Bisikleti yıkamak hakkında soru!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Güney Mertkan tarafından paylaşıldı.

1. Güney Mertkan

Güney Mertkan Aktif Üye

Seviye:

Arkadaşlar bisikleti yıkarken zincirlere su gelmesi zincirin paslanmasına , yağının gitmesine vs. ne tür sorunlara yol açar?

Çözümünüz nedir? Nasıl yıkamak gerekir?

2. Tufan Yuzseven

Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisikletini yıkıyorken zincirini de temizlemeni öneririm ben, artık wd-40 ile olur, mazotla forçalamakla olur, o senin tercihin. hani bisikletin gıcırı gıcır olacak parlayacak ama zincirin kirli olacak, oldumu şimdi :)

iyice yıka bisikletini, sora zincir ve ruble-ayna temizliğini yap ve tekrar yağla :)

tabiiki bu benim fikrim.

yok ben zincirimi temizlemiycem diyorsan yıkarsın bisikletini, zincirin kurudukan sonra bir güzel yağlarsın paslanma olasılığını 0 lamış olursun...

iyi temizlikler :)

Güney Mertkan ve ayhan248 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

8bar-adidas-cycling-skinsuit-0102-Bearbeitet_s.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
Biker-and-sports-drink-1024x671.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
4.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...