Bisikletim sonunda dağıldı.

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Evet arkadaşlar izmit belediyesinin dağıttığı Shimal marka demir yığını bisiklet son kasisten geçerken bisikleti zıplatıyım dedim ayağı kalktım zıplattım yere düşüş o düşüş bisiklet ortadan ikiye cart diye ayrıldı ulan nasıl sabretti bu güne kadar hayret doğrusu zaten o bisiklet neler görmediki resmen 50 kişi kullanıyoruz. Okula bi götürüyorum binen inen belli değil. Çok kötü oldu zaten bisikletim bir o vardı artık bisikletsizim babam almamakla ısrarlı artık okullarda tatil yazın çalışıp güzel bisiklet almayı düşünüyorum. Dua edin bana :D kardeşiniz uzeyr.

Scudo

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
2 sene kullandım 0 bakım bisikletten uzaylı gibi sesler çıkıyordu en son kuşkulanmıştım. Ve kuşkulandıktan hemen sonra gerçekleşti olay.

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
arada lastik iniyordu şişriyordum sonra tekrar iniyordu her gün pompayla şişiriyordum o günleri bile özliyecem vay be :D yok espiri geçtim insan üzülüyor şimdi ben bisikletsiz ne yapıcam :S ulan varya bisikletsiz karşıdaki markete bile gitmek garip geliyordu o kadar bağlıydım bisiklete neyse dua edinde alayım bitane bisiklet kendime çalışıcam inşallah.

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Trollük ne demek hocam? Açıklarmısınız.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bir trolün en büyük yetisi başlıktır. amaç açık seçik manipülasyondur. dikkat çekmektir.

ekşi sözlükten alıntıdır.

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Çok geçmiş olsun, herhangi bir sakatlık yaşamamana sevindim.

Bu arada ben Üzeyir kardeşimizin trollük yaptığını düşünmüyorum. Bir kaza atlatmış ve buraya yazmış. İnsanları hemen yaftalamayalım.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ben de kendisini trol olarak görmüyorum ama trolün manasını sormuş onun için yazdım.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Kaynak yaptır, kullanmaya devam. :)

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
o bisiklete kaynak değil 10 kuruş dahi harcamıyacam. o bisikleti kullanacağıma gider çingenelerden 5 liraya bisiklet alırım. Valla böyle bisikletim olduğu için insanlardan utanıyorum. Aşırı sinirliyim abiler kusura bakmayın özür diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Nedense Belediye de gitti 3 kuruşluk bisiklet dağıttı. Belediye çalışanı olarak utanıyorum bu bisikletleri görünce. Muhtemelen çift amörtisör havalı göründüğü ve maliyeti düşük olduğu için bunu dağıtmışlardır...

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Bisikletsizlik kadar kötü bir şey yok şimdi ben okuldan çıkınca ne yapıcam yahu. Evet tahir abi öyle ama benim okduğum kadarıyla çift amortisorlü bisiklet yapmak zormuş.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Ben kolay mı zormu bilmiyorum ancak, karne hediyesi için mobilyacı bisiklet satarken iki amortisörlü bisikleti öyle bir anlatıyorki dersin ki downhill satıyor :)

Bilmeyen veliler bakınca çift amortisörlü daha bir gösterişli olduğu için tercih ediliyor.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Gürkan Ç.

Bilseler ergenlik dönemindeki çocuklarının bellerini ne kadar zorladığını, belkide oturuş pozisyonlarını bozduklarını almazlar bence. Velilerden önce çocuklara söylenmeli bu ki bazen çocuklar bu tip bisikletlerde ısrar edebiliyorlar. Asfaltta mahalle arasında binilmez bu bisikletlere. Bildiğin bel düşmanları bunlar. Ucuz ve alınabilir olmasının da etkisi vardır tabi.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
en büyük etkisi ucuz olması. insanlarımızın tek kıstası fiyat olunca satıcılarda sadece en ucuzu piyasaya sürme derdinde oluyor. kimse başka şeye bakmıyor.
benim anlamadığım nokta; fiziksel olarak çift amortisörlü bisikletlerde daha çok malzeme olduğu halde üreticiler nasıl bunlara daha ucuza üretip satabiliyorlar ve niye tek amortisörlüler ucuz modeller olmaz?

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@ismail eren

Ne kadar çok parça olursa olsun, parça maliyetini tekil olarak ucuza getirebildiklerinden üreticiler, bu bisikletleri bu fiyatlara mal edebiliyorlar diye düşünüyorum. Aynı üreticiler tek amortisörlü ya da amortisörsüz bisiklet yaptıklarında daha ucuz yapabilirler.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Bana göre çift amortisörlerin hiç gösterişi yok yani bana öyle geliyor birde Kütahya'da oldukça fazla artık sabit maşa veya tek amortisörlü gördüm mü uzun uzun bakıyorum öyle demek bunlardan da varmış diye :D

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi