Bisikletim Paslanmış :(

Alper Üste

Aktif Üye
Tepki
83
Merhaba arkadaşlar biraz önce kömürlükten bisikletimi çıkardım.Önce Simsiyahtı ve hortumla uzaktan güzelce yıkadım.Suyu kapatıp yanına gittiğimde direkson kısmının ve Pedalı tutan yerlerin PAS olduğunu gördüm ne yapmam gerekir?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla

Alper ÜSTE/Denizli

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Pas sökücü ile çıktığı kadar silmek veya ilk günkü gibi olsun derseniz boyamak gerekebilir.

Kömürlük rutubetli sanırım. Alternatifiniz varsa başka yerde muhafaza edebilirsiniz ya da bisikleti hafif yağlı bezle silerek saklayabilirsiniz. Tabi yağlı şekilde sakladıktan sonra bineceğiniz zaman iyice bir kurutmak gerekiyor, bu da uzun iş.

Bu arada kömür tozundan falan korumak için üzerini örtmenizi öneririm. Ayrıca uzun süreli saklıyorsanız kışın, lastikleri yere temas eder şekilde bırakmamakta fayda var. Bisikleti ters çevirmeyi ya da duvara/tavana asmayı düşünün derim.

• Beğen
Tepkiler: Alper Üste
Tepki
18
Üzerindeki pası temizlesen bile ilk fırsatta yine paslanma olacaktır çünkü metal açık hale gelmiş zaman içinde. Pası temizledikten sonra ya vernikle ya da üzerinden tekrar boya yaparak metalin üzerini kapatmalısın.