zararı olmaz. sadece ses yapar birde cukura düşer agresif kullanırsan akordun daha cabuk bozulur baska bişi olmaz.

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
hepsini aynı oranda sıkarsan pek sıkıntı olmaz hepsi bittikten sonra tekrar kontrol edersin

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
ben decathlondan almıştım Konumunuz ısparta Bilgim yok ama alışveriş sitelerini bir yoklayın derim Ebay Amazonda var ama teslimat gecikebilir yurt içi bakın derim.
(link)
pedalbisiklet.com
bisikletgüngörler.com
erdoğanlarbisiklet.com
(link) örnek verile bilir baksanız belki forumdada bulabilirsiniz satan birilerini

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
bende bir ara akort yapayım dedim, daha da kötü hale gelmiş bi bisikletle bisikletcinin yolunu tuttum. İllaki hevesliysen viddeoları izle burda da konular var ama dediğim gibi bence akort deneyim işi ilk seferde eski bir jantla öğrensen daha iyi olur.

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
Araştırdığım kadarıyla tecrübe gerektiren bir iş akort ayarı. O nedenle iyi bir bisikletçi araştırıyorum. Kendim uğraşmaktan vazgeçtim. :)