Bisikletimde kirlenen yerler hakkında??????

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Arkadaşlar resimde de görüldüğü gibi göbeğin yan kısımlarında bisikletin yapım aşamalarından sonra sürülmüş gres fazlalıkları var ve biraz kir toplamış o artık gresleri silmemde bir sakınca var mı?

(link)

Arkadaşlar ek olarak ön amörtisörün artık yağları oluyor onlar da toz topluyor onları silmemde bir sakınca var mı?

Not:Bu soruları sormamın sebebi düzenli bakım yapan biri değilim.Sadece bisikletin üstündeki toz ve kirleri siliyorum.Paslanmasını engellemek için ıslanan yerleri kuruluyorum:)

Scudo

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Faruk kardeş, yakında bisikletimi sırtımda nasıl taşarım diye konu açarsan hiç şaşırmam...

• Beğen
Tepkiler: Ersin Erbeden

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Sizce ne yapmalıyım bu pimpirikli halim için??????
Ne önerirsiniz?

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Sağolun bir daha ki sefere bu tür konular açmamaya çalışacağım:)

Tepki
38
arkadasa gereksiz yüklenmişsiniz..ögrenmek istiyor,
Faruk aynen devam et kafana takılan herşeyi a.ıkca sor, gereksizmidir sacmamıdır manasızmıdır ustalar gülermi endişesi taşımadan sor..

konuya gelince , oto yıkamada köpükle yıka fazla tazikli su olmasın , sonra yagla zincirini pedallamaya devam et.

• Beğen
Tepkiler: Samet SERTER

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
ilk başlarda bendede oluyordu.Sonra o kadar kafaya takmiyorsun..Merak etme çok dayanıklı bisiklettir. :) istediğin gibi yıka mavişine birşey olmaz..:D

Samet SERTER

Forum Demirbaşı
Tepki
264
Bir ara forumda tartışılacak konuşulacak konu olmadığından şikayetçiydik şimdide çok fazla konu açılıyor diye anlamadım ne iştir. Gün geçtikçe forumdaki düzende bozuluyor gibi ... Bir satır cümleyle karşıdakini gönlünü rahatlatmak yerine terslemeler insanı bozacak tarzdan kelimeler vs. pek iyi görüntüler değil. Gereksiz bir konu görüldüğünde Mesut hocam merak etmeyin site yönetimi görevini layıkıyla yerine getiriyor bundan şüpheniz olmasın...
Senin konuna gelince Faruk kardeşim yağ çözücü spreyler kullanarak daha sonra bezle parlatabilirsin çok fazla su kullanma malum orada bilyeler veya rulmanlar olabilir su onlara iyi gelmiyor zamanla zaten bunları atlatırsın bende ilk bisikletimi aldığımda yıkamaktan pas tutacak diye korkuyordum :)
Sağlıklı pedallamalar...

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
[Hayır belki sorduğum sorular gereksiz olabilir ama kafama göre hareket edip hata yapmak istemiyorum.]

Belki konuyla alakasız ama aldığım pompada mandal ve mandalın ucunda da küçük bir aparat var acaba bu mandal aparatı ne işe yarıyor?
Bu da resmi:
(link)

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Wd 40 sıkıp güzelce silerseniz oradaki yağ ve toz kolayca gider. fiyatı 7-10 tl arası değişmektedir.Farklı siboplar için olsa gerek. Kolay gelsin.