Bisikleti uzun süre kullanmadım .Bakımı hakkında sorum olacaktı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında onatartem tarafından paylaşıldı.

1. onatartem

onatartem Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar

Yaz sezonu kapanınca bisikleti pek fazla kullanamadım ( en fazla ekime kadar falan kullanabildim) . Havaların düzelmesiyle birlikte bisikleti tekrar çıkarıcam.

5 ay boyunca içeride durdu bisiklet.Yani tozdan başka bir sorunu yok. Ancak yinede bu tozlar bisikletin herhangi bir yerine kaçıp zarar verebilir mi ? Temizliği nasıl yapmalıyım?

Ayrıca bakıma götürmüştüm ekimde . Şimdi tekrar bakıma götürmeme gerek var mı ? Yada ne zaman götürmeliyim?

Teşekkür ederim

2. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sadece toz varsa sorun olmaz çok nemli biyerde bırakmadıysanız.Ayrıca bakımını da yaptırmıssınız , temizleyip kullanabilirsiniz.Zinciri ve dişlileri yağlarsanız iyi olur.

onatartem bunu beğendi.
    onatartem

onatartem Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle teşekkürler , bakıma ne kadar sürede bir götürmeliyim bisikleti ? birde temizlik herhangi bir ıslak bezle yapılsa bir sorun olmaz değil mi ?

4. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hafif ıslatarak temizleyebilirsiniz sorun değil.üzerine kuru bez geçersiniz. ama zincirleri zincir yağı! ile yağladıktan sonra sürmeye başlayın. bakım icin 1-2 ayda bir götürebilirsiniz.Bisikleti aldığınız yere gidip te sorabilirsiniz

onatartem ve Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
    onatartem

onatartem Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim , keyifli sürüşler ! :)

Cengiz Gökalp bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-36-24.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
makale.gif
Kış geldi. Günler daha kısa. Sabah işe giderken olan soğuk neyse de, o yağmur yok mu? Akşam işten çıkıyorsunuz, hava kararmış oluyor. Araya bir yerlere bisikleti de sıkıştırmak gerekli. Bisiklet...
fatguysuffers.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....