Bisikletim çalındı.

Tepki
17
Bursa Nilüfer Esentepe Mahallesi’nde Esenkent Sitesi’nde apartmanın içinde merdiven altında kilitli
Specialized Sirrus Elite marka beyaz renkli bisikletim büyük ihtimalle cuma akşamı çalındı.
Polise gittik, dilekçe yazdık. Kamera kayıtlarını inceleyeceklerini söylediler ama forumdan anladığım kadarıyla çalanlar bulunsa bile bisiklete ulaşmak zor oluyormuş, hemen satmaya çalışıyorlarmış. Sahibinden’e letgo’ya baktım, başka ne yapabilirim bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Tepki
34
Bisiklet
Sedona
Kardeşim çok geçmiş olsun öncelikle bit pazarı varsa bulunduğun şehirde oraya bakmanı öneririm. Çalan kişi bulunursa bisikletin parasının ödenmesini iste aksi halde ceza mahkemesi dosyası sonucu tazminat davası açacağını söyle tabi adamın elinde bir şey yoksa bişey yapamazsın ama sen yine de vazgeçme hiç olmazsa ceza alsın. Bisikleti satın alan kişi vermek istemezse Suçtan elde edilen eşyayı satın almak da suçtur diyerek şikeyette bulunabilirsin.
Tez zamanda bulunması dileğiyle..

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.314
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şehrimizde bir çalıntı vakası daha..Öncelikle geçmiş olsun.Empati kurabileceğim bir durum ama çok umutlu olup bir beklentiye girmezseniz daha akılcı olursunuz.Keşke bisikletiniz fotodaki yerinde kalsaymış hep..Bu da biraz pahalı bir öğrenme süreci ne yazık ki..Sakın iki tekere küsmeyin.Daha iyisini alıp,güvenli bir ortamda - kesinlikle evin içi- saklayarak kullanmanız dileğiyle...

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Cok kotu olmus umarim bulunur :(
Bulanlar da oluyor, son örneği
(link)
Tüm online satış kanallarini ve Bursa'daki ikinci el pazarlari takipte kalmaya calisin :( Fakat sezon kapandi, şu an satmasi pek kolay degil cunku, kış geldi. Bodrumda bekletip yaza satışa cikarmasi daha olasi geliyor bana. Bisikletlerin farkli illerde bulunduklari da oluyor. Her yerden cikabilir

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gerçekten çok üzüldüm bu tarz durumlarda çok ama çok nadiren bisikletler ortaya çıkar.Ben bunu ağır deneyimledim toplamda 4 bisikletim yok oldu.

Forumda ki arkadaşlarıma şöyle bir tavsiyem olacak; Sele borusuna, gidon içine, furş kapağının altına ve aklınıza gelen yerlere notlar bırakın. Bisikletin çalıntı olduğunu ve sizi aramalarını isteyin. Örn: BU BİSİKLET ÇALINTIDIR LÜTFEN BENİMLE İRTİBATA GEÇİN MAKSİM ÜNAL 0538 XXX XX XX Belki vicdanlı biri çikar yada bisikletin sizin olduğunu kanıtlama imkanınız olur zaten bisikletlerimiz ucuz değil ve para da kolay kazanılmıyor ben asansörsüz binanın 7. katında oturuyorum ve her akşam o beni nasıl taşıyorsa bende onu taşıyorum gönül ister ki kapıda bırakayım apartmana koyayım ama ne yazık ki günümüz Türkiye 'sinde mümkün değil

NoIde4

Aktif Üye
Tepki
163
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Gerçekten o kadar para verdiğiniz, sevdiğiniz bi makineyi nasıl olurda apartmana kitleyebiliyosunuz. Onu geçtim harika bi dekorasyon aracı zaten çakın duvara askıyı asın yerine ne gerek var. Diceksiniz apartmanda taşımak zor oluyor e siz sporcusunuz zaten ondan mı korkucaksınız :)

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun, eğer bi mahalle yaşandınız varsa gençlere civarı bilenlere danışın. İllaki ayakkabı hırsızlığı blie olsa bi hırsızlığın kaynağını bilen vardır. Takip edip araya adam sokup ulaşabilirsiniz. Ulaşamasanız bile kimin yaptığını bulabilecek kişiler varsa en azından makineyi kurtarabilirsiniz. Biraz çakallıktan zarar gelmez

• Beğen
Tepkiler: Burcu Alparslan

YgtSck46

Üye
Tepki
16
İsim
Yiğit Ali Saçak
Bisiklet
Salcano
Allah yardım etsin.Sahibinden,letgo gibi yerlere bakın.Satmak için çalıyorlar %90'ı çünkü.Umarım en kısa zamanda bulunur.

• Beğen

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
hocam parça satışıda yapabilirler.facede 2. el bisiklet platformları var.takipte olup orayada msj yazabilirisniz.bu arada geçmiş olsun.canınız sağolsun çokta üzülmeyin.hırsızı bulursanızda kendiniz almaya kalkmayın.mutlaka polisle gidin lütfen.

• Beğen

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sirrus modelinde beyaz renk, sizdeki gibi ayna kol (koruması alüminyum sanırım) ve ön maşadaki zertz sistemi fazla bisiklette yok. Etrafta dolaşırsa kolayca dikkatli göze çarpacak özellikte bisiklet.

Bir de Aktif Pedalı arayıp bisikletinizin çalındığını söyleyin, Türkiye'nin neresinde olursa olsun bir gün biri alır da Specialized servisine giderse kayıtlarda çalıntı olduğu görünür..

• Beğen
Tepki
17
Herkese ilgisi için çok teşekkür ederim.
@anzolot aktif pedala haber verdik bugün yarın da Bursa’nın en bilindik bisikletçilerinden Aydın Bisiklet’e haber vereceğiz, ki bisikletimi onlar aracılığıyla almıştım. Fotoğrafını ve seri numarasını bıraktık polis ve Aktif Pedal’a. Polis videoyu inceleyecek yarın. Sahibinden’de ve letgo’da şimdilik göremedim bisikletimi. Bit pazarlarına gitmeye korkuyorum.
Başka ne yaparım bilmedim.
Kısmet...
Kimse böyle bir şey yaşamaz umarım...
Tekrar teşekkürler...

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Burcu Alparslan Zaten bunun cesaret ile alakası yok gitmeyin tek başınıza, yada sizi ayrıca uzaktan izleyen birisi olsun gerektiğinde destek verebilecek.

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun. İnşallah tez zamanda sağlam şekilde bulursunuz.

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@Kovalski
Gel de bu dekorasyon işini hanımlara anlat

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
@Burcu Alparslan

zaten bit pazarına gidip bisikleti tek başınıza alamazsınız. hatta ordaki "esnaf" da bir olur sizi darp bile edebilirler. en iyi ihtimalle eliniz boş dönersiniz.

öyle bir ortamda bisikletinizi görürseniz tepki vermeden biraz uzaklaşıp polisi arayın, durumu anlatın ve size ekip göndermesini isteyin. onlarla beraber bisikleti alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@efeozata
Doğru hareket tarzı budur. Izmirde bir arkadaşın çalınan bisikletlerini bit pazarında bulduk ve böyle aldık.

• Beğen
Tepkiler: efeozata