Bisikletimden gelen sesler

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Furkan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Kılınç

Furkan Kılınç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar bugün bisikletimden yeni yeni sesler gelmeye başladı :boese157:
    gidon ve furç takımının oralardan geldiğini düşünüyorum. aynakol veya pedaldan geldiğini düşünmüyorum çünkü gidonu sabit tutup pedala ne kadar yüklenirsem yükleneyim ses gelmiyor. gidonu hareket ettirince ritimli olarak ses geliyor. yani %90 gidon ve furçla ilgili oldugunu düşünüyorum..
    gidonu boğazla birlikte maşa borusundan ayırdım. biraz küf gördüm. temizledim fakat aşağıya doğru devam ediyordu sanki.furçu sökmeyi bilmediğim için küfün devamını temizleyemedim. sesin geldiği yerle ilgili şüphelerim doğru gibi fakat furç takımını sökmelimiyim onu tam bilmiyorum ? sökmeliysem nasıl sökülür ?

2. tt2000

tt2000 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    WD 40 sıkıp sesin kesilip kesilmediğine bir bak derim.

3. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ses ritimli geliyorsa gidon veya furçtan gelmiyordun, gidona kuvvet vermediğinde ses geliyor mu? furç yatağın entegremi, anahtarlı sistem mi fotorafını koyarsa sökülüşüne yardımcı oluruz...

Furkan Kılınç

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    wd-40 geçici bir çözüm . sesi sadece bir süre geçirmeye yarıyor..

gidonu sabit tuttuğumda bisikletin hiçbiyerinde tık yok. taki gidon hareket etmeye başladımı ses geliyor. ritimli olayı yanlış anlaşılmış biraz. ben sesin çok büyük ihtimal gidon ve furç sisteminden geldiğini düşünüyorum..
    bisikletimin furç takımı : ritchey logic zero press fıt diye geçiyor internette.entegre sistemdir diye tahmin ediyorum.

Furkan Kılınç

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Furkan Kılınç

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yardıma ihtiyacım var . bilgisi olanlar benide bilgilendirirse sevinirim..

7. firestone

firestone Kıdemli Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikletimde sabit maşa var, bozuk zeminlerde maşadan mı yoksa furçtan mı geldiğini anlayamadığım tıkırtılar var. Gidonu döndürürken ses gelmiyor, frene bastığımda tık tık vurma sesi, furç boşluğu yok. Aldığımdan beri 1500 km civarı bindim, furç ve maşaya bi bakım yapılmadı. Bikaç defa yıkadım bisikleti, içine su kaçıp yağ sorunu olabilir mi yoksa kullanıma bağlı başka sorun mu?

8. Ruhitemel

Ruhitemel Yeni Üye

Adı:
    Ruhi TEMEL
    Bisiklet:
    Carraro
    bende de aynı sorun var. genelde yokuş çıkarken gidon tarafından mı bilemedim o taraflardan ses yapıyordu.
    Şimdi ise düz yolda bile az az yapmaya başladı. bisiklet carraro 224 şehir bisikleti.bisikletle yaptığım toplam mesafe 600 km olmamıştır bile. neden yapar acep ?

9. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! Hassikomee

Adı:
    Yusuf
    Seviye:
    İlk bakımı yapılmadıysa yaptırın. Gevşemiş parçalar olur. Orta göbek, pedallar, furç takımı vs. Birde jantlara da hiç akord yapılmadıysa yapılması gerekiyor.

10. Ruhitemel

Ruhitemel Yeni Üye

Adı:
    Ruhi TEMEL
    Bisiklet:
    Carraro
    evet ilk bakımı yapılmadı. akord da arka tekerde az bozulmuş. ben yakın zamanda çıkıp ilk bakıma gideyim en iyisi :)) teşekkürler üsdad

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

3.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
1.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
upload_2017-2-1_9-3-3.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...